
Cerny scoort twee keer voor Tsjechië tegen de Faeröer
TÓRSHAVN (ANP) - Vaclav Cerny heeft Tsjechië zaterdag in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal aan een overwinning geholpen. De aanvaller van FC Twente scoorde twee keer in de uitwedstrijd tegen De Faeröer: 0-3.
Verdediger Ladislav Krejci II zette de Tsjechen na een kwartier spelen op voorsprong. Kort voor rust scoorde Cerny voor het eerst, op fraaie wijze. De voormalig speler van Ajax krulde de bal van net buiten het zestienmetergebied in de verre hoek.
De tweede treffer van Cerny leek op de eerste. In de 75e minuut schoot hij opnieuw met links raak. In de 80e minuut verving Michal Sadilek, ook spelend bij FC Twente, Cerny.
Tsjechië leidt in groep E met 7 punten uit drie duels. Polen en Albanië volgen met 3 punten uit twee wedstrijden.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
6 uur geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
7 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
9 uur geleden