Celstraffen tot 24 jaar en tbs geëist in koffermoordzaak
DORDRECHT (ANP) - Tegen de hoofdverdachte in de zogenoemde koffermoordzaak is woensdag een celstraf van 24 jaar en tbs met dwangverpleging geëist. Vier medeverdachten hoorden in de rechtbank in Dordrecht twintig jaar cel tegen zich eisen.
Slachtoffer Manuel Alvarez y Pena (29) uit Zwijndrecht, vader van drie jonge kinderen, verdween op 28 juli 2021. Vijf dagen later werd zijn in stukken gesneden lichaam gevonden in de kofferbak van een geparkeerde auto in Dordrecht. De elf lichaamsdelen waren in koffers gestopt.
Hoofdverdachte Abdi B. (27) uit Zwijndrecht lokte het slachtoffer naar een geleende woning aan de Zevenkampsering in Rotterdam, aldus het Openbaar Ministerie. Daar is hij met messteken om het leven gebracht, nadat hij zou zijn vastgebonden en mogelijk gemarteld.
Bewakingsbeelden
Met een zaag werd het lichaam in een opblaaszwembad in de huiskamer in stukken gesneden. Op de gebruikte zaag zijn huid- en botresten aangetroffen. In de woning, die voor een dag werd verhuurd, vond de politie ook bebloede schoenen en handschoenen. Daarnaast zijn er een jerrycan met bloed, tiewraps en kentekenplaten gevonden.
Hoofdverdachte B. zou het lichaam in twee grote koffers met een taxi hebben vervoerd. Daar zijn op straat bewakingsbeelden van gemaakt, die in de rechtbank werden getoond. De taxirit bracht B. naar Dordrecht, waar hij de koffers in de geparkeerde auto heeft gezet.
Medeplegers
De hoofdverdachte zegt alleen te hebben gehandeld, maar het OM verdenkt vier andere mannen van het medeplegen van de moord en het wegmaken van het lichaam. Het gaat om Burhan A. (20), Mustapha B. (28), Khalil Y. (22) en Ali Y. (25). Hun DNA-sporen zaten op de aangetroffen attributen in de Rotterdamse woning. Het is niet precies bekend wie welke rol had en wat het motief van de moord was, omdat de verdachten erover zwijgen.
De officier van justitie noemde de gebeurtenissen "de kille en brute waarheid" en vergeleek de moord met een liquidatie, die al langere tijd was gepland en voorbereid. "Manuel is op gruwelijke wijze van het leven beroofd. Het is beangstigend te bedenken dat mensen hiertoe kennelijk in staat zijn."
Uitspraak
A. ontkent in de moordwoning te zijn geweest en zegt onschuldig te zijn, aldus zijn advocaat. A. heeft de politie zelf benaderd als getuige, omdat hij schoonmaakmiddelen en vuilniszakken voor B. had gekocht en in een bouwmarkt een haakse slijper. Hij wist niet waar B. die spullen voor nodig had. "Hij heeft niets te verbergen", aldus zijn raadsman, die pleitte voor vrijspraak.
Vrijdag zijn de pleidooien van de overige verdachten. De rechtbank doet op 9 oktober uitspraak.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
1 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
8 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
8 uur geleden