Centric en ex van weggestuurde topman Sanderink treffen regeling
GOUDA (ANP) - IT-bedrijf Centric heeft een regeling getroffen met Brigitte van Egten, de ex van de weggestuurde topman Gerard Sanderink. Het is niet direct duidelijk wat het bedrijf en Van Egten precies hebben afgesproken. Sanderink had jarenlang ruzie met Van Egten, wat tot een aantal rechtszaken wegens smaad leidde.
"Centric en mevrouw Van Egten hebben een regeling bereikt. Het is voor medewerkers en klanten van Centric belangrijk dat de inmiddels ontstane rust voor lange termijn geborgd is. Door deze regeling neemt Centric nog meer afstand van alle onrust uit het verleden en kan het zich hierdoor focussen op de toekomst", verklaart de door rechters aangestelde Centric-topman Peter Wakkie op de website van het bedrijf.
Verdere details wil Centric niet geven. De inhoud van de regeling is vertrouwelijk, zo is volgens een woordvoerder van de IT-dienstverlener afgesproken met Van Egten.
Onrust
Ruzies in het privéleven van Sanderink plaagden Centric jarenlang. Vorig jaar besliste de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam daarom dat hij moest vertrekken als hoogste bestuurder van het door hem opgerichte IT-bedrijf. Hij zou niet meer in staat zijn rationele beslissingen te nemen over het bedrijf met belangrijke klanten als De Nederlandsche Bank en ASML en 2500 werknemers.
De onrust draaide voor een groot deel om de vete die hij uitvocht met Van Egten, die hij aan de kant zette nadat hij een relatie was aangegaan met Rian van Rijbroek, een zelfverklaarde cyberdeskundige. Sanderink beschuldigde Van Egten onder andere via websites van zijn bedrijven van fraude. Zij klaagde hem daarop aan wegens smaad. De rechter veroordeelde Sanderink daarop tot het betalen van forse dwangsommen omdat hij doorging met de beschuldigingen.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP/DPA) - Meer dan een kwart van alle werknemers in Duitsland heeft een migratieachtergrond. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van cijfers over vorig jaar. In sommige sectoren geldt dat een meerderheid van de werknemers een migratieachtergrond heeft.
1 minuut geledenKEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.
5 uur geleden