Centric eist via rechter dat CapGemini personeel overneemt
UTRECHT (ANP) - Het geplaagde IT-bedrijf Centric wil vrijdag bij de rechtbank in Utrecht afdwingen dat Capgemini personeel overneemt nu de laatste een klus voor De Nederlandsche Bank (DNB) heeft overgenomen van het bedrijf. IT-dienstverlener Capgemini beheert nu de datacentra van de bank, maar Centric vindt dat het daarmee ook de verplichting heeft om de eerder betrokken personeelsleden van het bedrijf over te nemen.
Er zou volgens Centric, dat lange tijd geplaagd is door een ruzie in het privéleven van oprichter Gerard Sanderink, sprake zijn geweest van een 'overgang van onderneming' en daarom zou het personeel volgens de wet moeten meeverhuizen. Capgemini is het daar niet mee eens.
De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam besliste in november 2022 dat de voormalig Centric-baas Sanderink moest vertrekken als bestuurder. Hij zou niet meer in staat zijn rationele beslissingen te nemen over het bedrijf met grote belangrijke klanten en 2500 werknemers. DNB nam in augustus vorig jaar definitief afscheid van Centric.
Sanderink had jarenlang ruzie met zijn ex Brigitte van Egten, wat tot een aantal rechtszaken wegens smaad leidde. Sanderink werd door de ondernemingskamer ook geschorst als topman van bouwbedrijf Strukton.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele voorwaarden die gesteld zijn aan het handelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Die zogeheten safeguards waren in de deal gezet om Europese boeren te beschermen, die bang zijn dat de Europese markt wordt overspoeld door goedkope producten uit Zuid-Amerika.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse vleessector spreekt tegen dat er sprake is van dumping van varkensvlees op de Chinese markt. China legde vleesbedrijven in de Europese Unie definitieve importheffingen op, omdat varkensvlees volgens Beijing tegen kunstmatig lage prijzen zou worden verkocht in het Aziatische land. Maar volgens brancheorganisatie Vlees.nl is dat niet waar en komen de vleesprijzen door marktwerking tot stand.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden FNV en CNV hebben een ultimatum gesteld aan het demissionaire kabinet omdat rijksambtenaren volgend jaar geen loonsverhoging krijgen. De bonden willen dat de nullijn voor dinsdag 13 januari van tafel is, anders "volgen acties".
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China stelt definitief importheffingen in op Europees varkensvlees. Onder andere de Brabantse vleesverwerker Vion krijgt met de tarieven te maken. Volgens Beijing dumpen Europese exporteurs goedkoop varkensvlees op de Chinese markt, wat bedrijven in eigen land zou schaden. China opende een dumpingonderzoek naar varkensvlees nadat de Europese Unie importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het nettoloon van werkenden gaat volgend jaar omhoog doordat belastingmaatregelen voordelig uitpakken. Dat meldt hr- en salarisdienstverlener ADP na berekeningen. Een werknemer met een modaal brutosalaris van 3704 euro per maand gaat er hierdoor in januari 26 euro netto op vooruit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan de Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
5 uur geledenDEURNE (ANP) - De financiën van de Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco zijn nog altijd krap. Met die waarschuwing komt het bedrijf voorafgaand aan de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders. Ebusco kampt al een tijd met financiële problemen en kreeg eerder deze maand 5,1 miljoen euro aan overbruggingskrediet van aandeelhouders.
5 uur geleden