Chadwick wil binnen 5 jaar de vrouw in de Formule 1 zijn
LONDEN (ANP) - De Britse autocoureur Jamie Chadwick is er vrij overtuigd van dat ze binnen vijf jaar de eerste vrouw sinds tijden in de Formule 1 zal zijn. "Ik moet de komende jaren nog veel doen om het te bereiken en presteren in de juiste opstapklassen, maar het is zeker mijn doel om binnen vijf jaar in de Formule 1 te racen", zegt de tweevoudig kampioene van de vrouwenklasse W Series in The Guardian.
In 1976 nam voor de laatste keer een vrouw deel aan een race in de Formule 1. Dat was de Italiaanse Lella Lombardi.
De W Series is een aantal jaren geleden ingevoerd om vrouwelijke autocoureurs de kans te geven zich in de kijker te rijden. De races zijn onderdeel van het bijprogramma tijdens enkele Formule 1-weekeinden. De Nederlandse Beitske Visser presteert vaak goed in de W Series, maar Chadwick steekt erbovenuit. Ze kan begin oktober in de eerstkomende race in Singapore haar derde titel veroveren. "Ik heb begrepen dat Formule 1-baas Stefano Domenicali zijn twijfels heeft over een snelle intrede van vrouwen in de Formule 1, maar eerlijk gezegd zit ik daar niet mee. Sterker, het motiveert me juist om er vol voor te gaan", aldus Chadwick.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
1 uur geledenPRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
7 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
10 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
10 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
16 uur geleden