Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Center Parcs sluit deuren tot begin april vanwege coronavirus

Center Parcs sluit deuren tot begin april vanwege coronavirus

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Vakantieparken van Center Parcs in Nederland zijn maandagmiddag dichtgegaan vanwege het coronavirus. Ze blijven tot en met 6 april gesloten. Ook in België, Frankrijk en Duitsland zijn bezoekers op zijn vroegst pas begin april weer welkom bij Center Parcs.

De Nederlandse gasten is verzocht de parken voor maandagmiddag te verlaten. De restaurants gingen al zondagavond dicht, conform het nieuwe overheidsbeleid om de corona-pandemie te beteugelen. De getroffen gasten krijgen een digitale voucher gemaild voor het boeken van een volgend verblijf. Daarop staat een tegoed gelijk aan de originele reserveringssom.

De parken in Duitsland gingen ook maandagmiddag dicht en openen weer op 3 april. Die in Frankrijk gingen zondag op slot en verwelkomen bezoekers weer vanaf 16 april. De Belgische vestigingen van Center Parcs sloten afgelopen vrijdag en openen weer vanaf 5 april.

Roompot

Andere vakantieparken zoals Roompot en Landal hebben hun restaurants, sauna's en zwemparadijzen gesloten maar blijven grotendeels open. Roompot blijft op alle parken gasten verwelkomen. Bij Landal gaan slechts drie van de ruim vijftig parken in Nederland dicht. Pretparken zoals de Efteling en Toverland en dierenparken als Wildlands Emmen Burgers Zoo zijn al wel gesloten.

Vakbond FNV maakt zich zorgen om werknemers in de verblijfsrecreatie. Voor veel personeel wordt waarschijnlijk werktijdverkorting aangevraagd. Dan krijgen medewerkers recht op een speciale WW-uitkering. De vakbond waarschuwt werkgevers dat deze uitkering geen gevolgen mag hebben voor de gewone WW-uitkering bij ontslag.

Meer uit Financieel

Xi: China en VS delen verantwoordelijkheid voor AI

WASHINGTON (ANP) - China en de Verenigde Staten delen de verantwoordelijkheid om de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) in goede banen te leiden, zei de Chinese president Xi Jinping tijdens zijn bezoek aan zijn Amerikaanse ambtsgenoot Donald Trump. Hij benadrukte dat mensen de controle houden over de ontwikkeling van AI.

13 minuten geleden
Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei, CDA) vindt dat flexibel gebruik van stroomaansluitingen het nieuwe normaal moet worden voor burgers en bedrijven in Nederland vanwege het volle stroomnet. Dat zei hij donderdag tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in Madurodam over de toekomst van het Europese energiesysteem.

39 minuten geleden
Wall Street daalt door stijgende marktrentes en hogere olieprijs

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder en hielden vooral de obligatiemarkten in de gaten. Daar liepen de rentes op langlopende staatsleningen verder op door het vooruitzicht dat de centrale bank de rente verder gaat verhogen om de inflatie te bestrijden. Ook olie, een belangrijke aanjager van de inflatie, werd opnieuw duurder.

1 uur geleden
Bloomberg: ECB-directielid Schnabel vertrekt richting IMF

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), staat op het punt de instantie te verlaten. Dat melden ingewijden aan Bloomberg. Ze zou een hoge functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) krijgen.

2 uur geleden
Russische topbankier: bedrijven vrezen onteigening door staat

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Veel Russische bedrijven zijn bezorgd dat de staat hun bezittingen op elk moment kan onteigenen en zijn daarom terughoudend met het doen van investeringen in uitbreiding. Dat heeft de topman van de Russische VTB Bank gezegd op een bankenforum, aldus de krant Vedomosti.

2 uur geleden
Droste-chocolade keert terug naar Nederland, zegt Poolse eigenaar

AMSTERDAM (ANP) - De ronde chocoladepastilles van Droste moeten vanaf volgend jaar weer in Nederland in de winkels liggen. Dat heeft de nieuwe Poolse eigenaar Wawel aangekondigd. Het ruim 160 jaar oude Nederlandse chocolademerk kwam in november vorig jaar in Poolse handen, nadat het eerder in de problemen raakte en een andere overnamepoging afketste.

2 uur geleden
EU-importtarieven voor Armenië grotendeels geschrapt

BRUSSEL (ANP) - Met een laatste instemming van de lidstaten is donderdag het besluit om EU-importtarieven voor een overgroot deel van Armeense producten op te heffen officieel. Eerder deze maand stemde het Europees Parlement ook al in met het opheffen van de tarieven.

2 uur geleden