Chadwick wil binnen 5 jaar de vrouw in de Formule 1 zijn
LONDEN (ANP) - De Britse autocoureur Jamie Chadwick is er vrij overtuigd van dat ze binnen vijf jaar de eerste vrouw sinds tijden in de Formule 1 zal zijn. "Ik moet de komende jaren nog veel doen om het te bereiken en presteren in de juiste opstapklassen, maar het is zeker mijn doel om binnen vijf jaar in de Formule 1 te racen", zegt de tweevoudig kampioene van de vrouwenklasse W Series in The Guardian.
In 1976 nam voor de laatste keer een vrouw deel aan een race in de Formule 1. Dat was de Italiaanse Lella Lombardi.
De W Series is een aantal jaren geleden ingevoerd om vrouwelijke autocoureurs de kans te geven zich in de kijker te rijden. De races zijn onderdeel van het bijprogramma tijdens enkele Formule 1-weekeinden. De Nederlandse Beitske Visser presteert vaak goed in de W Series, maar Chadwick steekt erbovenuit. Ze kan begin oktober in de eerstkomende race in Singapore haar derde titel veroveren. "Ik heb begrepen dat Formule 1-baas Stefano Domenicali zijn twijfels heeft over een snelle intrede van vrouwen in de Formule 1, maar eerlijk gezegd zit ik daar niet mee. Sterker, het motiveert me juist om er vol voor te gaan", aldus Chadwick.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
40 minuten geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
22 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
22 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
22 uur geleden