Celstraffen tot zes jaar voor juwelenroof Dresden
DRESDEN (ANP/DPA) - Vijf leden van een criminele bende zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen tot ruim zes jaar voor een juwelenroof in de Duitse stad Dresden. Een zesde verdachte is vrijgesproken. De roof in november 2019 was een van de meest spectaculaire overvallen in Duitsland ooit.
De roof vond plaats in de Grünes Gewölbe (Groene Gewelf), de schatkamer in het Residenzschloss Dresden. Twee dieven kwamen door een raam binnen, en braken met een bijl de vitrines open. Bij de roof werden 4300 diamanten en andere edelstenen meegenomen.
De veroordeelden zijn allen mannen van in de twintig met banden met de beroemde Duitse misdaadfamilie Remmo. Hun straffen van 52 maanden tot 75 maanden werden verlaagd in ruil voor een bekentenis.
113 miljoen euro
De buit was zo'n 113 miljoen euro waard, al hadden de 17e- en 18e-eeuwse stukken voor het museum vooral grote historische waarde. Daarnaast werd voor ongeveer een miljoen euro schade aangericht aan het museum.
Het grootste deel van de buit werd ruim drie jaar na de roof teruggevonden. Sommige juwelen waren wel beschadigd.
Nederlander betrokken
In de zaak van de roof werd ook nog een Nederlander gearresteerd voor oplichting. Hij deed zich voor als diamantair en beweerde dat hij een kostbare onderscheiding van de Orde van de Poolse Witte Adelaar kon terugbezorgen. Hij kreeg daar 40.000 euro voor van de beheerders van de collectie in Dresden en verdween vervolgens.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft sancties afgekondigd tegen vier commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces. De vier zijn volgens de raad verantwoordelijk voor het plegen van misdaden die tot volkerenmoord gerekend worden. Dat was in oktober, toen de RSF na een lange belegering de stad El-Fasher innam en aan het verkrachten en moorden sloeg. Slachtoffers waren van een bepaalde etnische groep.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
4 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
7 uur geleden