Centrumrechtse Stubb wint eerste ronde Finse presidentsverkiezing
HELSINKI (ANP/RTR) - De centrumrechtse kandidaat Alexander Stubb van de Finse Nationale Coalitiepartij heeft de eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Finland gewonnen, meldt de publieke omroep YLE. Met 96 procent van de stemmen geteld staat de voormalige premier op 27,1 procent. De kandidaat van de Groene Partij, Pekka Haavisto, staat tweede met 25,7 procent, gevolgd door Jussi Halla-aho van de nationalistische partij De Finnen met 17 procent.
Omdat geen van de kandidaten 50 procent of meer van de stemmen heeft behaald, is op 11 februari een tweede stemronde tussen de twee koplopers uit de eerste ronde. Dat zijn dus Stubb en Haavisto, die tot vorig jaar minister van Buitenlandse Zaken was.
Buitenlandbeleid en defensie zijn belangrijke thema's deze verkiezingen. Finland trad vorig jaar toe tot de NAVO. In december sloot het Noordse land de volledige grens met Rusland voor passagiersverkeer als reactie op een golf van migranten die probeerden vanuit Rusland het land binnen te komen.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.
2 uur geledenVÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
12 uur geleden