Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centric getroffen door datalek, mogelijk ransomwareaanval

Centric getroffen door datalek, mogelijk ransomwareaanval

GOUDA (ANP) - Centric heeft onlangs te maken gehad met een datalek. Het IT-bedrijf meldt vrijdag op zijn website dat er sprake was van "een kwetsbaarheid" in een testserver die werkt met software van leverancier Cleo. Centric benadrukt dat het om "een zeer beperkt aantal privacygevoelige gegevens" van één klant gaat. Maar volgens technologiewebsite Tweakers staat data van Centric inmiddels op een website van een ransomwarebende.

Die bende, met de naam Clop, stelde eerder software van Cleo te hebben aangevallen. Op die manier zou de groep gegevens van tientallen bedrijven hebben buitgemaakt, meldden verschillende techmedia eind december.

Volgens Centric heeft de kwetsbaarheid geen impact gehad op andere systemen of de dienstverlening. "Uiteraard hebben we maatregelen genomen om herhaling te voorkomen", aldus het IT-bedrijf, dat niet heeft bekendgemaakt welke klant is getroffen.

Meer uit Financieel

Centrale banken kochten veel goud in derde kwartaal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken hebben in het derde kwartaal van 2026 per saldo 321 ton goud aangekocht. Dat is een stijging van 42 procent op jaarbasis en de grootste hoeveelheid op kwartaalbasis sinds het laatste kwartaal van 2024. Dat meldt goudbrancheorganisatie World Gold Council (WGC).

12 minuten geleden
Landen moeten opvolger Lagarde uiterlijk vrijdag indienen bij EU

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten uiterlijk vrijdag laten weten wie zij voordragen als opvolger van voorzitter Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB). Zij kondigde vorige week haar vertrek aan per 7 februari. De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, heeft de lidstaten gevraagd hun voordrachten uiterlijk vrijdag bij hem in te dienen. Dat laat een woordvoerder van de Eurogroep weten.

1 uur geleden
Personeel busbouwer Ebusco krijgt salaris over oktober nog niet

DEURNE (ANP) - De fabrikant van elektrische bussen Ebusco heeft de uitbetaling van salarissen over oktober uitgesteld vanwege de acute financiële problemen. Het bedrijf uit het Brabantse Deurne voert gesprekken met een aantal aandeelhouders over financiering van de operationele kosten op de korte termijn, maar die onderhandelingen duren langer dan verwacht.

1 uur geleden
Delhaize-supers hebben geen last meer van aanval op koelkasten

ASSE (ANP/BELGA) - Supermarkten van de Belgische keten Delhaize hebben geen last meer van de cyberaanval waardoor maandag vriezers en koelkasten werden gehackt. De bevoorrading verloopt volgens plan en alle winkels zijn weer volledig operationeel, meldt een woordvoerder van de supermarktketen aan persbureau Belga.

1 uur geleden
UWV ziet grotere groep hogeropgeleiden in de WW

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal hogeropgeleiden met een WW-uitkering groeit, signaleert uitkeringsinstantie UWV in een nieuw rapport. Dat hangt mogelijk samen met de opkomst van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Philips stijgt op lager Damrak na resultaten, chipbedrijven dalen

AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern zag de omzet stijgen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. De nettowinst nam wel flink af. Dat kwam doordat Philips geld opzij zette voor een schikking in de Verenigde Staten voor de grote terugroepactie van zijn slaapapneu-apparaten. Het aandeel steeg ruim 3 procent.

1 uur geleden
Brandstofprijzen aan pomp gedaald door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn verder gedaald door de recente daling van de olieprijzen. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter benzine nu 2,524 euro. Op 10 oktober bereikte de adviesprijs voor Euro95 nog de hoogste stand ooit met 2,732 euro.

1 uur geleden