Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Champions League baanwielrennen Londen gestaakt na horrorcrash

Champions League baanwielrennen Londen gestaakt na horrorcrash

LONDEN (ANP) - De vijfde en laatste ronde van de Champions League in het baanwielrennen in Londen is voortijdig afgebroken na een zware crash tijdens het onderdeel keirin. De Britse Katy Marchant en de Duitse Alessa-Catriona Pröpster duwden elkaar op hoge snelheid naar de bovenkant van de baan en duikelden allebei over de boarding het publiek in.

De regie toonde geen herhaling van de beelden meer en de wedstrijdleiding besloot na een minutenlange onderbreking de rest van het wedstrijdprogramma te schrappen. De internationale wielrenunie UCI meldde in een verklaring dat medische behandeling is gegeven aan de twee rensters en vier mensen uit het publiek.

Marchant liep bij haar val onder meer een gebroken arm op. De 31-jarige Britse, regerend olympisch kampioene in de teamsprint, werd in het ziekenhuis nader onderzocht. "Röntgenfoto's onthulden een gebroken spaakbeen en ellepijp in haar rechteronderarm en twee ontwrichte vingers. Katy maakt het goed en krijgt uitstekende zorg van haar medische team", meldde de wielerbond British Cycling. De schade bij Pröpster viel mee. Ook de betrokken toeschouwers konden na een medische behandeling op eigen kracht de hal verlaten.

Omdat de wedstrijden niet meer werden hervat, ging de eindzege in het sprintklassement opnieuw naar Harrie Lavreysen. De drievoudig olympisch kampioen van Parijs had voor de crash al de sprint gewonnen door in de finale de Australiër Leigh Hoffman te verslaan. Het was de derde keer dat Lavreysen de titel won. Alleen in 2022 troefde de Brit Matthew Richardson, toen nog uitkomend voor Australië, hem af. Bij de vrouwen ging de titel naar de Russische Alina Lisenko. Op de duuronderdelen waren de Canadees Dylan Bibic en de Britse Katie Archibald de winnaars van het klassement.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

3 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

4 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

5 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

6 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

8 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

9 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

10 uur geleden