Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrale bank China wil koers munt

Centrale bank China wil koers munt

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese centrale bank (PBOC) wil de wisselkoers van de yuan in principe stabiel houden. Dit na recente opmerkingen van beleidsmakers dat de munt in waarde mag stijgen en de autoriteiten de controle op de Chinese munt uiteindelijk moeten laten varen.

De toekomstige ontwikkeling van de wisselkoers zal worden bepaald door vraag en aanbod en door veranderingen op de internationale financiële markten, zei Liu Guoqiang, vice-gouverneur van de PBOC, in een vraag-en-antwoordsectie op de website van de bank. De yuan zal daarbij volgens hem op een "redelijk en evenwichtig niveau" worden gehouden.

Het statement volgde op opmerkingen van een onderzoeker van de PBOC die meende dat het land de yuan in waarde moet laten stijgen om voor de stijgende kosten van de invoer van grondstoffen te compenseren. Volgens een artikel in PBOC-tijdschrift China Finance van vrijdag, waarin de onderzoeker wordt gequoot, wordt China namelijk direct getroffen door de stijging van de wereldwijde grondstoffenprijzen.

Los van dit artikel zei de directeur van het financiële onderzoeksinstituut van de centrale bank dat China uiteindelijk zijn controle over de wisselkoers van de munt moet opgeven als het een groter wereldwijd gebruik van de yuan wil bereiken. Hij voegde daar aan toe dat de PBOC duidelijk heeft gemaakt dat ze stopt met regelmatige interventies en de markt een grotere rol zal laten spelen in het bepalen van de wisselkoers.

Meer uit Financieel

FNV bezorgd over inzet spoorpersoneel bij militair vervoer

UTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.

14 minuten geleden
Merz verwelkomt intrekken nieuwe importheffingen door Trump

DAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.

15 minuten geleden
Handel gamebedrijf Ubisoft opgeschort op Franse beurs na koersval

PARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.

55 minuten geleden
TenneT kiest energiecentrale Lelystad voor herstel stroomstoring

LELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.

1 uur geleden
AEX weer boven 1000 punten na intrekken tariefdreiging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.

2 uur geleden
Franse minister: schrappen heffingen is eerste positieve teken

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.

2 uur geleden
Ondernemersorganisaties pleiten voor eensgezind optreden EU

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.

3 uur geleden