Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraffen voor handlangers aanslag Nice 2016

Celstraffen voor handlangers aanslag Nice 2016

NICE (ANP/AFP) - Acht handlangers van de dader van de dodelijke aanslag in 2016 in het Zuid-Franse Nice zijn veroordeeld tot celstraffen van twee tot achttien jaar. De radicaalislamitische dader zelf werd door de politie doodgeschoten tijdens zijn terreurdaad.

Het proces in Parijs, zes jaar na de aanslag, duurde ruim drie maanden. Op 14 juli 2016, de nationale Franse feestdag, reed Mohamed Lahouaiej Bouhlel (31), een Fransman met Tunesische roots, met een vrachtwagen in op een mensenmassa op de Promenade des Anglais in Nice. Daarbij kwamen 86 mensen om het leven en raakten er 450 gewond.

Zeven mannen en een vrouw hielpen Bouhlel bij de voorbereiding en regelden wapens en de truck. Twee van hen werden veroordeeld voor terroristische samenzwering, melden Franse media.

De aanslag werd de op een na dodelijkste in het naoorlogse Frankrijk, nadat in november 2015 130 mensen waren omgekomen tijdens een aanslag in Parijs in onder meer de concertzaal Bataclan en het voetbalstadion Stade de France. Terreurorganisatie Islamitische Staat claimde de verantwoordelijkheid voor de aanval in Nice, maar de Franse opsporingsdiensten vonden geen hard bewijs voor een directe link tussen de organisatie en Bouhlel. Wel is duidelijk dat de Tunesiër in de periode voor de aanval was geradicaliseerd.

Meer uit Buitenland

Japan ontbiedt Russische ambassadeur om arrestatie journalist

TOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de arrestatie van een Japanse journalist, meldt persbureau Kyodo. Tokio heeft opgeroepen tot een "eerlijke en onpartijdige behandeling" voor de verslaggever, die wordt beschuldigd van spionage.

16 minuten geleden
Inval en arrestaties bij zender Turkse oppositie

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse politie is het hoofdkantoor van de oppositiegezinde zender Halk TV binnengevallen. Live-uitzendingen zijn stilgelegd. Dit meldde de zender woensdagochtend op X.

55 minuten geleden
Stroomuitval in Kyiv na zware aanvallen op energievoorzieningen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - In grote delen van Kyiv is de stroom uitgevallen door grootschalige Russische aanvallen op energievoorzieningen. Dat meldt Vitali Klytsjko, de burgemeester van de stad, op Telegram. Het is de derde nacht op rij sinds de Amerikaanse president Donald Trump een energiebestand aankondigde tussen Rusland en Oekraïne, dat Kyiv claimt dat de Russen zich daar niet aan hebben gehouden.

2 uur geleden
Trump belooft snel einde Iranoorlog tijdens campagne in Alaska

WASILLA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kiezers in Alaska beloofd dat de oorlog in Iran "heel snel" zal worden beëindigd en dat daardoor ook de prijzen van bijvoorbeeld olie zullen dalen. Trump voerde campagne in Alaska, een normaal gesproken trouw Republikeinse staat die nu toch gewonnen zou kunnen worden door de Democraten.

2 uur geleden
Dertien kinderen omgekomen bij bootongeluk in India

NEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn dertien kinderen omgekomen doordat een boot op de rivier de Ganges is gekapseisd. Alle slachtoffers waren 15 jaar of jonger. Dat hebben lokale autoriteiten woensdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Hongersituatie verslechtert vooral in Afrika

BERLIJN (ANP/DPA) - De strijd tegen honger in de wereld stagneert. Vooral in Afrika ten zuiden van de Sahara verslechtert de situatie. Dat blijkt uit twee rapporten die woensdag zijn verschenen in aanloop naar Wereldvoedseldag op 16 oktober.

4 uur geleden
Gewonden bij nieuwe Houthi-aanvallen op Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Bij nieuwe aanvallen van de Jemenitische Houthi's op Saudi-Arabië zijn in de hoofdstad Riyad vier mensen, onder wie een kind, gewond geraakt door brokstukken van twee onderschepte kruisraketten. Vijftien woningen raakten beschadigd, zo meldden de Saudische autoriteiten in de nacht van dinsdag op woensdag.

6 uur geleden