Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrale bank India verwacht krimp van 9,5 procent

Centrale bank India verwacht krimp van 9,5 procent

NEW DELHI (ANP) - De economie van India zal door de coronacrisis met 9,5 procent krimpen in het lopende fiscale jaar. Met die raming kwam de centrale bank van het Aziatische land, dat na de Verenigde Staten de meeste bevestigde besmettingen met het nieuwe coronavirus telt.

India geldt als een opkomende economische grootmacht en heeft naar het absolute bruto binnenlands product gemeten de op vier na grootste economie ter wereld. De laatste keer dat het land een jaar van krimp meemaakte, was in 1979.

De Wereldbank waarschuwde eerder deze week al dat de coronapandemie landen in Zuid-Azië in de ergste recessie ooit gemeten stort. Vooral in voor kleine ondernemers en werknemers in de omvangrijke informele sector in die regio valt dat zwaar. Zij zien al hun inkomsten wegvallen, en hebben amper een vangnet om op terug te vallen.

Rentetarief

De centrale bank van India liet zijn belangrijkste rentetarief na zijn meest recente beleidsvergadering ongewijzigd. Om extra geld in de economie te laten stromen, kondigde centralebankgouverneur Shaktikanta Das wel een fonds van zeer gunstige leningen aan. Doordat dit de rentes drukt, moet het er onder andere voor zorgen dat de overheid gemakkelijk kan blijven lenen.

Het Indiase fiscale jaar loopt van 1 april 2020 tot 31 maart 2021. De centrale bank van het land ziet aanwijzingen dat de economische neergang in het slotkwartaal stopt.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

47 minuten geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

2 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

5 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

6 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

21 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden