Celstraffen voor handlangers aanslag Nice 2016
NICE (ANP/AFP) - Acht handlangers van de dader van de dodelijke aanslag in 2016 in het Zuid-Franse Nice zijn veroordeeld tot celstraffen van twee tot achttien jaar. De radicaalislamitische dader zelf werd door de politie doodgeschoten tijdens zijn terreurdaad.
Het proces in Parijs, zes jaar na de aanslag, duurde ruim drie maanden. Op 14 juli 2016, de nationale Franse feestdag, reed Mohamed Lahouaiej Bouhlel (31), een Fransman met Tunesische roots, met een vrachtwagen in op een mensenmassa op de Promenade des Anglais in Nice. Daarbij kwamen 86 mensen om het leven en raakten er 450 gewond.
Zeven mannen en een vrouw hielpen Bouhlel bij de voorbereiding en regelden wapens en de truck. Twee van hen werden veroordeeld voor terroristische samenzwering, melden Franse media.
De aanslag werd de op een na dodelijkste in het naoorlogse Frankrijk, nadat in november 2015 130 mensen waren omgekomen tijdens een aanslag in Parijs in onder meer de concertzaal Bataclan en het voetbalstadion Stade de France. Terreurorganisatie Islamitische Staat claimde de verantwoordelijkheid voor de aanval in Nice, maar de Franse opsporingsdiensten vonden geen hard bewijs voor een directe link tussen de organisatie en Bouhlel. Wel is duidelijk dat de Tunesiër in de periode voor de aanval was geradicaliseerd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, noemt de beelden van de begrafenis van de veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Servië "schokkend". Dat schrijft ze op X.
1 minuut geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Rusland heeft de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv hervat na het vertrek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die waren in Moskou en Kyiv om over vrede tussen Rusland en Oekraïne te onderhandelen. De autoriteiten zeggen tegen Oekraïense media dat daarbij zeker twee doden zijn gevallen en tien mensen gewond zijn geraakt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Inwoners van New York zijn na de aanslagen van 11 september in 2001 misleid over de luchtkwaliteit. Dat tonen volgens The New York Times documenten van in totaal 170.000 pagina's aan die het gemeentebestuur onder burgemeester Zohran Mamdani vrijgeeft.
4 uur geledenVIACHA (ANP) - Het bevestigde dodental door een explosie op een legerbasis in de Boliviaanse plaats Viacha is opgelopen tot negen. Dat maakten de autoriteiten van het land bekend.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.
11 uur geleden