Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraffen tot 23 jaar voor mislukte aanslag op 'tattookiller'

Celstraffen tot 23 jaar voor mislukte aanslag op 'tattookiller'

ZWOLLE (ANP) - Voor een poging de voortvluchtige 'tattookiller' Cor P. in de Dominicaanse Republiek te liquideren heeft de rechtbank in Zwolle dinsdag vier mannen tot celstraffen veroordeeld. P. werd veertien keer getroffen door een schutter op een scooter, maar overleefde de aanslag.

Cor P. werd in januari 2022 in het toeristenstadje Las Terrenas in de Dominicaanse Republiek beschoten vanaf een scooter, waarop de schutter en een bestuurder zaten. Het slachtoffer van de moordaanslag wordt gezien als een van de 'tattookillers" een verondersteld moordcommando dat zijn naam dankt aan de Chinese karakters die de leden op hun rug hebben laten tatoeëren. P. was op dat moment al twee jaar voortvluchtig en staat nog terecht in een hoger beroep in een moordzaak.

De 24-jarige Carlos van der S. stuurde de moordpoging aan, oordeelde de rechtbank. Hij kreeg 23 jaar cel.

Krystian M.

De moordpoging werd uitgevoerd door de 21-jarige Damian B. en de 22-jarige Isah B. De rechtbank zag in hen "jongens die zich waarschijnlijk in ruil voor geld laten inhuren om aan de andere kant van de wereld een moord te plegen", zei de rechter. De jongste van de twee was de schutter. Hij kreeg 17 jaar cel. Isah B., die de scooter bestuurde, kreeg 15 jaar cel. Francis S.B. (23) vervulde volgens de rechters als spotter een sleutelrol tussen de twee uitvoerders en 'moordmakelaar' Carlos van der S. Hij kreeg 18 jaar cel opgelegd. Hij had ook wapens in huis liggen.

De straffen zijn hoger dan het Openbaar Ministerie had geëist. Zo was tegen Van der S. 21 jaar en tegen schutter Damian B. 15 jaar geëist. De rechters kregen uit de berichten die de mannen over de opdracht deelden een beeld van een gewetenloze organisatie die het plegen van ernstige geweldsmisdrijven ziet als gewoon werk. "Een mensenleven is voor hen niets waard", zei de rechter dinsdag.

Carlos van der S. had ook de beschikking over anti-tankwapens en drie semi-automatische wapens die in een opslag in Alphen aan den Rijn lagen. Het OM vermoedt dat Van der S. opdrachten kreeg via de Pool Krystian M. die veroordeeld is als 'makelaar' van de moord op Peter R. de Vries. Boven Van der S. zou Jaouad F. staan, de vermeende rechterhand van Ridouan Taghi. Krystian M. en Jaouad F. stonden niet terecht in dit onderzoek.

Meer uit Binnenland

Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

1 uur geleden
Concertgebouw tijdelijk ontruimd om onbekende stanklucht

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".

1 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

5 uur geleden
Politie deelt naam en foto 9e verdachte moord op Sherwin Peterhof

PARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.

7 uur geleden
Gedetineerde maakt einde aan leven op politiebureau Spijkenisse

SPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.

8 uur geleden
Weeronline: 2025 op vijf na warmste jaar ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.

10 uur geleden
Politiechef Rotterdam: helft explosies niet uit criminele hoek

ROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.

10 uur geleden