Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraffen tot 2,5 jaar voor verbranden Poolse man in Amsterdam

Celstraffen tot 2,5 jaar voor verbranden Poolse man in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag twee 37-jarige mannen veroordeeld tot dertig en vijftien maanden gevangenisstraf voor hun betrokkenheid bij de dood van een 42-jarige Pool en het in brand steken van diens stoffelijke overschot.

Het slachtoffer Pavel Morawski werd in de nacht van 17 op 18 september 2021 tijdens een geëscaleerd conflict met een schroevendraaier in het achterhoofd gestoken, op een terrein nabij de Distelweg in Amsterdam-Noord. De mannen lieten hem voor dood achter. In plaats van de politie te bellen bedachten ze volgens de rechtbank een plan om het lichaam te verbranden en zo het bewijs voor hun betrokkenheid te wissen.

Het in brand gestoken lichaam werd twee dagen later gevonden. De 37-jarige Ben du P. is veroordeeld tot 2,5 jaar cel voor mishandeling met de dood tot gevolg. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel tegen hem geëist, maar moord en doodslag konden volgens de rechtbank niet worden bewezen.

Van de andere verdachte Barry B. is niet gebleken dat hij direct betrokken was bij de fatale mishandeling. Wel zijn beide mannen veroordeeld voor openlijk geweld en verbranding van het stoffelijk overschot. B. krijgt daarvoor vijftien maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. De rechtbank rekent hem de feiten verminderd aan, omdat hij kampt met verslavingsproblematiek, een verstandelijke beperking en psychotische klachten. Hij moet na zijn vrijlating voldoen aan een aantal bijzondere voorwaarden, zoals een drugsverbod en ambulante behandeling. Ook moet hij meewerken aan schuldhulpverlening.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

10 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

12 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

12 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

13 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

18 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

18 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

22 uur geleden