
Centrale banken Azië ook in crisismodus
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken in Azië zijn in de crisismodus overgegaan, nadat de Amerikaanse koepel van centrale banken zondag laat de markten verraste met een stevige renteverlaging. Alles beleidsmaatregelen zijn er op gericht om de economische impact van het nieuwe coronavirus in te dammen.
Centrale bankiers maken zich steeds meer zorgen over de grote schommelingen op de financiële markten. Beleggers zetten zich op hun beurt schrap voor een wereldwijde recessie. Beleidsmakers willen met de maatregelen er vooral voor zorgen dat bedrijven toegang houden tot krediet. Het gaat dan met name om mkb'ers en bedrijven in sectoren die het zwaarst worden getroffen door de problemen zoals toerisme en horeca.
Nieuw-Zeeland kondigde vroeg op maandag aan de rente met 75 basispunten te verlagen en beloofde het tarief een jaar lang laag te houden. Ook Hongkong verlaagde zijn belangrijkste rentetarief, terwijl de Chinese centrale bank 14,3 miljard dollar in het financiële systeem pompt. De People's Bank of China liet de rente ongemoeid.
Australië
Verder was het de Australische centrale bank die beloofde meer geld in het financiële systeem te stoppen. Daarbij staat de centrale bank klaar om staatsobligaties op te kopen. De Japanse centrale bank liet na een noodvergadering weten het monetaire beleid verder te verruimen. Zo gaat de BoJ meer risicovolle activa als indextrackers (ETF's) en bedrijfsobligaties opkopen om de markten te ondersteunen.
De Amerikaanse Federal Reserve meldde zondag dat het belangrijkste rentetarief met 1 procentpunt omlaag gaat naar tussen de 0 en 0,25 procent. Het is al de tweede keer deze maand dat de Fed de rente tussentijds verlaagt. Ook herstart de Fed zijn opkoopprogramma voor obligaties.
De Fed en vijf andere centrale banken, waaronder de Europese Centrale Bank (ECB), hebben ook afgesproken bepaalde onderlinge transacties die centrale banken van voldoende buitenlandse valuta moeten voorzien goedkoper en vaker uit te voeren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Hoewel veel economen in de afgelopen maanden waarschuwden dat de importheffingen van president Donald Trump de inflatie in de Verenigde Staten zouden opjagen, blijkt dit niet uit de nieuwste cijfers van het Amerikaanse statistiekbureau. De consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld zijn in april met 2,3 procent gestegen. Dat was minder dan marktkenners hadden verwacht en wijst op beperkte inflatiedruk.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV heeft dinsdag een nieuw tijdelijk bestuur aangesteld, nadat het vorige interim-bestuur afgelopen weekend was weggestuurd door het Ledenparlement. Dick Koerselman wordt de tijdelijke voorzitter van de grootste vakbond van Nederland. De belangrijkste opdracht voor het nieuwe bestuur is om het verkiezingsproces voor een nieuw bestuur te hervatten, meldt de bond.
9 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Beers, een van de grootste diamantbedrijven ter wereld, heeft de afgelopen maanden in het geheim afgeprijsde ruwe diamanten verkocht aan een selecte groep afnemers. Daarmee probeert het bedrijf zijn voorraden af te bouwen, zonder openlijk de prijzen te verlagen, zeggen betrokkenen tegen persbureau Bloomberg. Het gaat om een zeer ongebruikelijke stap die de spanningen binnen een sector die al in crisis verkeert, verder aanwakkert.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het verhogen van de postzegelprijs kan PostNL het verlies van zijn postdivisie slechts beperken. Juist een aanpassing van de Postwet is nodig om post "toegankelijk en betrouwbaar" te houden. Dat zegt directeur Maurice Unck van de posttak van PostNL. "We zitten klem in wat de Postwet ons voorschrijft."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verhoogt de prijs van een postzegel vanaf 1 juli met 10 cent tot 1,31 euro. Dat is de sterkste prijsstijging sinds 2014. Volgens het bedrijf kost postbezorging inmiddels meer dan het oplevert. Ook andere prijzen gaan omhoog: het versturen van post naar het buitenland wordt duurder, evenals het versturen van aangetekende brieven en pakketten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers laat herstel zien van de scherpe daling vorige maand door zorgen over de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het vooraanstaande onderzoeksinstituut ZEW uit München. Volgens ZEW zijn beleggers bekomen van de grootste schrik van die handelsoorlog. Ook krijgt het vertrouwen steun van de nieuwe Duitse regering die enorme investeringen in onder meer infrastructuur wil doen.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autofabrikant Nissan heeft in het afgelopen boekjaar een miljardenverlies geleden. Het noodlijdende bedrijf gaf ook geen winstverwachting af voor het nieuwe jaar vanwege de aanhoudende problemen en de onzekerheid rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Nissan bevestigde daarnaast dat het bedrijf het aantal fabrieken terugbrengt van zeventien naar tien en 20.000 banen schrapt.
4 uur geleden