Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centric getroffen door datalek, mogelijk ransomwareaanval

Centric getroffen door datalek, mogelijk ransomwareaanval

GOUDA (ANP) - Centric heeft onlangs te maken gehad met een datalek. Het IT-bedrijf meldt vrijdag op zijn website dat er sprake was van "een kwetsbaarheid" in een testserver die werkt met software van leverancier Cleo. Centric benadrukt dat het om "een zeer beperkt aantal privacygevoelige gegevens" van één klant gaat. Maar volgens technologiewebsite Tweakers staat data van Centric inmiddels op een website van een ransomwarebende.

Die bende, met de naam Clop, stelde eerder software van Cleo te hebben aangevallen. Op die manier zou de groep gegevens van tientallen bedrijven hebben buitgemaakt, meldden verschillende techmedia eind december.

Volgens Centric heeft de kwetsbaarheid geen impact gehad op andere systemen of de dienstverlening. "Uiteraard hebben we maatregelen genomen om herhaling te voorkomen", aldus het IT-bedrijf, dat niet heeft bekendgemaakt welke klant is getroffen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, de Spanjaard Pablo Hernández de Cos, moet volgens Bloomberg in de komende weken plaatsvinden.

6 minuten geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

53 minuten geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

2 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

3 uur geleden
Dieselprijs omlaag na G7-besluit over vrijgave dieselvoorraden

EINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.

4 uur geleden
Nieuw Russisch commissariaat voor oud-bondskanselier Schröder

MOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.

4 uur geleden
Meer woningen te bezichtigen tijdens Open Huizen Dag

UTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.

6 uur geleden