Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrumrechtse Stubb wint eerste ronde Finse presidentsverkiezing

Centrumrechtse Stubb wint eerste ronde Finse presidentsverkiezing

HELSINKI (ANP/RTR) - De centrumrechtse kandidaat Alexander Stubb van de Finse Nationale Coalitiepartij heeft de eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Finland gewonnen, meldt de publieke omroep YLE. Met 96 procent van de stemmen geteld staat de voormalige premier op 27,1 procent. De kandidaat van de Groene Partij, Pekka Haavisto, staat tweede met 25,7 procent, gevolgd door Jussi Halla-aho van de nationalistische partij De Finnen met 17 procent.

Omdat geen van de kandidaten 50 procent of meer van de stemmen heeft behaald, is op 11 februari een tweede stemronde tussen de twee koplopers uit de eerste ronde. Dat zijn dus Stubb en Haavisto, die tot vorig jaar minister van Buitenlandse Zaken was.

Buitenlandbeleid en defensie zijn belangrijke thema's deze verkiezingen. Finland trad vorig jaar toe tot de NAVO. In december sloot het Noordse land de volledige grens met Rusland voor passagiersverkeer als reactie op een golf van migranten die probeerden vanuit Rusland het land binnen te komen.

Meer uit Buitenland

VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.

14 minuten geleden
WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

1 uur geleden
Bultrug Timmy wordt met een schip naar diepe wateren gebracht

WISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.

1 uur geleden
Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

7 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

7 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

8 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

8 uur geleden