Centrale verdediger Flamingo tekent bij landskampioen PSV
EINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo zet zijn voetballoopbaan voort bij PSV. De landskampioen neemt de 21-jarige centrale verdediger over van FC Utrecht, zo bevestigden beide clubs op hun sociale media. Flamingo tekent een contract tot de zomer van 2029 in Eindhoven.
Flamingo is de derde aanwinst voor PSV. Eerder werden SergiƱo Dest, die al op huurbasis voor PSV uitkwam, en Couhaib Driouech vastgelegd.
De verdediger van Jong Oranje speelde afgelopen seizoen op huurbasis bij FC Utrecht, dat hem vervolgens voor bijna 3 miljoen euro definitief overnam van het Italiaanse Sassuolo. Utrecht verkoopt Flamingo nu met flinke winst door aan PSV. Het transferbedrag zou ongeveer 9 miljoen euro bedragen.
Loopbaan
"Ryan is een veelzijdige voetballer die past binnen onze speelstijl", zegt directeur voetbalzaken Earnest Stewart van PSV. "Zijn duelkracht en drang om naar voren te voetballen maken hem een waardevolle toevoeging aan de bestaande selectie. Ik ben tevreden dat we hem zo vroeg in de voorbereiding hebben kunnen vastleggen."
Blaricummer Flamingo komt uit de jeugdopleiding van Almere City FC. In 2021 vertrok hij op huurbasis naar Sassuolo dat hem na een half jaar definitief overnam. In Italiƫ voetbalde hij in de jeugdcompetitie, waarna hij in het seizoen 2022/2023 zijn debuut in het betaalde voetbal maakte bij Vitesse, dat hem huurde van de Italiaanse club. Het seizoen erop huurde FC Utrecht hem, in mei van dit jaar volgde de definitieve overgang.
'Lat hoger leggen'
Flamingo liep al eens stage bij PSV. "Het was voor mij altijd al een droom om voor de beste club van Nederland te spelen", zegt hij op de website van PSV. "Ik wil de lat nog hoger leggen, alles geven met het team en daar 100 procent voor werken."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
21 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
42 minuten geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
3 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
14 uur geleden