Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrum Seksueel Geweld hielp in 2023 bijna 14.000 slachtoffers

Centrum Seksueel Geweld hielp in 2023 bijna 14.000 slachtoffers

DEN HAAG (ANP) - Het Centrum Seksueel Geweld (CSG) heeft in 2023 telefonisch, online of in een van de centra hulp of advies gegeven aan 13.848 slachtoffers van seksueel geweld. Dat is een afname van 9 procent vergeleken met 2022, maar een stijging van 40 procent ten opzichte van 2021, meldt het centrum in het jaarverslag. Ook kreeg het CSG per mail ruim duizend verzoeken om expertise en advies.

Na het piekjaar 2022 lijkt er nu sprake van stabilisatie en een meer gestage groei, stelt het centrum. Dat er in 2022 zoveel hulpvragen binnenkwamen is volgens het CSG te verklaren door de grote aandacht voor het onderwerp seksueel geweld begin 2022 met de uitzending van BOOS over misstanden bij The Voice of Holland. Zo kreeg het centrum ook meer telefoontjes dan gemiddeld rond de rechtszaak tegen Ali B die eerder deze maand begon.

"Er is de afgelopen jaren een nieuwe wind gaan waaien in ons land", ziet Iva Bicanic, directeur-bestuurder van het CSG. "Steeds meer slachtoffers van seksueel misbruik en seksueel geweld praten over wat zij als kind, puber of volwassene meemaakten." Volgens Bicanic is dat een goede ontwikkeling, "want het is belangrijk dat mensen zichzelf niet opsluiten met die nare ervaringen, maar juist in verbinding met belangrijke anderen kunnen helen."

Steeds complexere casussen

Het CSG heeft zestien locaties verspreid over het hele land waar slachtoffers van seksueel geweld terechtkunnen voor psychische, medische en forensische hulp. Bij de centra krijgen zij specialistische zorg van een team van artsen, verpleegkundigen, politie en andere hulpverleners.

Met ruim duizend adviesvragen lijken ook professionals de weg naar het CSG steeds beter te vinden. De casussen waarvoor zij om expertise vragen, worden steeds complexer, stelt Bicanic. "Bijvoorbeeld omdat de problematiek op verschillende levensgebieden speelt, of omdat er sprake is van zowel online als offline seksueel misbruik." Professionals die het CSG consulteren zijn bijvoorbeeld (huis)artsen, jeugdbeschermers, vertrouwenspersonen en medewerkers bij kinderopvang, scholen en universiteiten.

Meer uit Binnenland

Fietser overleden bij aanrijding met auto in Putten

PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.

1 uur geleden
Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

2 uur geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

7 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

8 uur geleden
Met vuurwapen gevluchte gedetineerde aangehouden in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.

10 uur geleden
Meldingen van schietincident in Utrecht in buurt Diakonessenhuis

UTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.

10 uur geleden
Twee 15-jarige jongens vast voor explosie in Rotterdam-Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.

11 uur geleden