Centrale opvang Oekraïners in Jaarbeurs nog steeds overvol
UTRECHT (ANP) - De centrale opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen in de Jaarbeurs in Utrecht zit nog steeds overvol. "De situatie wordt inmiddels steeds nijpender", waarschuwt de Veiligheidsregio Utrecht.
De veiligheidsregio, waar alle 26 gemeenten in de provincie Utrecht onder vallen, had begin oktober gewaarschuwd voor de drukte. Enkele weken later deed demissionair asielstaatssecretaris Eric van der Burg een dringende oproep aan regio's om snel extra opvang te regelen voor Oekraïners.
In de Jaarbeurs worden net aangekomen Oekraïners opgevangen. Ze kunnen er een of twee nachten blijven voordat ze doorgaan naar een reguliere opvanglocatie. In het evenementencomplex is eigenlijk plek voor honderd vluchtelingen, maar volgens de Veiligheidsregio lukt het "met veel kunst- en vliegwerk" om daar 140 mensen te herbergen. "Als er niet snel duurzame plekken elders in het land komen, moeten we uiteindelijk nieuwe vluchtelingen weigeren bij de opvanglocatie in de Jaarbeurs." Directeur Jaap Donker voegt eraan toe: "We doen er alles aan om ervoor te zorgen dat mensen niet buiten hoeven te slapen, maar de grenzen zijn echt wel bereikt."
De Jaarbeurs is momenteel de enige doorstroomlocatie in Nederland. De 'Hub' bij station Amsterdam Centraal is sinds 20 oktober dicht. Volgens de gemeente Amsterdam zijn de opvanglocaties in de hoofdstad overvol, terwijl in de rest van het land te weinig opvangplekken beschikbaar zijn.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
16 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
19 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden