Centrum Leipzig stroomt al vroeg vol met Oranjefans en Fransen
LEIPZIG (ANP) - Het centrum van Leipzig is grotendeels overgenomen door Nederlandse en Franse voetbalfans. Beide landen spelen pas om 21.00 uur tegen elkaar, maar aan het begin van de middag was het al goed druk op het centrale marktplein.
De Oranjefans lijken in de meerderheid. De sfeer is gemoedelijk op de terrassen, waar mensen met oranje en blauwe shirtjes zonder problemen door elkaar zitten. 'Allez les Bleus!' zongen de Franse fans richting de Nederlanders, die daarop antwoorden met 'Holland, Holland'.
Op de markt zijn veel buitenlandse cameraploegen aanwezig. Zij hebben vooral aandacht voor de meest uitgedoste fans. De 56-jarige Willem uit Hengelo, die een shirtje van oud-international Marco van Basten draagt, is een van de Nederlandse supporters op het plein. Vol vertrouwen over de wedstrijd tegen de verliezend WK-finalist is hij niet. "Ook al doet Kylian Mbappé misschien niet mee, de Fransen hebben zo'n goede ploeg", zegt hij, daarmee doelend op de Franse sterspeler die mogelijk niet speelt omdat zijn neus gebroken is.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
53 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
15 uur geleden