Centrum Leipzig stroomt al vroeg vol met Oranjefans en Fransen
LEIPZIG (ANP) - Het centrum van Leipzig is grotendeels overgenomen door Nederlandse en Franse voetbalfans. Beide landen spelen pas om 21.00 uur tegen elkaar, maar aan het begin van de middag was het al goed druk op het centrale marktplein.
De Oranjefans lijken in de meerderheid. De sfeer is gemoedelijk op de terrassen, waar mensen met oranje en blauwe shirtjes zonder problemen door elkaar zitten. 'Allez les Bleus!' zongen de Franse fans richting de Nederlanders, die daarop antwoorden met 'Holland, Holland'.
Op de markt zijn veel buitenlandse cameraploegen aanwezig. Zij hebben vooral aandacht voor de meest uitgedoste fans. De 56-jarige Willem uit Hengelo, die een shirtje van oud-international Marco van Basten draagt, is een van de Nederlandse supporters op het plein. Vol vertrouwen over de wedstrijd tegen de verliezend WK-finalist is hij niet. "Ook al doet Kylian Mbappé misschien niet mee, de Fransen hebben zo'n goede ploeg", zegt hij, daarmee doelend op de Franse sterspeler die mogelijk niet speelt omdat zijn neus gebroken is.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
14 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
17 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
18 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
18 uur geleden