Celstraffen voor handlangers aanslag Nice 2016
NICE (ANP/AFP) - Acht handlangers van de dader van de dodelijke aanslag in 2016 in het Zuid-Franse Nice zijn veroordeeld tot celstraffen van twee tot achttien jaar. De radicaalislamitische dader zelf werd door de politie doodgeschoten tijdens zijn terreurdaad.
Het proces in Parijs, zes jaar na de aanslag, duurde ruim drie maanden. Op 14 juli 2016, de nationale Franse feestdag, reed Mohamed Lahouaiej Bouhlel (31), een Fransman met Tunesische roots, met een vrachtwagen in op een mensenmassa op de Promenade des Anglais in Nice. Daarbij kwamen 86 mensen om het leven en raakten er 450 gewond.
Zeven mannen en een vrouw hielpen Bouhlel bij de voorbereiding en regelden wapens en de truck. Twee van hen werden veroordeeld voor terroristische samenzwering, melden Franse media.
De aanslag werd de op een na dodelijkste in het naoorlogse Frankrijk, nadat in november 2015 130 mensen waren omgekomen tijdens een aanslag in Parijs in onder meer de concertzaal Bataclan en het voetbalstadion Stade de France. Terreurorganisatie Islamitische Staat claimde de verantwoordelijkheid voor de aanval in Nice, maar de Franse opsporingsdiensten vonden geen hard bewijs voor een directe link tussen de organisatie en Bouhlel. Wel is duidelijk dat de Tunesiër in de periode voor de aanval was geradicaliseerd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.
5 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - Spanje geeft woensdag een aantal inlichtingenrapporten vrij over de plotselinge aankomst van tienduizenden migranten in Ceuta eind juli. De regering probeert twijfels weg te nemen over welke kennis er al op voorhand was over de toestroom en over de rol die Marokko daar mogelijk bij gespeeld heeft.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland geeft Oekraïne uit eigen voorraad nog wat luchtafweerraketten voor de cruciale Patriot-luchtafweer. Het gaat niet om de geavanceerdste Patriot-raketten maar om een variant die minder goed is opgewassen tegen Ruslands verwoestende ballistische raketten.
5 uur geleden