Celstraffen tot zes jaar voor juwelenroof Dresden
DRESDEN (ANP/DPA) - Vijf leden van een criminele bende zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen tot ruim zes jaar voor een juwelenroof in de Duitse stad Dresden. Een zesde verdachte is vrijgesproken. De roof in november 2019 was een van de meest spectaculaire overvallen in Duitsland ooit.
De roof vond plaats in de Grünes Gewölbe (Groene Gewelf), de schatkamer in het Residenzschloss Dresden. Twee dieven kwamen door een raam binnen, en braken met een bijl de vitrines open. Bij de roof werden 4300 diamanten en andere edelstenen meegenomen.
De veroordeelden zijn allen mannen van in de twintig met banden met de beroemde Duitse misdaadfamilie Remmo. Hun straffen van 52 maanden tot 75 maanden werden verlaagd in ruil voor een bekentenis.
113 miljoen euro
De buit was zo'n 113 miljoen euro waard, al hadden de 17e- en 18e-eeuwse stukken voor het museum vooral grote historische waarde. Daarnaast werd voor ongeveer een miljoen euro schade aangericht aan het museum.
Het grootste deel van de buit werd ruim drie jaar na de roof teruggevonden. Sommige juwelen waren wel beschadigd.
Nederlander betrokken
In de zaak van de roof werd ook nog een Nederlander gearresteerd voor oplichting. Hij deed zich voor als diamantair en beweerde dat hij een kostbare onderscheiding van de Orde van de Poolse Witte Adelaar kon terugbezorgen. Hij kreeg daar 40.000 euro voor van de beheerders van de collectie in Dresden en verdween vervolgens.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
12 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
5 uur geleden