Certificaten Triodos op eerste handelsdag 40 procent minder waard
DRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Certificaten van Triodos zijn ruim 40 procent in waarde gedaald op de eerste dag dat die alternatieve aandelen weer konden worden verhandeld. Daarmee hebben bezitters van de stukken bij elkaar honderden miljoenen euro's verloren. Tijdens de coronacrisis legde de bank zijn handelssysteem voor certificaten stil en sindsdien konden beleggers die stukken niet meer te gelde maken.
Triodos maakt het nu mogelijk om via een handelsplatform één keer per week certificaten te kopen of te verkopen. Afhankelijk van het aanbod en de vraag wordt een prijs vastgesteld. Woensdag, de eerste dag dat dit gebeurde, was een certificaat 50 euro waard. Dat was op het moment dat Triodos het oude handelssysteem stillegde 84 euro.
De op duurzaamheid gerichte bank gaf sinds zijn oprichting in 1980 certificaten van aandelen uit die nergens anders te verhandelen waren. Triodos kocht die zelf weer in als er meer verkooporders dan kooporders waren, maar het bedrijf besloot het systeem stil te leggen toen door de coronapandemie beleggers massaal van hun certificaten af wilden. Met het bedrijf Captin is nu een alternatief opgezet.
Beleggers teleurgesteld
Het stilleggen van de handel zorgde voor boze reacties van beleggers. Volgens de Vereniging van Effectenbezitters, die de belangen behartigt voor kleine beleggers, hadden veel certificaathouders tussen de 40.000 en 80.000 euro geïnvesteerd in de certificaten. Zijn konden door het stilleggen van de handel lang niet bij hun geld voor het pensioen.
De waardedaling van de certificaten op woensdag komt dicht in te buurt van de schatting die de Stichting Certificaathouders Triodos gaf. Analisten rekenden volgens die organisatie voor gedupeerde Triodos-beleggers op een daling van 45 procent, wat zou neerkomen op een verlies van 550 miljoen euro.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.
1 uur geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.
6 uur geleden