Challenge Cup voor kunstrijders gaat door in Den Haag
UTRECHT (ANP) - De Challenge Cup, een internationaal toernooi voor kunstrijders, zal eind deze maand in Den Haag ondanks de huidige coronaproblematiek toch worden afgewerkt (25-28 februari). De Nederlandse schaatsbond KNSB heeft een uitgebreid protocol opgesteld om het evenement coronaproof te laten verlopen. Publiek is op ijsbaan De Uithof niet welkom, maar de wedstrijden zijn wel tegen betaling van 5 euro per dag te volgen via een livestream.
De Challenge Cup werd de laatste jaren steeds gecombineerd met de Nederlandse kampioenschappen, met deelname vanaf de jongste categorieën. Vanwege de coronapandemie zijn de NK dit jaar echter geschrapt en aan de Challenge Cup mogen alleen senioren deelnemen.
Voor veel rijders is het toernooi nog een belangrijk moment om zich te kwalificeren voor de WK kunstrijden, die van 22 - 28 maart worden gehouden in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Namens Nederland gaan Niki Wories en Lindsay van Zundert strijden om één WK-ticket. Bij de kunstrijparen meten Daria Danilova/Michel Tsiba en Nika Osipova/Dmitry Epstein zich met elkaar.
TeamNL wordt gecompleteerd door het ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen. Zij zijn met hun technische score (vrije dans) nog 0,06 punt verwijderd van een WK-ticket.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
8 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
10 uur geleden