Champions League baanwielrennen Londen gestaakt na horrorcrash
LONDEN (ANP) - De vijfde en laatste ronde van de Champions League in het baanwielrennen in Londen is voortijdig afgebroken na een zware crash tijdens het onderdeel keirin. De Britse Katy Marchant en de Duitse Alessa-Catriona Pröpster duwden elkaar op hoge snelheid naar de bovenkant van de baan en duikelden allebei over de boarding het publiek in.
De regie toonde geen herhaling van de beelden meer en de wedstrijdleiding besloot na een minutenlange onderbreking de rest van het wedstrijdprogramma te schrappen. De internationale wielrenunie UCI meldde in een verklaring dat medische behandeling is gegeven aan de twee rensters en vier mensen uit het publiek.
Marchant liep bij haar val onder meer een gebroken arm op. De 31-jarige Britse, regerend olympisch kampioene in de teamsprint, werd in het ziekenhuis nader onderzocht. "Röntgenfoto's onthulden een gebroken spaakbeen en ellepijp in haar rechteronderarm en twee ontwrichte vingers. Katy maakt het goed en krijgt uitstekende zorg van haar medische team", meldde de wielerbond British Cycling. De schade bij Pröpster viel mee. Ook de betrokken toeschouwers konden na een medische behandeling op eigen kracht de hal verlaten.
Omdat de wedstrijden niet meer werden hervat, ging de eindzege in het sprintklassement opnieuw naar Harrie Lavreysen. De drievoudig olympisch kampioen van Parijs had voor de crash al de sprint gewonnen door in de finale de Australiër Leigh Hoffman te verslaan. Het was de derde keer dat Lavreysen de titel won. Alleen in 2022 troefde de Brit Matthew Richardson, toen nog uitkomend voor Australië, hem af. Bij de vrouwen ging de titel naar de Russische Alina Lisenko. Op de duuronderdelen waren de Canadees Dylan Bibic en de Britse Katie Archibald de winnaars van het klassement.
Meer uit Sport
RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
17 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geleden