Centrale bank China wil koers munt
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese centrale bank (PBOC) wil de wisselkoers van de yuan in principe stabiel houden. Dit na recente opmerkingen van beleidsmakers dat de munt in waarde mag stijgen en de autoriteiten de controle op de Chinese munt uiteindelijk moeten laten varen.
De toekomstige ontwikkeling van de wisselkoers zal worden bepaald door vraag en aanbod en door veranderingen op de internationale financiële markten, zei Liu Guoqiang, vice-gouverneur van de PBOC, in een vraag-en-antwoordsectie op de website van de bank. De yuan zal daarbij volgens hem op een "redelijk en evenwichtig niveau" worden gehouden.
Het statement volgde op opmerkingen van een onderzoeker van de PBOC die meende dat het land de yuan in waarde moet laten stijgen om voor de stijgende kosten van de invoer van grondstoffen te compenseren. Volgens een artikel in PBOC-tijdschrift China Finance van vrijdag, waarin de onderzoeker wordt gequoot, wordt China namelijk direct getroffen door de stijging van de wereldwijde grondstoffenprijzen.
Los van dit artikel zei de directeur van het financiële onderzoeksinstituut van de centrale bank dat China uiteindelijk zijn controle over de wisselkoers van de munt moet opgeven als het een groter wereldwijd gebruik van de yuan wil bereiken. Hij voegde daar aan toe dat de PBOC duidelijk heeft gemaakt dat ze stopt met regelmatige interventies en de markt een grotere rol zal laten spelen in het bepalen van de wisselkoers.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
8 uur geleden