Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Certificaten Triodos op eerste handelsdag 40 procent minder waard

Certificaten Triodos op eerste handelsdag 40 procent minder waard

DRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Certificaten van Triodos zijn ruim 40 procent in waarde gedaald op de eerste dag dat die alternatieve aandelen weer konden worden verhandeld. Daarmee hebben bezitters van de stukken bij elkaar honderden miljoenen euro's verloren. Tijdens de coronacrisis legde de bank zijn handelssysteem voor certificaten stil en sindsdien konden beleggers die stukken niet meer te gelde maken.

Triodos maakt het nu mogelijk om via een handelsplatform één keer per week certificaten te kopen of te verkopen. Afhankelijk van het aanbod en de vraag wordt een prijs vastgesteld. Woensdag, de eerste dag dat dit gebeurde, was een certificaat 50 euro waard. Dat was op het moment dat Triodos het oude handelssysteem stillegde 84 euro.

De op duurzaamheid gerichte bank gaf sinds zijn oprichting in 1980 certificaten van aandelen uit die nergens anders te verhandelen waren. Triodos kocht die zelf weer in als er meer verkooporders dan kooporders waren, maar het bedrijf besloot het systeem stil te leggen toen door de coronapandemie beleggers massaal van hun certificaten af wilden. Met het bedrijf Captin is nu een alternatief opgezet.

Beleggers teleurgesteld

Het stilleggen van de handel zorgde voor boze reacties van beleggers. Volgens de Vereniging van Effectenbezitters, die de belangen behartigt voor kleine beleggers, hadden veel certificaathouders tussen de 40.000 en 80.000 euro geïnvesteerd in de certificaten. Zijn konden door het stilleggen van de handel lang niet bij hun geld voor het pensioen.

De waardedaling van de certificaten op woensdag komt dicht in te buurt van de schatting die de Stichting Certificaathouders Triodos gaf. Analisten rekenden volgens die organisatie voor gedupeerde Triodos-beleggers op een daling van 45 procent, wat zou neerkomen op een verlies van 550 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Sterkere groei economie eurozone in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.

8 minuten geleden
Mist zorgt voor hinder op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.

1 uur geleden
Luchtvaartmaatschappij IndiGo door het stof voor chaos in India

MUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.

2 uur geleden
Philips toont herstel op afwachtend Damrak na forse koersdaling

AMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.

2 uur geleden
TikTok gaat zich houden aan socialemediaverbod jongeren Australië

CANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.

3 uur geleden
Bloomberg: Netflix serieuze kandidaat voor overname Warner Bros.

BURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

3 uur geleden
Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden

DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.

4 uur geleden