Centrale verdediger Flamingo tekent bij landskampioen PSV
EINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo zet zijn voetballoopbaan voort bij PSV. De landskampioen neemt de 21-jarige centrale verdediger over van FC Utrecht, zo bevestigden beide clubs op hun sociale media. Flamingo tekent een contract tot de zomer van 2029 in Eindhoven.
Flamingo is de derde aanwinst voor PSV. Eerder werden Sergiño Dest, die al op huurbasis voor PSV uitkwam, en Couhaib Driouech vastgelegd.
De verdediger van Jong Oranje speelde afgelopen seizoen op huurbasis bij FC Utrecht, dat hem vervolgens voor bijna 3 miljoen euro definitief overnam van het Italiaanse Sassuolo. Utrecht verkoopt Flamingo nu met flinke winst door aan PSV. Het transferbedrag zou ongeveer 9 miljoen euro bedragen.
Loopbaan
"Ryan is een veelzijdige voetballer die past binnen onze speelstijl", zegt directeur voetbalzaken Earnest Stewart van PSV. "Zijn duelkracht en drang om naar voren te voetballen maken hem een waardevolle toevoeging aan de bestaande selectie. Ik ben tevreden dat we hem zo vroeg in de voorbereiding hebben kunnen vastleggen."
Blaricummer Flamingo komt uit de jeugdopleiding van Almere City FC. In 2021 vertrok hij op huurbasis naar Sassuolo dat hem na een half jaar definitief overnam. In Italië voetbalde hij in de jeugdcompetitie, waarna hij in het seizoen 2022/2023 zijn debuut in het betaalde voetbal maakte bij Vitesse, dat hem huurde van de Italiaanse club. Het seizoen erop huurde FC Utrecht hem, in mei van dit jaar volgde de definitieve overgang.
'Lat hoger leggen'
Flamingo liep al eens stage bij PSV. "Het was voor mij altijd al een droom om voor de beste club van Nederland te spelen", zegt hij op de website van PSV. "Ik wil de lat nog hoger leggen, alles geven met het team en daar 100 procent voor werken."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
29 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
18 uur geleden