Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrum tegen sportmisstanden zoals wangedrag en doping

Centrum tegen sportmisstanden zoals wangedrag en doping

DEN HAAG (ANP) - Er komt een onafhankelijk integriteitscentrum voor de sport dat zich moet gaan bezighouden met grensoverschrijdend gedrag, doping en matchfixing. Dat heeft minister voor Sport Conny Helder aangekondigd. Het idee is dat sporters daar terechtkunnen met meldingen, maar ook met vragen. Het is nog onbekend wanneer dat centrum volledig zal draaien.

"Discriminatie en grensoverschrijdend gedrag beïnvloeden het plezier in sport en vormen een bedreiging daarvoor. Daarnaast ondermijnen het gebruik van doping en matchfixing de integriteit en maatschappelijke waarde van sport", aldus Helder in een verklaring bij de aankondiging. Ze zegt hier deze kabinetsperiode "echt grote stappen" in te willen zetten.

De eerste stap is om het Centrum Veilige Sport Nederland (CVSN), dat nu nog onderdeel is van sportkoepel NOC*NSF, bij het onafhankelijke centrum onder te brengen. Volgens Helder doet het CVSN "met veel inzet en deskundigheid" zijn werk, maar is het tijd om dit werk met meer onafhankelijkheid te laten doen.

Voor de sport bestaat ook speciaal tuchtrecht, maar de minister schrijft aan de Tweede Kamer dat dat "in sommige zaken niet heeft kunnen bieden wat ervan verwacht werd". Daarbij verwijst minister Helder met name naar de manier waarop met de zaken van oud-turnsters is omgegaan. Ze wil het Instituut Sportrechtspraak niet opheffen, maar wel verbeteringen doorvoeren in de bemensing en opzet daarvan.

Meer uit Sport

Van der Poel na 'heel sterke wedstrijd' blij met WK-brons

MONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.

4 uur geleden
Amerikaan McNulty vol ongeloof na overwinning op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."

5 uur geleden
Van der Poel derde bij WK weg, Amerikaan McNulty wint na solo

MONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.

5 uur geleden
Zverev bezorgt Europa met zege op Tien de Laver Cup

LONDEN (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft Europa zondag met een overwinning op de Amerikaan Learner Tien de Laver Cup bezorgd. Zverev was in Londen in twee sets (7-6 (3) 6-3) te sterk voor de tegenstander van Team Wereld en haalde daarmee de beslissende punten binnen. Europa won de ontmoeting met 13-5.

9 uur geleden
Tennissters Tsjechië winnen Billie Jean King Cup

SHENZHEN (ANP) - De Tsjechische tennissters hebben de Billie Jean King Cup gewonnen. In de finale in het Chinese Shenzhen werd Oekraïne verslagen.

11 uur geleden
Wielerpeloton vanuit winderig Brossard vertrokken voor WK-wegrit

BROSSARD (ANP) - De wielrenners zijn vertrokken voor hun WK-wedstrijd op de weg in Canada over 273 kilometer. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd in het bij Montreal gelegen Brossard, waar het harder waait dan voorgaande dagen. Namens Nederland hoopt Mathieu van der Poel op zijn tweede wereldtitel.

11 uur geleden
Wereldkampioene Vollering krijgt boete van wielerbond UCI

MONTREAL (ANP) - Wereldkampioene Demi Vollering heeft van de internationale wielerbond UCI een boete van 1000 Zwitserse frank (ruim 1050 euro) gekregen na haar gouden race van zaterdag in het Canadese Montreal. Volgens de UCI heeft de houdster van de regenboogtrui een niet-toegestane positie op de fiets aangenomen.

14 uur geleden