
Champions League-duel in Parijs stilgelegd om vermeend racisme
PARIJS (ANP) - De wedstrijd in de Champions League tussen Paris Saint-Germain en Basaksehir is halverwege de eerste helft stilgelegd. De voetballers van de Turkse club liepen in Parijs van het veld, omdat langs de kant een racistische opmerking zou zijn gemaakt door de vierde official. Basaksehir wilde niet verder spelen.
Na ruim twaalf minuten spelen ontstond langs de lijn in het Parc des Princes een woordenwisseling, met de vierde official als middelpunt. Hij werd belaagd door onder anderen Pierre Webo, de oud-voetballer uit Kameroen die nu assistent-trainer is bij Basaksehir, en wisselspeler Demba Ba. "Waarom zeg je zwarte jongen?", vroeg de Senegalese spits aan de vierde man. De Roemeense scheidsrechter Ovidiu Hategan trok in het tumult dat ontstond een rode kaart, vermoedelijk voor Webo.
De spelers van Basaksehir pikten dat niet en liepen richting de kleedkamer nadat ze de voetballers van Paris Saint-Germain hadden uitgelegd wat er volgens hen gebeurd was. Op Twitter plaatste de Turkse club direct de slogan 'No To Racism' die de Europese voetbalfederatie UEFA al jaren hanteert, gevolgd door de hashtag #respect.
Basisplaats
Bij PSG heeft de Nederlandse jeugdinternational Mitchel Bakker een basisplaats. De Franse kampioen strijdt in de laatste speelronde van de groepsfase met Manchester United en RB Leipzig om de twee beschikbare tickets voor de knock-outfase van de Champions League.
Onduidelijk is of de wedstrijd in Parijs, waarin nog niet was gescoord, nog wordt hervat. De UEFA heeft nog niets laten weten.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Sergiño Dest heeft er ondanks het vertrek van veel basisspelers vertrouwen in dat PSV ook dit seizoen weer succesvol wordt. "Er zijn veel spelers weg, maar er zijn er ook veel goede bijgekomen. Ik denk dat we een heel aardig team hebben", sprak de verdediger, die in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Go Ahead het winnende doelpunt maakte: 2-1.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Spits Luuk de Jong verraste PSV-trainer Peter Bosz met zijn transfer naar FC Porto. "Nee, deze zag ik niet aankomen. Ik hoorde het gisteren", aldus de coach na de winst op Go Ahead Eagles in de Johan Cruijff Schaal (2-1).
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten vindt dat PSV de Johan Cruijff Schaal terecht heeft gewonnen. Dat zei de aanvoerder na de late zege (2-1) op Go Ahead Eagles in een eerste reactie tegen ESPN.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Landskampioen PSV heeft voor de vijftiende keer de Johan Cruijff Schaal gewonnen. De recordhouder uit Eindhoven rekende in eigen stadion af met bekerwinnaar Go Ahead Eagles: 2-1. De zege kwam pas laat tot stand. Go Ahead stond twaalf minuten voor tijd nog op voorsprong, maar in de slotfase ging het alsnog mis.
9 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong (34) stapt over van PSV naar FC Porto. Dat heeft de Portugese club via X bekendgemaakt. Het contract van De Jong in Eindhoven was beëindigd. De spits had van PSV ruimte gekregen om over zijn toekomst na te denken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het vertrek van Jorrel Hato naar Chelsea bevestigd. De club uit Londen betaalt 44,18 miljoen euro voor de negentienjarige verdediger.
9 uur geledenGENK (ANP) - Vincent Janssen is goed aan het nieuwe seizoen begonnen. De spits maakte het enige doelpunt voor Antwerp in het uitduel met Racing Genk (1-1). Hij scoorde op aangeven van Gyrano Kerk.
10 uur geleden