Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrale verdediger Flamingo tekent bij landskampioen PSV

Centrale verdediger Flamingo tekent bij landskampioen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo zet zijn voetballoopbaan voort bij PSV. De landskampioen neemt de 21-jarige centrale verdediger over van FC Utrecht, zo bevestigden beide clubs op hun sociale media. Flamingo tekent een contract tot de zomer van 2029 in Eindhoven.

Flamingo is de derde aanwinst voor PSV. Eerder werden Sergiño Dest, die al op huurbasis voor PSV uitkwam, en Couhaib Driouech vastgelegd.

De verdediger van Jong Oranje speelde afgelopen seizoen op huurbasis bij FC Utrecht, dat hem vervolgens voor bijna 3 miljoen euro definitief overnam van het Italiaanse Sassuolo. Utrecht verkoopt Flamingo nu met flinke winst door aan PSV. Het transferbedrag zou ongeveer 9 miljoen euro bedragen.

Loopbaan

"Ryan is een veelzijdige voetballer die past binnen onze speelstijl", zegt directeur voetbalzaken Earnest Stewart van PSV. "Zijn duelkracht en drang om naar voren te voetballen maken hem een waardevolle toevoeging aan de bestaande selectie. Ik ben tevreden dat we hem zo vroeg in de voorbereiding hebben kunnen vastleggen."

Blaricummer Flamingo komt uit de jeugdopleiding van Almere City FC. In 2021 vertrok hij op huurbasis naar Sassuolo dat hem na een half jaar definitief overnam. In Italië voetbalde hij in de jeugdcompetitie, waarna hij in het seizoen 2022/2023 zijn debuut in het betaalde voetbal maakte bij Vitesse, dat hem huurde van de Italiaanse club. Het seizoen erop huurde FC Utrecht hem, in mei van dit jaar volgde de definitieve overgang.

'Lat hoger leggen'

Flamingo liep al eens stage bij PSV. "Het was voor mij altijd al een droom om voor de beste club van Nederland te spelen", zegt hij op de website van PSV. "Ik wil de lat nog hoger leggen, alles geven met het team en daar 100 procent voor werken."

Meer uit Voetbal

Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

3 minuten geleden
Paris Saint-Germain neemt snel afstand van Chelsea

LONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.

4 minuten geleden
Fans stromen massaal veld op na promotie ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.

56 minuten geleden
ADO Den Haag keert na vijf jaar terug in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.

1 uur geleden
Sporting toont veerkracht en schakelt Bodø na verlenging uit

LISSABON (ANP) - Sporting Portugal heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. De huidige nummer 2 van Portugal toonde veerkracht tegen Bodø/Glimt, dat de eerste wedstrijd in Noorwegen vorige week met 3-0 had gewonnen.

1 uur geleden
Sporting toont veerkracht en schakelt Bodø na verlenging uit

LISSABON (ANP) - Sporting Portugal heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. De huidige nummer 2 van Portugal toonde veerkracht tegen Bodø/Glimt, dat de eerste wedstrijd in Noorwegen vorige week met 3-0 had gewonnen. Sporting stond nu na de reguliere speeltijd met 3-0 voor en maakte het verschil in de verlenging: 5-0.

1 uur geleden
Slot rekent ondanks matige prestaties op steun fans Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.

4 uur geleden