Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Champions League baanwielrennen Londen gestaakt na horrorcrash

Champions League baanwielrennen Londen gestaakt na horrorcrash

LONDEN (ANP) - De vijfde en laatste ronde van de Champions League in het baanwielrennen in Londen is voortijdig afgebroken na een zware crash tijdens het onderdeel keirin. De Britse Katy Marchant en de Duitse Alessa-Catriona Pröpster duwden elkaar op hoge snelheid naar de bovenkant van de baan en duikelden allebei over de boarding het publiek in.

De regie toonde geen herhaling van de beelden meer en de wedstrijdleiding besloot na een minutenlange onderbreking de rest van het wedstrijdprogramma te schrappen. De internationale wielrenunie UCI meldde in een verklaring dat medische behandeling is gegeven aan de twee rensters en vier mensen uit het publiek.

Marchant liep bij haar val onder meer een gebroken arm op. De 31-jarige Britse, regerend olympisch kampioene in de teamsprint, werd in het ziekenhuis nader onderzocht. "Röntgenfoto's onthulden een gebroken spaakbeen en ellepijp in haar rechteronderarm en twee ontwrichte vingers. Katy maakt het goed en krijgt uitstekende zorg van haar medische team", meldde de wielerbond British Cycling. De schade bij Pröpster viel mee. Ook de betrokken toeschouwers konden na een medische behandeling op eigen kracht de hal verlaten.

Omdat de wedstrijden niet meer werden hervat, ging de eindzege in het sprintklassement opnieuw naar Harrie Lavreysen. De drievoudig olympisch kampioen van Parijs had voor de crash al de sprint gewonnen door in de finale de Australiër Leigh Hoffman te verslaan. Het was de derde keer dat Lavreysen de titel won. Alleen in 2022 troefde de Brit Matthew Richardson, toen nog uitkomend voor Australië, hem af. Bij de vrouwen ging de titel naar de Russische Alina Lisenko. Op de duuronderdelen waren de Canadees Dylan Bibic en de Britse Katie Archibald de winnaars van het klassement.

Meer uit Sport

NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

25 minuten geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

4 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

6 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

10 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden