Celstraffen tot 23 jaar voor mislukte aanslag op 'tattookiller'
ZWOLLE (ANP) - Voor een poging de voortvluchtige 'tattookiller' Cor P. in de Dominicaanse Republiek te liquideren heeft de rechtbank in Zwolle dinsdag vier mannen tot celstraffen veroordeeld. P. werd veertien keer getroffen door een schutter op een scooter, maar overleefde de aanslag.
Cor P. werd in januari 2022 in het toeristenstadje Las Terrenas in de Dominicaanse Republiek beschoten vanaf een scooter, waarop de schutter en een bestuurder zaten. Het slachtoffer van de moordaanslag wordt gezien als een van de 'tattookillers" een verondersteld moordcommando dat zijn naam dankt aan de Chinese karakters die de leden op hun rug hebben laten tatoeëren. P. was op dat moment al twee jaar voortvluchtig en staat nog terecht in een hoger beroep in een moordzaak.
De 24-jarige Carlos van der S. stuurde de moordpoging aan, oordeelde de rechtbank. Hij kreeg 23 jaar cel.
Krystian M.
De moordpoging werd uitgevoerd door de 21-jarige Damian B. en de 22-jarige Isah B. De rechtbank zag in hen "jongens die zich waarschijnlijk in ruil voor geld laten inhuren om aan de andere kant van de wereld een moord te plegen", zei de rechter. De jongste van de twee was de schutter. Hij kreeg 17 jaar cel. Isah B., die de scooter bestuurde, kreeg 15 jaar cel. Francis S.B. (23) vervulde volgens de rechters als spotter een sleutelrol tussen de twee uitvoerders en 'moordmakelaar' Carlos van der S. Hij kreeg 18 jaar cel opgelegd. Hij had ook wapens in huis liggen.
De straffen zijn hoger dan het Openbaar Ministerie had geëist. Zo was tegen Van der S. 21 jaar en tegen schutter Damian B. 15 jaar geëist. De rechters kregen uit de berichten die de mannen over de opdracht deelden een beeld van een gewetenloze organisatie die het plegen van ernstige geweldsmisdrijven ziet als gewoon werk. "Een mensenleven is voor hen niets waard", zei de rechter dinsdag.
Carlos van der S. had ook de beschikking over anti-tankwapens en drie semi-automatische wapens die in een opslag in Alphen aan den Rijn lagen. Het OM vermoedt dat Van der S. opdrachten kreeg via de Pool Krystian M. die veroordeeld is als 'makelaar' van de moord op Peter R. de Vries. Boven Van der S. zou Jaouad F. staan, de vermeende rechterhand van Ridouan Taghi. Krystian M. en Jaouad F. stonden niet terecht in dit onderzoek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
2 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft in Utrecht 14 zetels gekregen. Daarmee is de fusiepartij de grootste partij. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Sinds 2022 bezetten de partijen samen 13 zetels.
2 uur geleden