Celtics houden nipt stand tegen Bucks in NBA
BOSTON (ANP) - Boston Celtics en Milwaukee Bucks zijn hun seizoen in de NBA begonnen met een thriller. De Celtics gaven in de slotfase een voorsprong van 17 punten bijna weg. Jayson Tatum wierp met nog 1,5 seconde op de klok de winnende 3-punter binnen voor de thuisploeg.
De Griekse topschutter Giannis Antetokounmpo van de Bucks kreeg in de laatste seconde nog de kans om de stand gelijk te trekken en er een verlenging uit te slepen. Hij mikte zijn eerste van twee vrije worpen raak, maar de tweede ging mis. Eindstand: 122-121 voor voor Boston.
Tatum was sowieso goed op schot in de wedstrijd. Hij maakte in totaal 30 punten. Topscorer bij de Celtics was Jaylen Brown met 33 punten. Antetokounmpo, tweevoudig beste speler van de NBA, kwam tot 35 punten voor de Bucks.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
35 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
38 minuten geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
1 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
16 uur geleden