Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraffen tot 23 jaar voor mislukte aanslag op 'tattookiller'

Celstraffen tot 23 jaar voor mislukte aanslag op 'tattookiller'

ZWOLLE (ANP) - Voor een poging de voortvluchtige 'tattookiller' Cor P. in de Dominicaanse Republiek te liquideren heeft de rechtbank in Zwolle dinsdag vier mannen tot celstraffen veroordeeld. P. werd veertien keer getroffen door een schutter op een scooter, maar overleefde de aanslag.

Cor P. werd in januari 2022 in het toeristenstadje Las Terrenas in de Dominicaanse Republiek beschoten vanaf een scooter, waarop de schutter en een bestuurder zaten. Het slachtoffer van de moordaanslag wordt gezien als een van de 'tattookillers" een verondersteld moordcommando dat zijn naam dankt aan de Chinese karakters die de leden op hun rug hebben laten tatoeëren. P. was op dat moment al twee jaar voortvluchtig en staat nog terecht in een hoger beroep in een moordzaak.

De 24-jarige Carlos van der S. stuurde de moordpoging aan, oordeelde de rechtbank. Hij kreeg 23 jaar cel.

Krystian M.

De moordpoging werd uitgevoerd door de 21-jarige Damian B. en de 22-jarige Isah B. De rechtbank zag in hen "jongens die zich waarschijnlijk in ruil voor geld laten inhuren om aan de andere kant van de wereld een moord te plegen", zei de rechter. De jongste van de twee was de schutter. Hij kreeg 17 jaar cel. Isah B., die de scooter bestuurde, kreeg 15 jaar cel. Francis S.B. (23) vervulde volgens de rechters als spotter een sleutelrol tussen de twee uitvoerders en 'moordmakelaar' Carlos van der S. Hij kreeg 18 jaar cel opgelegd. Hij had ook wapens in huis liggen.

De straffen zijn hoger dan het Openbaar Ministerie had geëist. Zo was tegen Van der S. 21 jaar en tegen schutter Damian B. 15 jaar geëist. De rechters kregen uit de berichten die de mannen over de opdracht deelden een beeld van een gewetenloze organisatie die het plegen van ernstige geweldsmisdrijven ziet als gewoon werk. "Een mensenleven is voor hen niets waard", zei de rechter dinsdag.

Carlos van der S. had ook de beschikking over anti-tankwapens en drie semi-automatische wapens die in een opslag in Alphen aan den Rijn lagen. Het OM vermoedt dat Van der S. opdrachten kreeg via de Pool Krystian M. die veroordeeld is als 'makelaar' van de moord op Peter R. de Vries. Boven Van der S. zou Jaouad F. staan, de vermeende rechterhand van Ridouan Taghi. Krystian M. en Jaouad F. stonden niet terecht in dit onderzoek.

Meer uit Binnenland

Tientallen omwonenden Vondelkerk zonder stroom om blussen brand

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer negentig huishoudens rond de brandende Vondelkerk in Amsterdam zitten tijdelijk zonder elektriciteit. De stroomvoorziening is voor de zekerheid afgesloten, zodat de brandweer veilig het vuur in de kerk kan blussen. De veiligheidsregio weet nog niet hoelang de stroomonderbreking duurt.

20 minuten geleden
Tientallen bewoners uit woningen gehaald om brand Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

2 uur geleden
Tientallen mensen uit huis om brand in Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Vondelkerk in Amsterdam "is niet meer te redden", laat de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland weten. Het hele gebouw staat in brand. "Misschien gaat de hele kerk instorten", zegt een woordvoerster.

2 uur geleden
Kind overleden door ongeluk in Bergen op Zoom

BERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.

4 uur geleden
Voorzitter politiebond: ongekend veel geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draaide ze een dienst mee in Amsterdam, daarbij zou ze zeker drie keer bekogeld zijn.

5 uur geleden
Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

6 uur geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

6 uur geleden