Celta beboet aanvaller Sisto voor 'vlucht' naar Denemarken
VIGO (ANP/AFP) - De Deense aanvaller Pione Sisto heeft zijn 'vlucht' naar zijn vaderland vanuit Spanje fors moeten bekopen. Zijn club Celta gaf de international een boete van liefst 60.000 euro omdat hij in maart zonder toestemming met de auto naar Denemarken was gereden. Dat melden zondag Spaanse media. Sisto overtrad daarmee de lockdownregels in Spanje.
Sisto (25) wilde vluchten voor de lockdown in Spanje en legde zo'n 3000 kilometer af. Pas toen hij het land uit was, meldde hij de club van zijn plannen. Op 6 mei vloog hij terug naar Spanje, waar de clubs de training hebben hervat; eerst nog individueel, vanaf maandag in grotere groepen. Sisto weigert vooralsnog te trainen. "Hij heeft een probleem en werkt niet samen met de club om het op te lossen", liet Celta-voorzitter Carlos Mourino vrijdag al weten.
Voordat de club maandag weer in groepen gaat trainen werden de spelers nog getest op het coronavirus. Ook Sisto onderging een test. De uitslagen zijn nog niet bekend. Sisto kwam dit seizoen in 21 duels tot vier doelpunten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
11 uur geleden