Centrale opvang Oekraïners in Jaarbeurs nog steeds overvol
UTRECHT (ANP) - De centrale opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen in de Jaarbeurs in Utrecht zit nog steeds overvol. "De situatie wordt inmiddels steeds nijpender", waarschuwt de Veiligheidsregio Utrecht.
De veiligheidsregio, waar alle 26 gemeenten in de provincie Utrecht onder vallen, had begin oktober gewaarschuwd voor de drukte. Enkele weken later deed demissionair asielstaatssecretaris Eric van der Burg een dringende oproep aan regio's om snel extra opvang te regelen voor Oekraïners.
In de Jaarbeurs worden net aangekomen Oekraïners opgevangen. Ze kunnen er een of twee nachten blijven voordat ze doorgaan naar een reguliere opvanglocatie. In het evenementencomplex is eigenlijk plek voor honderd vluchtelingen, maar volgens de Veiligheidsregio lukt het "met veel kunst- en vliegwerk" om daar 140 mensen te herbergen. "Als er niet snel duurzame plekken elders in het land komen, moeten we uiteindelijk nieuwe vluchtelingen weigeren bij de opvanglocatie in de Jaarbeurs." Directeur Jaap Donker voegt eraan toe: "We doen er alles aan om ervoor te zorgen dat mensen niet buiten hoeven te slapen, maar de grenzen zijn echt wel bereikt."
De Jaarbeurs is momenteel de enige doorstroomlocatie in Nederland. De 'Hub' bij station Amsterdam Centraal is sinds 20 oktober dicht. Volgens de gemeente Amsterdam zijn de opvanglocaties in de hoofdstad overvol, terwijl in de rest van het land te weinig opvangplekken beschikbaar zijn.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.
52 minuten geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
4 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
6 uur geleden