Centraal Beheer: meer energiebesparingen door hoge kosten
APELDOORN (ANP) - Nederlanders zijn meer energie aan het besparen door de hoge prijzen voor gas en stroom. Volgens onderzoek van verzekeraar Centraal Beheer maakt momenteel 79 procent van de Nederlanders zich serieuze zorgen over de hoge energiekosten. Daarom wordt bewuster omgegaan met het verbruik van gas en stroom en worden woningen verduurzaamd om energieverbruik te verminderen.
Centraal Beheer, onderdeel van Achmea, stelt dat op basis van onderzoek onder 1500 volwassen Nederlanders dat inmiddels meer dan de helft van de huishoudens actief bezig is met bewust om te gaan met energie om zo kosten te besparen. Zo wordt de verwarming lager gezet. Dat was nog vrij makkelijk vanwege de recente milde temperaturen. Ook douchen veel mensen korter om zo het gebruik van warm water te besparen.
Maar naast directe stappen om te besparen op de energierekening zijn veel woningeigenaren gemotiveerd om duurzaamheidsmaatregelen te nemen. Dat gaat volgens Centraal Beheer samen met tijdig onderhoud om later achterstallige kosten te voorkomen. Verder leidt een verbetering van het energielabel, dat is verplicht bij verkoop, verhuur en oplevering, in sommige gevallen tot lagere hypotheeklasten en maakt het een woning over het algemeen beter verkoopbaar, aldus de verzekeraar.
De onderzoekers stellen wel dat onvoldoende geld nog steeds het grootste struikelblok is om de woning te verduurzamen. Dat speelt volgens Centraal Beheer bij een derde van de ondervraagden. Ook is een flink deel afhankelijk van de verhuurder of huiseigenaar om tot actie te komen. De verzekeraar geeft aan dat de roep om subsidies groot blijft maar dat het regelen daarvan volgens veel mensen "een gedoe" is. Daarom zou twee derde eigen geld gebruiken om verduurzaming van de woning te bekostigen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat dinsdag het vliegverkeer naar de Saudische steden Dammam en Riyadh. De luchtvaartmaatschappij annuleerde dit weekend veel vluchten naar steden in het Midden-Oosten. Vanwege de "geopolitieke situatie" besloten KLM en andere maatschappijen het luchtruim te mijden.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee is een belangrijke horde genomen om de winkelketen volledig eigendom te maken van de familie achter supermarktketen Jumbo. De Belgische mededingingsautoriteiten en de ondernemingsraad moeten nog hun goedkeuring geven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.
5 uur geleden