Celstraffen en tbs voor runnen jongensbordeel Utrecht
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft twee mannen veroordeeld tot zes jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor het plegen van ontucht en het ronselen van kwetsbare (minderjarige) jongens om ze aan te zetten tot prostitutie. Vanuit hun woningen in Utrecht runden zij een illegaal bordeel. "De mannen hebben de menselijke waardigheid en de persoonlijke vrijheid van de jongens ernstig aangetast", concludeert de rechtbank.
Tegen voormalig AVRO-dj Romeo (Hans) A. (65) en Nico L. (60) had het Openbaar Ministerie celstraffen van respectievelijk tien en acht jaar, plus tbs met dwangverpleging, geëist. De uiteindelijke celstraf valt lager uit, omdat de rechtbank niet alles waarvan ze werden verdacht bewezen acht. Wat in het vonnis zwaar meeweegt, is dat de mannen al eerder en veel vaker zijn veroordeeld voor vergelijkbare zedenzaken.
Volgens de rechters hadden de daders een vaste werkwijze. Kwetsbare jongens van onder de 18 jaar oud werden benaderd via chatprogramma's op internet. Ze regelden een 'proefafspraak' om te kijken of de slachtoffers geschikt waren om seks te hebben met klanten. Als zij door de keuring waren, werden de jongens vervolgens te koop aangeboden. Ze moesten seks met mannen hebben in de woningen van A. of L. of ze werden naar een locatie gebracht. Naast deze mensenhandel maakten zij van meerdere slachtoffers ook kinderporno. "En dit voor hun eigen financiële gewin of lustgevoelens", benadrukt de rechtbank.
A. heeft een ziekelijke stoornis. Het risico op herhaling is groot. Ook L. heeft een ziekelijke afwijkende seksuele aard. Hun strafblad vol ontuchtzaken weegt zwaar mee. Daarom vindt de rechtbank dat een intensieve behandeling in een tbs-kliniek noodzakelijk is.
De slachtoffers lijden nog altijd onder wat zij in 2017 en 2018 hebben moeten doorstaan. Zij geven aan zich "vies en misbruikt" te voelen. Enkele jongemannen die naar de uitspraak zijn gekomen, zijn 'opgelucht' dat beide daders na een slepende rechtszaak die twee jaar duurde eindelijk zijn veroordeeld. L., die in tegenstelling tot A. woensdag wel naar de rechtbank was gekomen, begon te huilen nadat hij zijn straf had aangehoord. Volgens hem klopt het allemaal niet.
De veroordeelde mannen en het OM hebben twee weken om in hoger beroep te gaan.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.
27 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
15 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geleden