Celstraffen tot zes jaar voor juwelenroof Dresden
DRESDEN (ANP/DPA) - Vijf leden van een criminele bende zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen tot ruim zes jaar voor een juwelenroof in de Duitse stad Dresden. Een zesde verdachte is vrijgesproken. De roof in november 2019 was een van de meest spectaculaire overvallen in Duitsland ooit.
De roof vond plaats in de Grünes Gewölbe (Groene Gewelf), de schatkamer in het Residenzschloss Dresden. Twee dieven kwamen door een raam binnen, en braken met een bijl de vitrines open. Bij de roof werden 4300 diamanten en andere edelstenen meegenomen.
De veroordeelden zijn allen mannen van in de twintig met banden met de beroemde Duitse misdaadfamilie Remmo. Hun straffen van 52 maanden tot 75 maanden werden verlaagd in ruil voor een bekentenis.
113 miljoen euro
De buit was zo'n 113 miljoen euro waard, al hadden de 17e- en 18e-eeuwse stukken voor het museum vooral grote historische waarde. Daarnaast werd voor ongeveer een miljoen euro schade aangericht aan het museum.
Het grootste deel van de buit werd ruim drie jaar na de roof teruggevonden. Sommige juwelen waren wel beschadigd.
Nederlander betrokken
In de zaak van de roof werd ook nog een Nederlander gearresteerd voor oplichting. Hij deed zich voor als diamantair en beweerde dat hij een kostbare onderscheiding van de Orde van de Poolse Witte Adelaar kon terugbezorgen. Hij kreeg daar 40.000 euro voor van de beheerders van de collectie in Dresden en verdween vervolgens.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
44 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
6 uur geleden