Celstraffen geëist voor dumpen lijk uit drugslab Veenendaal
ARNHEM (ANP) - Tegen drie verdachten van de productie van synthetische drugs in Veenendaal en het wegmaken van een lijk is maandag een celstraf van 4,5 jaar geëist. Bij de productie raakte volgens het Openbaar Ministerie één verdachte gewond en kwam een tweede te overlijden.
Op 6 februari werd de 43-jarige Christiaan van Z. uit Roermond met een zware koolmonoxidevergiftiging afgeleverd bij het ziekenhuis in Ede. Een week later werd in de kofferbak in een verlaten auto in Voorthuizen het levenloze lichaam gevonden van de 45-jarige Denis van den Broeck uit het Belgische Willebroek. Het Openbaar Ministerie vermoedt dat beide heren drugs produceerden in een loods in Veenendaal tot het mis ging.
Het lijk van de Belgische kok werd gedumpt om ontdekking van het drugslab te voorkomen, meent het OM. "Het lichaam is als oud vuil in een auto op een parkeerplaats achterlaten," zei de officier van justitie in de rechtbank in Arnhem.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
9 uur geleden