Centrum Leipzig stroomt al vroeg vol met Oranjefans en Fransen
LEIPZIG (ANP) - Het centrum van Leipzig is grotendeels overgenomen door Nederlandse en Franse voetbalfans. Beide landen spelen pas om 21.00 uur tegen elkaar, maar aan het begin van de middag was het al goed druk op het centrale marktplein.
De Oranjefans lijken in de meerderheid. De sfeer is gemoedelijk op de terrassen, waar mensen met oranje en blauwe shirtjes zonder problemen door elkaar zitten. 'Allez les Bleus!' zongen de Franse fans richting de Nederlanders, die daarop antwoorden met 'Holland, Holland'.
Op de markt zijn veel buitenlandse cameraploegen aanwezig. Zij hebben vooral aandacht voor de meest uitgedoste fans. De 56-jarige Willem uit Hengelo, die een shirtje van oud-international Marco van Basten draagt, is een van de Nederlandse supporters op het plein. Vol vertrouwen over de wedstrijd tegen de verliezend WK-finalist is hij niet. "Ook al doet Kylian Mbappé misschien niet mee, de Fransen hebben zo'n goede ploeg", zegt hij, daarmee doelend op de Franse sterspeler die mogelijk niet speelt omdat zijn neus gebroken is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
5 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
5 uur geleden