Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrale bank India verwacht krimp van 9,5 procent

Centrale bank India verwacht krimp van 9,5 procent

NEW DELHI (ANP) - De economie van India zal door de coronacrisis met 9,5 procent krimpen in het lopende fiscale jaar. Met die raming kwam de centrale bank van het Aziatische land, dat na de Verenigde Staten de meeste bevestigde besmettingen met het nieuwe coronavirus telt.

India geldt als een opkomende economische grootmacht en heeft naar het absolute bruto binnenlands product gemeten de op vier na grootste economie ter wereld. De laatste keer dat het land een jaar van krimp meemaakte, was in 1979.

De Wereldbank waarschuwde eerder deze week al dat de coronapandemie landen in Zuid-Azië in de ergste recessie ooit gemeten stort. Vooral in voor kleine ondernemers en werknemers in de omvangrijke informele sector in die regio valt dat zwaar. Zij zien al hun inkomsten wegvallen, en hebben amper een vangnet om op terug te vallen.

Rentetarief

De centrale bank van India liet zijn belangrijkste rentetarief na zijn meest recente beleidsvergadering ongewijzigd. Om extra geld in de economie te laten stromen, kondigde centralebankgouverneur Shaktikanta Das wel een fonds van zeer gunstige leningen aan. Doordat dit de rentes drukt, moet het er onder andere voor zorgen dat de overheid gemakkelijk kan blijven lenen.

Het Indiase fiscale jaar loopt van 1 april 2020 tot 31 maart 2021. De centrale bank van het land ziet aanwijzingen dat de economische neergang in het slotkwartaal stopt.

Meer uit Financieel

Whirlpool keldert op Wall Street na winstwaarschuwing door oorlog

NEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.

39 minuten geleden
Omzet McDonald's omhoog, grotere bestellingen in de VS

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.

2 uur geleden
Onderzoek: Nederlanders rijden meer ondanks hogere prijs aan pomp

DEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.

2 uur geleden
Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

2 uur geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

3 uur geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

4 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

5 uur geleden