Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraffen en tbs geëist voor aanzetten jongens tot prostitutie

Celstraffen en tbs geëist voor aanzetten jongens tot prostitutie

UTRECHT (ANP) - Tegen voormalig radio-dj Romeo (Hans) A. en Nico L. zijn donderdag lange celstraffen en tbs met dwangverpleging geëist voor onder meer het plegen van ontucht en het ronselen van (minderjarige) jongens en jonge mannen voor en het aanzetten tot prostitutie. A. hoorde de hoogste celstraf eisen, te weten tien jaar, onder meer omdat hij nog altijd "hartgrondig ontkent". Voor L. vindt het Openbaar Ministerie een celstraf van acht jaar passend.

L. (60) en de 65-jarige A. worden ervan verdacht vanuit hun woningen in Utrecht in 2017 en 2018 een illegaal bordeel te hebben gerund, waar vele jonge mannen en jongens werkten. Beiden zijn al eerder en vaker veroordeeld in onder meer ontuchtzaken. De officier van justitie acht de kans op herhaling dan ook "levensgroot". Daarom is volgens haar - bovenop de celstraf - een lange behandeling nodig. Beide mannen zitten inmiddels al twintig maanden in voorarrest.

Zeven slachtoffers hebben aangifte gedaan, maar volgens het OM gaat het om veel meer jongens en mannen, minstens 22. Veelal ging het om kwetsbare jongens, ze zaten bijvoorbeeld in instellingen, hadden problemen met familie of waren zwakbegaafd. Volgens het OM moesten de slachtoffers eerst met L. op ‘proefdate’. Als zij bevielen, regelden de twee verdachten klandizie. Daarvan moesten ze een deel afdragen, het meeste geld mochten ze zelf houden. Het ging om tientallen of zelfs honderden klanten.

Taakverdeling

Volgens de officier hadden A. en L. een duidelijke taakverdeling. "Hans was de zakenman, hij runde het netwerk met strakke hand en had er een hekel aan als jongens hun dates afzegden. Nico denkt met zijn geslachtsdeel."

A. had niet meegewerkt aan onderzoeken naar zijn persoonlijkheid. Zelf meent de oud-dj van de AVRO dat hij geen hulp nodig heeft. "De kans op herhaling is nul", zei hij eerder deze week in de rechtbank. Hij zegt dat hij erin geluisd is door de jongens. "Ze liegen allemaal. Dat is de reden dat ik hier zit."

Verbazing

De officier gaf donderdag aan "met stijgende verbazing" te hebben geluisterd naar zijn verklaring. Ook in zijn laatste woord herhaalde A. dat hij niets strafbaars had gedaan. Zijn advocaat wees erop dat de jonge mannen allemaal al in de prostitutie werkten voordat ze met haar cliënt in contact kwamen.

Volgens de advocaten van L. was het A. was die 'het bedrijf' runde, L. was meer een soort 'klusjesman'.

De rechtbank in Utrecht doet op 14 januari uitspraak.

Meer uit Binnenland

Ook HEMA roept speelzand terug om asbest

AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.

8 uur geleden
Kabinet bevestigt detentie IS'ers 'met Nederlandse link' in Irak

DEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.

10 uur geleden
Journalistenbond 'onaangenaam verrast' door vervolging journalist

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.

10 uur geleden
Vijf landen zeggen troepen toe voor veiligheidsmacht Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.

10 uur geleden
Hof draagt OM op journalist Tubantia te vervolgen voor smaad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.

11 uur geleden
Voormalig directeur van bedrijf Enschedese vuurwerkramp overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.

11 uur geleden
Estafettestakingen jeugdzorg voorbij, grotere staking in aantocht

AMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.

13 uur geleden