Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrale bank VS verlaagt rente met kwart procentpunt

Centrale bank VS verlaagt rente met kwart procentpunt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve gaat de rente verder verlagen nu de inflatie in de Verenigde Staten aan het afzwakken is. Het belangrijkste rentetarief gaat met een kwart procentpunt omlaag. Op de financiële markten was al verwacht dat de rente opnieuw zou dalen.

De rente in de VS gaat nu naar een bandbreedte van 4,50 tot 4,75 procent. In september werd de rente nog met een half procentpunt verlaagd, wat de eerste renteverlaging door de Fed sinds 2020 was. Met een lagere rente wordt de economie gestimuleerd, bijvoorbeeld omdat de leenkosten voor huishoudens en bedrijven dalen.

In een verklaring stelt de centrale bank dat het besluit unaniem werd genomen en dat de inflatie op koers ligt richting de doelstelling van 2 procent, maar nog wel op een "enigszins verhoogd" niveau ligt. De risico's rond de doelstellingen van de centrale bank zijn "ruwweg in balans", aldus de Fed. De omstandigheden op de arbeidsmarkt zijn over het algemeen wat zwakker geworden, meldt de Fed verder.

Toelichting door Powell

De aandacht zal later nog uitgaan naar een toelichting van Fed-voorzitter Jerome Powell. Daarbij zal vooral worden gelet op aanwijzingen over het toekomstige rentebeleid en mogelijke opmerkingen van Powell over de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Zo wil Trump hoge importheffingen op buitenlandse producten invoeren. Dat kan weer de inflatie aanjagen en dus van invloed zijn op het beleid van de Fed.

Powell werd door Trump benoemd tot centralebankpresident en nam begin 2018 de functie van Fed-voorzitter op zich. Trump heeft geregeld flinke kritiek geuit op het rentebeleid van de Fed en ook gezegd Powell niet te zullen herbenoemen als hij opnieuw wordt verkozen tot president. De huidige tweede termijn van Powell loopt tot mei 2026. Zender CNN meldde op basis van ingewijden dat Trump waarschijnlijk niet van plan is om Powell voor het einde van die termijn te ontslaan.

Beleidsvergadering uitgesteld

Normaal gesproken begint de Fed dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. In verband met de verkiezingen op dinsdag werd dit naar woensdag uitgesteld en wordt er dus op donderdag een rentebesluit bekendgemaakt.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

8 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

8 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

10 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

10 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

11 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

11 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

12 uur geleden