Centrale bank China wil koers munt
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese centrale bank (PBOC) wil de wisselkoers van de yuan in principe stabiel houden. Dit na recente opmerkingen van beleidsmakers dat de munt in waarde mag stijgen en de autoriteiten de controle op de Chinese munt uiteindelijk moeten laten varen.
De toekomstige ontwikkeling van de wisselkoers zal worden bepaald door vraag en aanbod en door veranderingen op de internationale financiële markten, zei Liu Guoqiang, vice-gouverneur van de PBOC, in een vraag-en-antwoordsectie op de website van de bank. De yuan zal daarbij volgens hem op een "redelijk en evenwichtig niveau" worden gehouden.
Het statement volgde op opmerkingen van een onderzoeker van de PBOC die meende dat het land de yuan in waarde moet laten stijgen om voor de stijgende kosten van de invoer van grondstoffen te compenseren. Volgens een artikel in PBOC-tijdschrift China Finance van vrijdag, waarin de onderzoeker wordt gequoot, wordt China namelijk direct getroffen door de stijging van de wereldwijde grondstoffenprijzen.
Los van dit artikel zei de directeur van het financiële onderzoeksinstituut van de centrale bank dat China uiteindelijk zijn controle over de wisselkoers van de munt moet opgeven als het een groter wereldwijd gebruik van de yuan wil bereiken. Hij voegde daar aan toe dat de PBOC duidelijk heeft gemaakt dat ze stopt met regelmatige interventies en de markt een grotere rol zal laten spelen in het bepalen van de wisselkoers.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.
1 uur geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verlaagt de productie van de Switch 2 door tegenvallende verkopen van de spelcomputer, met name in de Verenigde Staten. Na de lancering in juni vorig jaar was de opvolger van de originele Switch nog de snelst verkopende spelconsole ter wereld, maar sindsdien zijn de verkoopcijfers achtergebleven bij de hoge verwachtingen van het management van het Japanse spelcomputerbedrijf.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdagochtend omhoog, na de sterke daling op maandag door hoop op de oliemarkt op een mogelijk einde van de oorlog in het Midden-Oosten. Nu staken de zorgen over een escalatie van het conflict weer de kop op na een bericht van The Wall Street Journal, dat Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten overwegen mee te doen aan aanvallen op Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan dinsdag opnieuw staken, melden vakbonden FNV en CNV. Dit keer wordt er gestaakt bij vestigingen in Noord-Nederland. Het is de vierde staking in korte tijd als gevolg van een cao-conflict. De staking duurt de hele dag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben het afgelopen jaar het hoogste aantal nieuwe huizen gebouwd sinds in ieder geval 2012, het jaar dat het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) begon met de meting. Het waren er 21.500, dat zijn er 2000 meer dan in 2024.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.
5 uur geleden