Centrale banken worden steeds serieuzer over crypto's
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De opkomst van de bitcoin en andere cryptocurrencies heeft centrale banken ertoe aangezet om hun eigen digitale munten te ontwikkelen. In 2020 lanceerden de Bahama's hun eigen munt om betalingen op de zevenhonderd eilanden van de archipel efficiënter te maken, en China zal waarschijnlijk een van de volgende landen zijn die dit voorbeeld zullen volgen na talloze consumententests. Het onderwerp staat deze week centraal op een evenement van de Bank for International Settlements (BIS), ook wel beschreven als de centrale bank voor centrale banken.
Op de BIS Innovation Summit die van 22 tot 25 maart duurt, bespreken functionarissen van de centrale banken de toekomst van digitaal geld. Naast de ontwikkeling van crypto's gaat het ook over kwesties rond grensoverschrijdende betalingen, bankieren en het nieuwe digitale ecosysteem, gedecentraliseerde financiering, data, analyse, kunstmatige intelligentie en cloudtechnologieën. Verder worden ook culturele en organisatorische veranderingen besproken die binnen centrale banken nodig kunnen zijn om de uitdagingen van dit digitale tijdperk aan te gaan.
De Europese Centrale Bank (ECB) kondigde ruim een jaar geleden aan samen met een aantal andere centrale banken de mogelijkheden te bestuderen om eigen cryptomunten op te zetten. Een speciaal onderzoeksteam wil onder andere weten in wat voor situaties cryptomunten een voordeel opleveren. Ook wordt gekeken naar functionele en technische ontwerpkeuzes en hoe verschillende digitale munteenheden onderling kunnen samenwerken. De betrokken banken willen ook kennis over opkomende technologieën delen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.
58 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
10 uur geleden