Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrale bank China wil koers munt

Centrale bank China wil koers munt

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese centrale bank (PBOC) wil de wisselkoers van de yuan in principe stabiel houden. Dit na recente opmerkingen van beleidsmakers dat de munt in waarde mag stijgen en de autoriteiten de controle op de Chinese munt uiteindelijk moeten laten varen.

De toekomstige ontwikkeling van de wisselkoers zal worden bepaald door vraag en aanbod en door veranderingen op de internationale financiële markten, zei Liu Guoqiang, vice-gouverneur van de PBOC, in een vraag-en-antwoordsectie op de website van de bank. De yuan zal daarbij volgens hem op een "redelijk en evenwichtig niveau" worden gehouden.

Het statement volgde op opmerkingen van een onderzoeker van de PBOC die meende dat het land de yuan in waarde moet laten stijgen om voor de stijgende kosten van de invoer van grondstoffen te compenseren. Volgens een artikel in PBOC-tijdschrift China Finance van vrijdag, waarin de onderzoeker wordt gequoot, wordt China namelijk direct getroffen door de stijging van de wereldwijde grondstoffenprijzen.

Los van dit artikel zei de directeur van het financiële onderzoeksinstituut van de centrale bank dat China uiteindelijk zijn controle over de wisselkoers van de munt moet opgeven als het een groter wereldwijd gebruik van de yuan wil bereiken. Hij voegde daar aan toe dat de PBOC duidelijk heeft gemaakt dat ze stopt met regelmatige interventies en de markt een grotere rol zal laten spelen in het bepalen van de wisselkoers.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

2 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

2 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

3 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

3 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

4 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

6 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

8 uur geleden