Centrum Leipzig stroomt al vroeg vol met Oranjefans en Fransen
LEIPZIG (ANP) - Het centrum van Leipzig is grotendeels overgenomen door Nederlandse en Franse voetbalfans. Beide landen spelen pas om 21.00 uur tegen elkaar, maar aan het begin van de middag was het al goed druk op het centrale marktplein.
De Oranjefans lijken in de meerderheid. De sfeer is gemoedelijk op de terrassen, waar mensen met oranje en blauwe shirtjes zonder problemen door elkaar zitten. 'Allez les Bleus!' zongen de Franse fans richting de Nederlanders, die daarop antwoorden met 'Holland, Holland'.
Op de markt zijn veel buitenlandse cameraploegen aanwezig. Zij hebben vooral aandacht voor de meest uitgedoste fans. De 56-jarige Willem uit Hengelo, die een shirtje van oud-international Marco van Basten draagt, is een van de Nederlandse supporters op het plein. Vol vertrouwen over de wedstrijd tegen de verliezend WK-finalist is hij niet. "Ook al doet Kylian Mbappé misschien niet mee, de Fransen hebben zo'n goede ploeg", zegt hij, daarmee doelend op de Franse sterspeler die mogelijk niet speelt omdat zijn neus gebroken is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met een dodelijk schietincident donderdag in de Indrapoerastraat in de wijk Delfshaven in Rotterdam-West. De politie denkt echter niet dat deze verdachte de schutter is. Wat zijn rol wel was, moet nog worden vastgesteld. Een 34-jarige man uit Capelle aan den IJssel kwam om het leven, nadat hij in een portiek werd beschoten.
6 uur geleden