Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrale examens gaan weer beginnen

Centrale examens gaan weer beginnen

DEN HAAG (ANP) - De centrale examens in het voortgezet onderwijs gaan donderdag om 9.00 en 13.30 uur beginnen, althans voor de meeste kandidaten. Een deel van de leerlingen in kwestie is vorige maand al begonnen. Vmbo's mochten namelijk al sinds 4 april digitale examens afnemen. In totaal doen dit jaar ruim 188.000 scholieren examen.

In het vmbo proberen meer dan 92.000 leerlingen het felbegeerde papier te verwerven, op de havo's bijna 55.000 en in het vwo bijna 41.000. Dat valt in ieder geval op te maken uit de aantallen door de scholen bestelde examens, de hoeveelheid kandidaten kan in werkelijkheid iets lager uitpakken doordat het onderwijs gewoon ruim voldoende examens in huis wil hebben.

Het eerste tijdvak van de examens eindigt op 30 mei. De uitslag krijgen de meeste leerlingen op 9 juni. Later in juni volgt het tweede tijdvak van tien dagen. Daarin kunnen scholieren een herkansing doen, maar ze kunnen er ook voor kiezen om dan pas de eerste poging te doen, bijvoorbeeld omdat ze zich langer willen voorbereiden of ziek zijn (geweest). Dat mag voor zoveel vakken als de eindexamenkandidaat zelf wil. Het hele eindexamen pas afleggen in het tweede tijdvak is dus ook een optie. In juli is dan nog het derde tijdvak voor herkansingen.

Examenkandidaten kunnen één eindcijfer niet mee laten tellen voor de uitslag, maar dat mag geen kernvak (Nederlands, Engels en wiskunde) zijn. Deze mogelijkheid staat los van de herkansingen. Het cijfer voor dit vak komt wel op de cijferlijst te staan, maar het telt dus niet mee voor het behalen van het diploma.

Meer uit Binnenland

Politie: geen grote incidenten tijdens Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben geen grote incidenten plaatsgevonden tijdens de Canal Parade in Amsterdam en de bijbehorende feesten, meldt de politie. Wel waren er enkele protestacties van pro-Palestinademonstranten waarbij de politie ingreep. Eén persoon werd daarbij aangehouden, omdat deze geen identiteitsbewijs kon laten zien.

44 minuten geleden
Twee aanhoudingen voor bekladding Nationaal Monument op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Er zijn twee mensen aangehouden voor de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend. Het gaat om een 27-jarige man uit Hoofddorp en een 39-jarige man uit Polen, meldt de politie.

1 uur geleden
Nog geen grote natuurbranden, maar gevaar is nog niet geweken

ARNHEM (ANP) - Ondanks de chronische droogte in Nederland zijn er in de afgelopen weken nog geen grote natuurbranden geweest. Maar dat kan veranderen als de wind draait. Daarvoor waarschuwt Edwin Kok, landelijk coördinator natuurbrandbeheersing van de brandweer. "De risico's zijn nog niet geweken zolang er geen significante regen valt. En dan heb ik het over wekenlange neerslag", aldus Kok.

1 uur geleden
Nationaal Monument op Dam in Amsterdam beklad

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam is zondagochtend beklad. Onder meer de teksten 'Stop the human traffic' en 'Time to wake up!' zijn in het blauw op het monument geschreven. De politie is aanwezig. Het monument is afgezet.

3 uur geleden
Pride Amsterdam: heel drukke maar ook gemoedelijke dag

AMSTERDAM (ANP) - "Het is heel druk, maar tegelijkertijd ook erg gemoedelijk", zegt een woordvoerder van Pride Amsterdam over de Canal Parade die zaterdagmiddag werd gehouden op de Amsterdamse grachten. "We horen van veel mensen dat ze het zo belangrijk vonden om zich juist nu te laten zien."

15 uur geleden
Twee schietincidenten in Hoorn, mogelijk verband

HOORN (ANP) - In Hoorn hebben zaterdagochtend vroeg twee schietincidenten plaatsgevonden die mogelijk verband houden met elkaar. Bij beide incidenten is niemand gewond geraakt, meldt de politie.

16 uur geleden
Grote drukte op Europese wegen tijdens Zwarte Zaterdag

DEN HAAG (ANP) - Richting het drukste moment van Zwarte Zaterdag staan er grote files op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staan vakantiegangers lang in de file tussen Lyon en Marseille. In de Zwitserse Gotthardtunnel staat het verkeer richting Italië zelfs nagenoeg stil in zuidelijke richting, meldt de ANWB.

20 uur geleden