Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraffen tot vijf jaar voor verdachten Rolexbende

Celstraffen tot vijf jaar voor verdachten Rolexbende

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft maandag celstraffen van 40 maanden tot vijf jaar opgelegd in de zaak van de 'Rolexbende', die onder anderen Estelle Cruijff heeft beroofd.

De verdachten zouden verspreid over een paar jaar vooral Amsterdam-Zuid als 'jachtgebied' hebben gebruikt, op zoek naar de peperdure uurwerken. Slachtoffers werden op straat veelal met extreem geweld te grazen genomen, soms met ernstige verwondingen als gevolg.

"Slachtoffers werden onverhoeds van achteren aangevallen, waarbij geweld niet werd geschuwd", aldus de rechtbank. Veel slachtoffers kampen nog steeds met de fysieke of geestelijke gevolgen. "Ze verkeerden in de veronderstelling te worden neergeschoten. U heeft geen idee wat de impact is van de berovingen. De slachtoffers hebben letterlijk doodsangsten uitgestaan. Die waren voor u kennelijk niet van belang in uw jacht op het snelle geld."

Tbs

Tegen verdachten Mourad B. (29) uit Amsterdam en Mounir C. (25) eiste het OM in oktober zes jaar en tbs. De rechtbank legde hen geen tbs op. Mounir C. krijgt vijf jaar cel. De rechtbank kan niet met voldoende zekerheid vaststellen dat hij een persoonlijkheidsstoornis heeft, wat een voorwaarde is voor het opleggen van een tbs-maatregel. Mourad B. kreeg vier jaar cel, waarvan één voorwaardelijk.

Tegen Oussama A. (20) was zeven jaar geëist. Hij krijgt van de rechtbank een celstraf van 40 maanden, waarvan 20 voorwaardelijk. De straf valt lager uit, omdat hij op sommige punten van de tenlastelegging werd vrijgesproken.

Ernstig gewond

Een van de slachtoffers van de Rolexbende is René van Dam. De vader van presentatrice Nicolette van Dam werd vorig jaar op de Apollolaan in Amsterdam-Zuid beroofd. Op bewakingsbeelden is zien is hoe hij van achteren met een enorme klap werd neergeslagen en op de grond viel. Van Dam raakte ernstig gewond aan zijn gezicht. Hij heeft aangegeven dat de overval zijn leven heeft "verwoest". Binnenkort wacht hem nog een neusoperatie. "Zijn gezicht voelt aan alsof het niet van hem is", hield de voorzitter van de rechtbank de verdachten voor.

De 18-jarige Imran el K. uit Amsterdam hoorde vorige maand zes jaar cel tegen zich eisen. De rechtbank vindt echter dat bij hem jeugdstrafrecht van toepassing is, omdat hij tijdens de roofovervallen zeventien jaar was. "Het is niet wenselijk dat u teruggaat naar de jeugdgevangenis", aldus de rechtbank. in plaats daarvan is El K. een gedragsbeïnvloedende maatregel opgelegd, bestaande uit een langdurige behandeling van twaalf maanden.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt naar antwoorden rond dood jongen (16) in Den Hoorn

DEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.

3 uur geleden
Extra waarschuwing voor noorden: code oranje om gladheid

DE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.

7 uur geleden
OM: Zweden vervolgt tiener voor beschieting bij gevangenis Alphen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.

10 uur geleden
VluchtelingenWerk vraagt betere bescherming Syrische minderheden

AMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.

10 uur geleden
Dwangsom Amsterdamse afvalverwerker om te hoge dioxineuitstoot

ZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.

11 uur geleden
NCAB gaat met universiteiten in gesprek over antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."

11 uur geleden
Model Yfke Sturm zegt spijt te hebben van contact met Epstein

LONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.

12 uur geleden