Centrumrechtse Stubb wint eerste ronde Finse presidentsverkiezing
HELSINKI (ANP/RTR) - De centrumrechtse kandidaat Alexander Stubb van de Finse Nationale Coalitiepartij heeft de eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Finland gewonnen, meldt de publieke omroep YLE. Met 96 procent van de stemmen geteld staat de voormalige premier op 27,1 procent. De kandidaat van de Groene Partij, Pekka Haavisto, staat tweede met 25,7 procent, gevolgd door Jussi Halla-aho van de nationalistische partij De Finnen met 17 procent.
Omdat geen van de kandidaten 50 procent of meer van de stemmen heeft behaald, is op 11 februari een tweede stemronde tussen de twee koplopers uit de eerste ronde. Dat zijn dus Stubb en Haavisto, die tot vorig jaar minister van Buitenlandse Zaken was.
Buitenlandbeleid en defensie zijn belangrijke thema's deze verkiezingen. Finland trad vorig jaar toe tot de NAVO. In december sloot het Noordse land de volledige grens met Rusland voor passagiersverkeer als reactie op een golf van migranten die probeerden vanuit Rusland het land binnen te komen.
Meer uit Buitenland
WINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.
23 minuten geledenNONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
3 uur geleden