'Ceremonie nominatie opperrechter mogelijke bron van besmetting'
WASHINGTON (ANP) - De bijeenkomst in de tuin van het Witte Huis op zaterdag 26 september waar president Donald Trump Amy Coney Barrett nomineerde voor een zetel in het Amerikaanse Hooggerechtshof, is mogelijk een bron van een uitbraak van het coronavirus geweest. Dat vermoeden hebben onderzoekers van de Amerikaanse hoofdstad Washington.
Bij de ceremonie waren ongeveer 150 familieleden, bevriende politici en getrouwen van Trump en Barrett aanwezig. Vrijwel niemand droeg tijdens die bijeenkomst een mondkapje en op beelden is te zien dat er veel gasten geen afstand hielden met de andere aanwezigen. Ook is te zien dat sommigen elkaar zelfs uitbundig omhelzen.
De onderzoekers vertellen tegen The Washington Post dat het vrijwel onmogelijk is om nog gedegen bron- en contactonderzoek te plegen om de bron van de besmetting te kunnen vinden. Onduidelijk is hoeveel mensen na de bijeenkomst zijn getest en hoeveel mensen uiteindelijk een besmetting hebben opgelopen of het virus al onder de leden hadden die zaterdag.
Tot nu toe is van acht aanwezigen bekend dat ze besmet zijn geraakt met het longvirus. Dat zijn naast Donald en Melania Trump, Witte Huis-adviseur Kellyanne Conway, oud-gouverneur Chris Christie, een journalist, een hoofd van een universiteit en de senatoren Mike Lee en Thom Tillis.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres wil gesprekken over het slepende diplomatiek-geografische conflict over Cyprus hervatten. Die eilandstaat in de Middellandse Zee is al jaren een discussiepunt tussen de Cypriotische autoriteiten, Griekenland, Turkije en het Verenigd Koninkrijk. Die laatste twee landen hebben nog altijd de regie over delen van Cyprus, nadat het eiland in 1960 onafhankelijk was geworden van de Britse kolonisator.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gevraagd om een 'winterpakket' aan Patriots. Deze luchtafweerraketten zijn belangrijk bij het afslaan van Russische aanvallen. Zelensky waarschuwt al langer dat de Oekraïense voorraad Patriots dreigt op te raken.
40 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is het aantal inwoners met de Japanse nationaliteit voor het eerst in 42 jaar onder de 120 miljoen gedaald. Tegelijkertijd is het aantal buitenlandse inwoners naar een recordniveau gestegen, aldus het Japanse persbureau Kyodo. Japan heeft de op een na oudste bevolking ter wereld en worstelt al jaren met lage geboortecijfers.
42 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties roept landen op eensluidend op te treden tegen het geweld op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Het geweld door Israëlische kolonisten daar is zelden zo wijdverspreid geweest, aldus een woordvoerder van het mensenrechtenkantoor. "Derde landen moeten snel en eensgezind optreden om de aanhoudende moordpartijen en onteigening van het Palestijnse volk een halt toe te roepen, en om een einde te maken aan de Israëlische bezetting."
46 minuten geledenKUMAMOTO (ANP) - Door de zware aardbeving in het zuiden van Japan dinsdag zijn zeker vijf mensen omgekomen bij een papierfabriek in de prefectuur Kumamoto. Dat melden de lokale autoriteiten. Bij de Nippon-papierfabriek in de stad Yatsushiro stortte een grote schoorsteen in door de beving. Volgens de publieke omroep NHK zijn er twee gewonden en zijn nog vier mensen vermist.
53 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Rusland vervolgt Telegram-oprichter Pavel Doerov voor het faciliteren van "terroristische activiteiten". Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de binnenlandse veiligheidsdienst FSB. Tegen Doerov wordt bovendien een arrestatiebevel uitgevaardigd, al heeft dat internationaal in de praktijk weinig betekenis, omdat andere landen niet verplicht zijn daaraan gehoor te geven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ermee ingestemd Oekraïne licenties te verlenen voor de productie van Patriot-raketten, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdagavond (lokale tijd) in Washington. Zelensky had daar een ontmoeting met Trump
8 uur geleden