Chadwick wil binnen 5 jaar de vrouw in de Formule 1 zijn
LONDEN (ANP) - De Britse autocoureur Jamie Chadwick is er vrij overtuigd van dat ze binnen vijf jaar de eerste vrouw sinds tijden in de Formule 1 zal zijn. "Ik moet de komende jaren nog veel doen om het te bereiken en presteren in de juiste opstapklassen, maar het is zeker mijn doel om binnen vijf jaar in de Formule 1 te racen", zegt de tweevoudig kampioene van de vrouwenklasse W Series in The Guardian.
In 1976 nam voor de laatste keer een vrouw deel aan een race in de Formule 1. Dat was de Italiaanse Lella Lombardi.
De W Series is een aantal jaren geleden ingevoerd om vrouwelijke autocoureurs de kans te geven zich in de kijker te rijden. De races zijn onderdeel van het bijprogramma tijdens enkele Formule 1-weekeinden. De Nederlandse Beitske Visser presteert vaak goed in de W Series, maar Chadwick steekt erbovenuit. Ze kan begin oktober in de eerstkomende race in Singapore haar derde titel veroveren. "Ik heb begrepen dat Formule 1-baas Stefano Domenicali zijn twijfels heeft over een snelle intrede van vrouwen in de Formule 1, maar eerlijk gezegd zit ik daar niet mee. Sterker, het motiveert me juist om er vol voor te gaan", aldus Chadwick.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
1 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
2 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
4 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
4 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
7 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en Belgiƫ plaatsvindt.
1 dag geleden