Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraffen voor Britse wegblokkerende klimaatactivisten

Celstraffen voor Britse wegblokkerende klimaatactivisten

LONDEN (ANP/RTR) - Negen Britse klimaatactivisten zijn veroordeeld tot maandenlange celstraffen voor het blokkeren van wegen en het negeren van politiebevelen. De leden van de actiegroep Insulate Britain hebben lange verkeersopstoppingen veroorzaakt, onder meer door over drukke autowegen in Londen te lopen en zich tijdens de klimaattop in Glasgow aan de weg vast te lijmen.

Insulate Britain eist dat de Britse regering miljoenen huizen gaat isoleren in de strijd tegen klimaatverandering. De actiegroep blokkeerde sinds september herhaaldelijk wegen in en rond Londen, tot woede van automobilisten.

Volgens de groep kregen de leden van 20 tot 58 jaar drie tot zes maanden celstraf opgelegd. Volgens de Britse transportminister moet iedereen die ellende op snelwegen veroorzaakt door waarschuwingen te negeren de cel in.

Meer uit Buitenland

Minister: Markle mogelijk zedendelinquent van ergste soort

MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".

28 minuten geleden
Liechtensteiners protesteren tegen abortusveto erfprins Alois

VADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.

45 minuten geleden
Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

2 uur geleden
Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

3 uur geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

4 uur geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

6 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

6 uur geleden