Centrale bank VS hoort meer zorgen van bedrijven over heffingen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijven in de Verenigde Staten zijn bezorgder geworden over de importheffingen van president Donald Trump op buitenlandse goederen. Dat meldt de Amerikaanse centrale bankenkoepel Federal Reserve in zijn Beige Book, een maandelijks rapport over de staat van de Amerikaanse economie.
Volgens de Fed verwachten bedrijven dat de tarieven zullen leiden tot hogere prijzen en zijn er al gevallen van bedrijven die uit voorzorg de prijzen hebben verhoogd. Opmerkingen over tarieven kwamen volgens persbureau Bloomberg 49 keer voor in het Fed-verslag en 47 keer waren er opmerkingen van bedrijven over onzekerheid.
De Fed zegt verder dat de economische activiteit in de VS in februari licht is toegenomen, maar dat de consumentenbestedingen lager waren dan een maand eerder. Zo zijn volgens de Fed huishoudens met lagere inkomens gevoeliger geworden voor stijgende prijzen voor niet-essentiƫle producten. Maar het winterweer in grote delen van de VS speelde ook een rol bij die lagere bestedingen.
De Fed houdt volgende week weer een rentevergadering. Vorige maand werd de rente in de VS onveranderd gelaten na de drie renteverlagingen van vorig jaar. Naar verwachting zal volgende week opnieuw de rente ongewijzigd blijven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
6 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
11 uur geleden