Champagneproducent Moët & Chandon: onze voorraad raakt op
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Mede door het opheffen van de coronabeperkingen in veel landen is de vraag naar champagne sterk gestegen. Dat heeft gevolgen voor de beschikbaarheid van champagne, stelt drankenproducent Moët Hennessy. Het bedrijf achter champagnemerken als Moët & Chandon, Dom Pérignon, Ruinart en Veuve Cliquot zegt door de voorraden heen te raken.
Topman Philippe Schaus van de drankentak van luxeconcern LVMH stelt dat de huidige periode binnen het bedrijf de 'roaring twenties' wordt genoemd, naar de bijnaam van de twintiger jaren van de vorige eeuw. De vraag naar de bubbeltjeswijn nam aan het begin van de coronaperiode af, maar daarna liepen de verkopen al op. Nu de coronacrisis voor het gevoel van veel mensen is afgelopen, nam de vraag nog verder toe.
Of de champagnehausse aanhoudt, durfde Schaus niet te zeggen. Er is veel onzekerheid over de economie, aldus de Luxemburger die wel aangaf dat bemiddelde consumenten nog altijd bereid zijn te betalen voor champagne.
Goed nieuws had Schaus ook voor de champagneliefhebbers. Volgend jaar komt er weer meer champagne aan, de oogst van 2020.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen maandag bij de opening nauwelijks in beweging. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend, want vrijdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Juneteenth, waarbij de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Handelaren volgden verder de ontwikkelingen rond de vredesgesprekken tussen Iran en de VS. De olieprijzen gingen omlaag.
1 minuut geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer dan de helft van de Schipholbeveiligers heeft te weinig tijd om veiligheidsprocedures goed uit te voeren. Dat concludeert FNV op basis van een analyse van bijna tweehonderd klachten die de vakbond ontving. FNV opende vorige maand een meldpunt voor de duizenden beveiligers op de luchthaven die zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging.
4 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De netwerkstoring op Eindhoven Airport is verholpen. Daardoor kan het vliegverkeer weer doorgang vinden op de luchthaven. Dat meldt een woordvoerder van de luchtmacht.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse maker van meetsystemen voor chips Nearfield Instruments heeft 380 miljoen dollar (331 miljoen euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het bedrijf 1,6 miljard dollar waard. Met het geld wil Nearfield onder meer zijn producten doorontwikkelen, de productie opschalen en afdelingen in het buitenland uitbreiden, zegt topman Hamed Sadeghian.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgang van SpaceX trok veel aandacht van Nederlandse beleggers. Het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was in de eerste vijf handelsdagen direct het meest verhandelde aandeel onder beleggers uit Nederland op handelsplatform DeGiro. Dat stelt de broker op basis van een analyse van ruim 1,1 miljoen Nederlandse beleggers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig voorzitter Alan Greenspan van de Amerikaanse centrale bank is maandag op 100-jarige leeftijd overleden. Hij was tussen 1987 en 2006 voorzitter van de Federal Reserve. Greenspan overleed aan de gevolgen van de ziekte van Parkinson.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Er is momenteel geen vliegverkeer mogelijk op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op zijn website. Door een netwerkstoring kunnen vliegtuigen niet opstijgen en landen, wat leidt tot vertragingen en annuleringen. Volgens Omroep Brabant gaat het om een storing in de luchtverkeerstoren op Vliegbasis Eindhoven.
2 uur geleden