Celtic pakt twaalfde prijs op rij in uitgestelde bekerfinale
GLASGOW (ANP/BELGA) - Celtic heeft in Schotland de twaalfde prijs op rij gepakt. De Schotse topclub won in de uitgestelde finale van het bekertoernooi via strafschoppen (4-3) van Hearts. Na de reguliere speeltijd was de stand 2-2 op Hampden Park en na de verlenging 3-3.
De finale van de beker stond voor mei op het programma, maar werd vanwege de uitbraak van het coronavirus uitgesteld.
In de strafschoppenserie was er een hoofdrol weggelegd voor Conor Hazard, de 22-jarige doelman van Celtic. Hij stopte twee penalty's. De Noor Kristoffer Ajer schoot Celtic naar de winst.
Celtic won de beker ook in 2017, 2018 en 2019. Ook de competitie en League Cup werd de afgelopen jaren gedomineerd door Celtic, dat dit seizoen de tiende landstitel op rij kan pakken. Rangers FC is echter de koploper.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
13 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
57 minuten geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
2 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.
7 uur geleden