Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraffen en tbs voor runnen jongensbordeel Utrecht

Celstraffen en tbs voor runnen jongensbordeel Utrecht

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft twee mannen veroordeeld tot zes jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor het plegen van ontucht en het ronselen van kwetsbare (minderjarige) jongens om ze aan te zetten tot prostitutie. Vanuit hun woningen in Utrecht runden zij een illegaal bordeel. "De mannen hebben de menselijke waardigheid en de persoonlijke vrijheid van de jongens ernstig aangetast", concludeert de rechtbank.

Tegen voormalig AVRO-dj Romeo (Hans) A. (65) en Nico L. (60) had het Openbaar Ministerie celstraffen van respectievelijk tien en acht jaar, plus tbs met dwangverpleging, geëist. De uiteindelijke celstraf valt lager uit, omdat de rechtbank niet alles waarvan ze werden verdacht bewezen acht. Wat in het vonnis zwaar meeweegt, is dat de mannen al eerder en veel vaker zijn veroordeeld voor vergelijkbare zedenzaken.

Volgens de rechters hadden de daders een vaste werkwijze. Kwetsbare jongens van onder de 18 jaar oud werden benaderd via chatprogramma's op internet. Ze regelden een 'proefafspraak' om te kijken of de slachtoffers geschikt waren om seks te hebben met klanten. Als zij door de keuring waren, werden de jongens vervolgens te koop aangeboden. Ze moesten seks met mannen hebben in de woningen van A. of L. of ze werden naar een locatie gebracht. Naast deze mensenhandel maakten zij van meerdere slachtoffers ook kinderporno. "En dit voor hun eigen financiële gewin of lustgevoelens", benadrukt de rechtbank.

A. heeft een ziekelijke stoornis. Het risico op herhaling is groot. Ook L. heeft een ziekelijke afwijkende seksuele aard. Hun strafblad vol ontuchtzaken weegt zwaar mee. Daarom vindt de rechtbank dat een intensieve behandeling in een tbs-kliniek noodzakelijk is.

De slachtoffers lijden nog altijd onder wat zij in 2017 en 2018 hebben moeten doorstaan. Zij geven aan zich "vies en misbruikt" te voelen. Enkele jongemannen die naar de uitspraak zijn gekomen, zijn 'opgelucht' dat beide daders na een slepende rechtszaak die twee jaar duurde eindelijk zijn veroordeeld. L., die in tegenstelling tot A. woensdag wel naar de rechtbank was gekomen, begon te huilen nadat hij zijn straf had aangehoord. Volgens hem klopt het allemaal niet.

De veroordeelde mannen en het OM hebben twee weken om in hoger beroep te gaan.

Meer uit Binnenland

Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

1 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

4 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

9 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

10 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

11 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

12 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

12 uur geleden