Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrale opvang Oekraïners in Jaarbeurs nog steeds overvol

Centrale opvang Oekraïners in Jaarbeurs nog steeds overvol

UTRECHT (ANP) - De centrale opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen in de Jaarbeurs in Utrecht zit nog steeds overvol. "De situatie wordt inmiddels steeds nijpender", waarschuwt de Veiligheidsregio Utrecht.

De veiligheidsregio, waar alle 26 gemeenten in de provincie Utrecht onder vallen, had begin oktober gewaarschuwd voor de drukte. Enkele weken later deed demissionair asielstaatssecretaris Eric van der Burg een dringende oproep aan regio's om snel extra opvang te regelen voor Oekraïners.

In de Jaarbeurs worden net aangekomen Oekraïners opgevangen. Ze kunnen er een of twee nachten blijven voordat ze doorgaan naar een reguliere opvanglocatie. In het evenementencomplex is eigenlijk plek voor honderd vluchtelingen, maar volgens de Veiligheidsregio lukt het "met veel kunst- en vliegwerk" om daar 140 mensen te herbergen. "Als er niet snel duurzame plekken elders in het land komen, moeten we uiteindelijk nieuwe vluchtelingen weigeren bij de opvanglocatie in de Jaarbeurs." Directeur Jaap Donker voegt eraan toe: "We doen er alles aan om ervoor te zorgen dat mensen niet buiten hoeven te slapen, maar de grenzen zijn echt wel bereikt."

De Jaarbeurs is momenteel de enige doorstroomlocatie in Nederland. De 'Hub' bij station Amsterdam Centraal is sinds 20 oktober dicht. Volgens de gemeente Amsterdam zijn de opvanglocaties in de hoofdstad overvol, terwijl in de rest van het land te weinig opvangplekken beschikbaar zijn.

Meer uit Binnenland

Door drukte laat COA niet iedereen meer toe tot opvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.

40 minuten geleden
Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

1 uur geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

8 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

12 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

13 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

13 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

18 uur geleden