Centric eist via rechter dat CapGemini personeel overneemt
UTRECHT (ANP) - Het geplaagde IT-bedrijf Centric wil vrijdag bij de rechtbank in Utrecht afdwingen dat Capgemini personeel overneemt nu de laatste een klus voor De Nederlandsche Bank (DNB) heeft overgenomen van het bedrijf. IT-dienstverlener Capgemini beheert nu de datacentra van de bank, maar Centric vindt dat het daarmee ook de verplichting heeft om de eerder betrokken personeelsleden van het bedrijf over te nemen.
Er zou volgens Centric, dat lange tijd geplaagd is door een ruzie in het privéleven van oprichter Gerard Sanderink, sprake zijn geweest van een 'overgang van onderneming' en daarom zou het personeel volgens de wet moeten meeverhuizen. Capgemini is het daar niet mee eens.
De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam besliste in november 2022 dat de voormalig Centric-baas Sanderink moest vertrekken als bestuurder. Hij zou niet meer in staat zijn rationele beslissingen te nemen over het bedrijf met grote belangrijke klanten en 2500 werknemers. DNB nam in augustus vorig jaar definitief afscheid van Centric.
Sanderink had jarenlang ruzie met zijn ex Brigitte van Egten, wat tot een aantal rechtszaken wegens smaad leidde. Sanderink werd door de ondernemingskamer ook geschorst als topman van bouwbedrijf Strukton.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
9 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geleden