Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraffen tot vijf jaar voor verdachten Rolexbende

Celstraffen tot vijf jaar voor verdachten Rolexbende

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft maandag celstraffen van 40 maanden tot vijf jaar opgelegd in de zaak van de 'Rolexbende', die onder anderen Estelle Cruijff heeft beroofd.

De verdachten zouden verspreid over een paar jaar vooral Amsterdam-Zuid als 'jachtgebied' hebben gebruikt, op zoek naar de peperdure uurwerken. Slachtoffers werden op straat veelal met extreem geweld te grazen genomen, soms met ernstige verwondingen als gevolg.

"Slachtoffers werden onverhoeds van achteren aangevallen, waarbij geweld niet werd geschuwd", aldus de rechtbank. Veel slachtoffers kampen nog steeds met de fysieke of geestelijke gevolgen. "Ze verkeerden in de veronderstelling te worden neergeschoten. U heeft geen idee wat de impact is van de berovingen. De slachtoffers hebben letterlijk doodsangsten uitgestaan. Die waren voor u kennelijk niet van belang in uw jacht op het snelle geld."

Tbs

Tegen verdachten Mourad B. (29) uit Amsterdam en Mounir C. (25) eiste het OM in oktober zes jaar en tbs. De rechtbank legde hen geen tbs op. Mounir C. krijgt vijf jaar cel. De rechtbank kan niet met voldoende zekerheid vaststellen dat hij een persoonlijkheidsstoornis heeft, wat een voorwaarde is voor het opleggen van een tbs-maatregel. Mourad B. kreeg vier jaar cel, waarvan één voorwaardelijk.

Tegen Oussama A. (20) was zeven jaar geëist. Hij krijgt van de rechtbank een celstraf van 40 maanden, waarvan 20 voorwaardelijk. De straf valt lager uit, omdat hij op sommige punten van de tenlastelegging werd vrijgesproken.

Ernstig gewond

Een van de slachtoffers van de Rolexbende is René van Dam. De vader van presentatrice Nicolette van Dam werd vorig jaar op de Apollolaan in Amsterdam-Zuid beroofd. Op bewakingsbeelden is zien is hoe hij van achteren met een enorme klap werd neergeslagen en op de grond viel. Van Dam raakte ernstig gewond aan zijn gezicht. Hij heeft aangegeven dat de overval zijn leven heeft "verwoest". Binnenkort wacht hem nog een neusoperatie. "Zijn gezicht voelt aan alsof het niet van hem is", hield de voorzitter van de rechtbank de verdachten voor.

De 18-jarige Imran el K. uit Amsterdam hoorde vorige maand zes jaar cel tegen zich eisen. De rechtbank vindt echter dat bij hem jeugdstrafrecht van toepassing is, omdat hij tijdens de roofovervallen zeventien jaar was. "Het is niet wenselijk dat u teruggaat naar de jeugdgevangenis", aldus de rechtbank. in plaats daarvan is El K. een gedragsbeïnvloedende maatregel opgelegd, bestaande uit een langdurige behandeling van twaalf maanden.

Meer uit Binnenland

PFAS-pesticiden groeiend risico voor drinkwater en gezondheid

DEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).

3 uur geleden
Lichtgewonde Nederlanders busongeluk mogen ziekenhuis verlaten

ENTER (ANP) - Nederlanders die donderdag bij het busongeluk in Zwitserland lichtgewond zijn geraakt, met onder andere kneuzingen en breuken, worden vermoedelijk vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen. Dat is de verwachting van Eurocross, die de hulpverlening coördineert.

5 uur geleden
Landsadvocaat: stikstofplannen geven zicht op verlichting crisis

DEN HAAG (ANP) - De stikstofmaatregelen die het kabinet wil nemen, geven "perspectief op vergunningverlening" en daarmee op een uitweg uit de stikstofcrisis. Dat schrijft landsadvocaat Pels Rijcken in een advies dat minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) vrijdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Als er weer meer ruimte voor vergunningen komt, zal dat een kwestie van "gebied voor gebied" worden.

5 uur geleden
Buitenlandse Zaken stuurt extra mensen naar Zwitserland

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken stuurt extra mensen naar Zwitserland om te helpen na het busongeluk waarbij vijf Nederlanders het leven verloren. Het gaat om twee medewerkers van een consulair ondersteuningsteam, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na de ministerraad tegen media.

6 uur geleden
Politie controleert meer op vuurwerk dan voorgaande jaren

RIEL/DEN HAAG (ANP) - De politie gaat in vergelijking met andere jaren meer controleren op vuurwerk in de aanloop naar de jaarwisseling. Dat zei korpschef van de Nationale Politie, Janny Knol, vrijdag na afloop van een vuurwerkdemonstratie in het Brabantse Riel. Sinds 1 augustus geldt een algeheel vuurwerkverbod in Nederland.

6 uur geleden
OLVG: ziekenhuis mogelijk benadeeld door corruptie

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse OLVG is mogelijk benadeeld door de corruptie onder cardiologen, waar de FIOD onderzoek naar doet. "De FIOD heeft ons bekendgemaakt dat er onderzoek wordt gedaan", meldt het ziekenhuis in een verklaring.

6 uur geleden
Inwoners Groene Hart ageren bij provincie weer tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Tientallen inwoners van het Groene Hart hebben de Zuid-Hollandse politiek opnieuw opgeroepen geen windturbines toe te staan in hun leefomgeving. Zuid-Holland overweegt diverse locaties open te stellen voor het opwekken van windenergie. Op een hoorzitting in het provinciehuis in Den Haag vertelden zo'n veertig insprekers aan Provinciale Staten hoe ze hierover denken.

7 uur geleden