Celstraffen voor rellende supporters NEC-Vitesse
ZUTPHEN (ANP) - Van de zeven supporters die zijn opgepakt bij rellen na de voetbalwedstrijd NEC-Vitesse in oktober moet er een terug de cel in. Dat oordeelde de politierechter in Zutphen dinsdag.
Na de voetbalwedstrijd op 17 oktober in Nijmegen belaagden vele tientallen relschoppers de politie met stenen en stokken. Agenten en politiepaarden raakten gewond en een politiebus werd gesloopt. Een van de aanjagers van de groep rellende supporters was Luuk van B. (30) uit Nijmegen. Hij gooide stoeptegels kapot en moedigde anderen aan ook stenen naar de politie te gooien. Ook was hij een van de hooligans die een politiebus vernielden.
Van B. kreeg met zes maanden cel de zwaarste straf van de zeven supporters die dinsdag voor de politierechter verschenen. "Ik kan niet uitleggen aan de maatschappij dat u er met alleen een werkstraf mee weg zou komen", zei de politierechter. Hij noemde de geweldsuitbarsting een schande. Tegen Van B. was zeven maanden cel geëist vanwege zijn leidende rol bij de rellen.
Straffen
De 47-jarige Peter G. verliet de tribune tijdens de rust van de wedstrijd omdat zijn jonge zoontje weg wilde. De sfeer was grimmig en bij het uitvak ging bij hem de knop om, zoals G. het zei. Hij mishandelde een steward en gooide twee dranghekken richting het vak met supporters van Vitesse. De man heeft een zware hernia en zat met een pijnlijke grimas tegenover de rechter. "Toch was u mans genoeg om uw kind in de steek te laten om met dranghekken te gooien en die steward te mishandelen", zei de rechter.
Tegen G. was een maand cel geëist. Hij is de enige van de zeven die sinds zijn aanhouding nog vastzit. Hij kreeg dertig dagen cel waarvan de helft voorwaardelijk. Het onvoorwaardelijke deel heeft hij inmiddels uitgezeten. Robert C. (46) uit Wijchen gooide takken naar de politie. Hij was emotioneel door het verlies van zijn club. "Mijn excuses aan alle politiemensen", zei hij. C. heeft net als andere supporters inmiddels een stadionverbod voor onbepaalde tijd gekregen.
C. is net als een 20-jarige man uit Afferden veroordeeld tot twee maanden cel voorwaardelijk en een taakstraf van 120 uur. Een man is vrijgesproken en de zaken tegen twee andere verdachten zijn aangehouden voor het doen van nader onderzoek.
Meer uit Binnenland
COEVORDEN (ANP) - In Drenthe is een vrouw om het leven gekomen tijdens de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok. Een boom viel bovenop de auto waar ze in zat. Ze stierf ter plekke.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag druk geweest met stormschade. "Op de meldkamer was het druk, maar de situatie bleef beheersbaar", aldus de veiligheidsregio Utrecht in een nachtelijke update. Het ging onder andere om omgevallen bomen, losgeraakte dakdelen en afgewaaide takken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meldkamers in Flevoland, Gooi en Vechtstreek en Utrecht krijgen vrijdagavond heel veel meldingen van stormschade binnen. Dat laten de veiligheidsregio's weten.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het KNMI heeft vrijdagavond voor een groot deel van Nederland code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. Alleen in de drie zuidelijke provincies is de waarschuwing niet van kracht, maar geldt code geel.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege onweersbuien uitgebreid. De waarschuwing gold al in Limburg, daar zijn Zeeland, Brabant en Zuid-Holland bijgekomen. Voor de rest van het land geldt code geel.
15 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De zorg in Nederlandse gevangenissen voor vreemdelingen schiet deels tekort. Dat geeft het anti-foltercomité (CPT) van de Raad van Europa aan in een rapport na een bezoek in oktober aan de detentiecentra in Rotterdam en op Schiphol en de gevangenis in Ter Apel.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 105.000 mensen hebben tot nu toe het goedkopere zomerabonnement voor de trein aangeschaft. Dat meldde staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur en Waterstaat in het programma Dit is de Dag van NPO Radio 1.
16 uur geleden