Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrum Seksueel Geweld hielp in 2023 bijna 14.000 slachtoffers

Centrum Seksueel Geweld hielp in 2023 bijna 14.000 slachtoffers

DEN HAAG (ANP) - Het Centrum Seksueel Geweld (CSG) heeft in 2023 telefonisch, online of in een van de centra hulp of advies gegeven aan 13.848 slachtoffers van seksueel geweld. Dat is een afname van 9 procent vergeleken met 2022, maar een stijging van 40 procent ten opzichte van 2021, meldt het centrum in het jaarverslag. Ook kreeg het CSG per mail ruim duizend verzoeken om expertise en advies.

Na het piekjaar 2022 lijkt er nu sprake van stabilisatie en een meer gestage groei, stelt het centrum. Dat er in 2022 zoveel hulpvragen binnenkwamen is volgens het CSG te verklaren door de grote aandacht voor het onderwerp seksueel geweld begin 2022 met de uitzending van BOOS over misstanden bij The Voice of Holland. Zo kreeg het centrum ook meer telefoontjes dan gemiddeld rond de rechtszaak tegen Ali B die eerder deze maand begon.

"Er is de afgelopen jaren een nieuwe wind gaan waaien in ons land", ziet Iva Bicanic, directeur-bestuurder van het CSG. "Steeds meer slachtoffers van seksueel misbruik en seksueel geweld praten over wat zij als kind, puber of volwassene meemaakten." Volgens Bicanic is dat een goede ontwikkeling, "want het is belangrijk dat mensen zichzelf niet opsluiten met die nare ervaringen, maar juist in verbinding met belangrijke anderen kunnen helen."

Steeds complexere casussen

Het CSG heeft zestien locaties verspreid over het hele land waar slachtoffers van seksueel geweld terechtkunnen voor psychische, medische en forensische hulp. Bij de centra krijgen zij specialistische zorg van een team van artsen, verpleegkundigen, politie en andere hulpverleners.

Met ruim duizend adviesvragen lijken ook professionals de weg naar het CSG steeds beter te vinden. De casussen waarvoor zij om expertise vragen, worden steeds complexer, stelt Bicanic. "Bijvoorbeeld omdat de problematiek op verschillende levensgebieden speelt, of omdat er sprake is van zowel online als offline seksueel misbruik." Professionals die het CSG consulteren zijn bijvoorbeeld (huis)artsen, jeugdbeschermers, vertrouwenspersonen en medewerkers bij kinderopvang, scholen en universiteiten.

Meer uit Binnenland

MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

1 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

11 uur geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

16 uur geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

18 uur geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

1 dag geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

1 dag geleden