Celstraffen voor oud-leden verboden pedovereniging Martijn
ROTTERDAM (ANP) - Twee oud-leden van de verboden pedofielenvereniging Martijn zijn dinsdag door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot celstraffen van vier en zes maanden. Het duo zette jarenlang de pedoclub voort, terwijl de Hoge Raad die al in 2014 als illegaal had bestempeld.
Volgens de rechters hebben 'pedoactivisten' Marthijn U. (49) en Norbert de J. (43) uit Hengelo met het opzetten van meerdere websites, een videokanaal en een mailinglijst "seksueel contact tussen volwassenen en kinderen verheerlijkt" en de schadelijke gevolgen daarvan "gebagatelliseerd". Kinderen werden daarbij neergezet als "seksuele wezens".
Daarmee deden de twee exact hetzelfde als wat de verboden vereniging Martijn deed, aldus de rechters. "Ze hebben het gerechtelijke vonnis aan hun laars gelapt". De straf voor U. viel twee maanden hoger uit, omdat hij een prominentere rol vervulde.
Maximale eis
Het Openbaar Ministerie eiste tijdens de rechtszaak tegen beiden nog de maximale celstraf van een jaar, maar dat vond de rechtbank te fors. Zij sprak van "schokkend, verwerpelijk en sociaal onwenselijk gepropageerd gedachtegoed", maar merkte op dat "dat gedachtegoed niet gelijk kan worden gesteld met kindermisbruik of het aanzetten daartoe". Verder wezen de rechters erop dat zowel U. als De J. nooit is veroordeeld voor zedenmisdrijven.
Het vonnis in het proces tegen de derde verdachte, Nelson M. (27) uit Lelystad, is uitgesteld. Tijdens de rechtszaak begin februari zette M. zijn raadsman aanvankelijk nog aan de kant. De verdachte was boos dat hij het proces niet via Skype kon volgen. Inmiddels is die breuk hersteld en wil de advocaat alsnog M. verdedigen. Hij bleek dinsdag echter ziek, waardoor de rechtszaak tegen M. later wordt hervat. Ook tegen hem was een jaar cel geëist.
M. zit zelf in Mexico, waar hij politiek asiel heeft aangevraagd. De organisatie Free a Girl is een petitie gestart om dat te voorkomen. De petitie op de website van Free a Girl is al ruim 11.000 keer ondertekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.
2 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben ongeveer honderd actievoerders vrijdagochtend geprobeerd op de bouwplaats van een groot Microsoft-datacentrum aan de Plimsollweg te komen. Dat ziet een verslaggever. De actiegroep 'Geef Tegengas', die het protest heeft georganiseerd, wil de bouw van het datacentrum stilleggen.
4 uur geleden