Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrale verdediger Flamingo tekent bij landskampioen PSV

Centrale verdediger Flamingo tekent bij landskampioen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo zet zijn voetballoopbaan voort bij PSV. De landskampioen neemt de 21-jarige centrale verdediger over van FC Utrecht, zo bevestigden beide clubs op hun sociale media. Flamingo tekent een contract tot de zomer van 2029 in Eindhoven.

Flamingo is de derde aanwinst voor PSV. Eerder werden Sergiño Dest, die al op huurbasis voor PSV uitkwam, en Couhaib Driouech vastgelegd.

De verdediger van Jong Oranje speelde afgelopen seizoen op huurbasis bij FC Utrecht, dat hem vervolgens voor bijna 3 miljoen euro definitief overnam van het Italiaanse Sassuolo. Utrecht verkoopt Flamingo nu met flinke winst door aan PSV. Het transferbedrag zou ongeveer 9 miljoen euro bedragen.

Loopbaan

"Ryan is een veelzijdige voetballer die past binnen onze speelstijl", zegt directeur voetbalzaken Earnest Stewart van PSV. "Zijn duelkracht en drang om naar voren te voetballen maken hem een waardevolle toevoeging aan de bestaande selectie. Ik ben tevreden dat we hem zo vroeg in de voorbereiding hebben kunnen vastleggen."

Blaricummer Flamingo komt uit de jeugdopleiding van Almere City FC. In 2021 vertrok hij op huurbasis naar Sassuolo dat hem na een half jaar definitief overnam. In Italië voetbalde hij in de jeugdcompetitie, waarna hij in het seizoen 2022/2023 zijn debuut in het betaalde voetbal maakte bij Vitesse, dat hem huurde van de Italiaanse club. Het seizoen erop huurde FC Utrecht hem, in mei van dit jaar volgde de definitieve overgang.

'Lat hoger leggen'

Flamingo liep al eens stage bij PSV. "Het was voor mij altijd al een droom om voor de beste club van Nederland te spelen", zegt hij op de website van PSV. "Ik wil de lat nog hoger leggen, alles geven met het team en daar 100 procent voor werken."

Meer uit Voetbal

Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

2 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

3 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

5 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

5 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

7 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

7 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden