Chadwick wil binnen 5 jaar de vrouw in de Formule 1 zijn
LONDEN (ANP) - De Britse autocoureur Jamie Chadwick is er vrij overtuigd van dat ze binnen vijf jaar de eerste vrouw sinds tijden in de Formule 1 zal zijn. "Ik moet de komende jaren nog veel doen om het te bereiken en presteren in de juiste opstapklassen, maar het is zeker mijn doel om binnen vijf jaar in de Formule 1 te racen", zegt de tweevoudig kampioene van de vrouwenklasse W Series in The Guardian.
In 1976 nam voor de laatste keer een vrouw deel aan een race in de Formule 1. Dat was de Italiaanse Lella Lombardi.
De W Series is een aantal jaren geleden ingevoerd om vrouwelijke autocoureurs de kans te geven zich in de kijker te rijden. De races zijn onderdeel van het bijprogramma tijdens enkele Formule 1-weekeinden. De Nederlandse Beitske Visser presteert vaak goed in de W Series, maar Chadwick steekt erbovenuit. Ze kan begin oktober in de eerstkomende race in Singapore haar derde titel veroveren. "Ik heb begrepen dat Formule 1-baas Stefano Domenicali zijn twijfels heeft over een snelle intrede van vrouwen in de Formule 1, maar eerlijk gezegd zit ik daar niet mee. Sterker, het motiveert me juist om er vol voor te gaan", aldus Chadwick.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
15 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
1 dag geleden