Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrum Seksueel Geweld hielp in 2023 bijna 14.000 slachtoffers

Centrum Seksueel Geweld hielp in 2023 bijna 14.000 slachtoffers

DEN HAAG (ANP) - Het Centrum Seksueel Geweld (CSG) heeft in 2023 telefonisch, online of in een van de centra hulp of advies gegeven aan 13.848 slachtoffers van seksueel geweld. Dat is een afname van 9 procent vergeleken met 2022, maar een stijging van 40 procent ten opzichte van 2021, meldt het centrum in het jaarverslag. Ook kreeg het CSG per mail ruim duizend verzoeken om expertise en advies.

Na het piekjaar 2022 lijkt er nu sprake van stabilisatie en een meer gestage groei, stelt het centrum. Dat er in 2022 zoveel hulpvragen binnenkwamen is volgens het CSG te verklaren door de grote aandacht voor het onderwerp seksueel geweld begin 2022 met de uitzending van BOOS over misstanden bij The Voice of Holland. Zo kreeg het centrum ook meer telefoontjes dan gemiddeld rond de rechtszaak tegen Ali B die eerder deze maand begon.

"Er is de afgelopen jaren een nieuwe wind gaan waaien in ons land", ziet Iva Bicanic, directeur-bestuurder van het CSG. "Steeds meer slachtoffers van seksueel misbruik en seksueel geweld praten over wat zij als kind, puber of volwassene meemaakten." Volgens Bicanic is dat een goede ontwikkeling, "want het is belangrijk dat mensen zichzelf niet opsluiten met die nare ervaringen, maar juist in verbinding met belangrijke anderen kunnen helen."

Steeds complexere casussen

Het CSG heeft zestien locaties verspreid over het hele land waar slachtoffers van seksueel geweld terechtkunnen voor psychische, medische en forensische hulp. Bij de centra krijgen zij specialistische zorg van een team van artsen, verpleegkundigen, politie en andere hulpverleners.

Met ruim duizend adviesvragen lijken ook professionals de weg naar het CSG steeds beter te vinden. De casussen waarvoor zij om expertise vragen, worden steeds complexer, stelt Bicanic. "Bijvoorbeeld omdat de problematiek op verschillende levensgebieden speelt, of omdat er sprake is van zowel online als offline seksueel misbruik." Professionals die het CSG consulteren zijn bijvoorbeeld (huis)artsen, jeugdbeschermers, vertrouwenspersonen en medewerkers bij kinderopvang, scholen en universiteiten.

Meer uit Binnenland

Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

53 minuten geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

1 uur geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

1 uur geleden
Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

2 uur geleden
Kersttoespraak koning vanuit vestibule van Paleis Huis ten Bosch

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.

3 uur geleden
Voetbalincidenten nemen verder af, maar vuurwerk blijft probleem

DEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".

3 uur geleden
Kabinet past wettekst verbod verheerlijking terrorisme aan

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.

4 uur geleden