Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Champions League baanwielrennen Londen gestaakt na horrorcrash

Champions League baanwielrennen Londen gestaakt na horrorcrash

LONDEN (ANP) - De vijfde en laatste ronde van de Champions League in het baanwielrennen in Londen is voortijdig afgebroken na een zware crash tijdens het onderdeel keirin. De Britse Katy Marchant en de Duitse Alessa-Catriona Pröpster duwden elkaar op hoge snelheid naar de bovenkant van de baan en duikelden allebei over de boarding het publiek in.

De regie toonde geen herhaling van de beelden meer en de wedstrijdleiding besloot na een minutenlange onderbreking de rest van het wedstrijdprogramma te schrappen. De internationale wielrenunie UCI meldde in een verklaring dat medische behandeling is gegeven aan de twee rensters en vier mensen uit het publiek.

Marchant liep bij haar val onder meer een gebroken arm op. De 31-jarige Britse, regerend olympisch kampioene in de teamsprint, werd in het ziekenhuis nader onderzocht. "Röntgenfoto's onthulden een gebroken spaakbeen en ellepijp in haar rechteronderarm en twee ontwrichte vingers. Katy maakt het goed en krijgt uitstekende zorg van haar medische team", meldde de wielerbond British Cycling. De schade bij Pröpster viel mee. Ook de betrokken toeschouwers konden na een medische behandeling op eigen kracht de hal verlaten.

Omdat de wedstrijden niet meer werden hervat, ging de eindzege in het sprintklassement opnieuw naar Harrie Lavreysen. De drievoudig olympisch kampioen van Parijs had voor de crash al de sprint gewonnen door in de finale de Australiër Leigh Hoffman te verslaan. Het was de derde keer dat Lavreysen de titel won. Alleen in 2022 troefde de Brit Matthew Richardson, toen nog uitkomend voor Australië, hem af. Bij de vrouwen ging de titel naar de Russische Alina Lisenko. Op de duuronderdelen waren de Canadees Dylan Bibic en de Britse Katie Archibald de winnaars van het klassement.

Meer uit Sport

Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

2 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

3 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

4 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

5 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

6 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

7 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

7 uur geleden