Centrum Leipzig stroomt al vroeg vol met Oranjefans en Fransen
LEIPZIG (ANP) - Het centrum van Leipzig is grotendeels overgenomen door Nederlandse en Franse voetbalfans. Beide landen spelen pas om 21.00 uur tegen elkaar, maar aan het begin van de middag was het al goed druk op het centrale marktplein.
De Oranjefans lijken in de meerderheid. De sfeer is gemoedelijk op de terrassen, waar mensen met oranje en blauwe shirtjes zonder problemen door elkaar zitten. 'Allez les Bleus!' zongen de Franse fans richting de Nederlanders, die daarop antwoorden met 'Holland, Holland'.
Op de markt zijn veel buitenlandse cameraploegen aanwezig. Zij hebben vooral aandacht voor de meest uitgedoste fans. De 56-jarige Willem uit Hengelo, die een shirtje van oud-international Marco van Basten draagt, is een van de Nederlandse supporters op het plein. Vol vertrouwen over de wedstrijd tegen de verliezend WK-finalist is hij niet. "Ook al doet Kylian MbappƩ misschien niet mee, de Fransen hebben zo'n goede ploeg", zegt hij, daarmee doelend op de Franse sterspeler die mogelijk niet speelt omdat zijn neus gebroken is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
4 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden