Celstraf voor oud-parlementariër Sint Maarten voor kopen stemmen
PHILIPSBURG (ANP) - Voormalig parlementslid op Sint Maarten, Akeem Arrindell, is woensdag veroordeeld tot 18 maanden celstraf. Ook heeft hij een verbod gekregen op het bekleden van een openbare functie of deelname aan verkiezingen voor de komende 6,5 jaar. Volgens de rechtbank is hij schuldig aan het kopen van stemmen tijdens de parlementsverkiezingen van januari vorig jaar.
De rechtbank acht bewezen dat Arrindell mensen geld gaf in ruil voor een stem op zijn persoon. Het Openbaar Ministerie op het eiland voert al jarenlang een strijd tegen stemfraude en waarschuwt bewoners en politici bij elke verkiezing dat het kopen van stemmen strafbaar is. Volgens het OM is de straf "een duidelijke waarschuwing tegen pogingen om de democratie in Sint Maarten te ondermijnen".
Behalve Arrindell waren er nog twee verdachten. Een medeverdachte krijgt een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk, en een proeftijd van drie jaar. De andere medeverdachte werd veroordeeld tot 180 uur taakstraf, waarvan 90 uur voorwaardelijk, en een proeftijd van drie jaar.
Als op Sint Maarten een partij zetels haalt tijdens parlementsverkiezingen, worden die niet gegeven aan de mensen die het hoogst op de lijst staan, maar aan de kandidaten met het hoogste aantal persoonlijke stemmen. Volgens critici wekt dit systeem stemfraude in de hand, omdat het voor politici heel belangrijk is om persoonlijke stemmen te krijgen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Kassa blijft bestaan, maar niet als wekelijks televisieprogramma. Het consumentenprogramma maakt na het huidige seizoen op televisie online een doorstart. Presentatrice Amber Kortzorg heeft donderdag een bericht hierover van het AD bevestigd. De redactie is donderdag ingelicht.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheden die betrokken zijn bij de Rotterdamse haven hebben een plan gemaakt waarmee ze verwachten begin volgend jaar weer vergunningen te kunnen verlenen aan havenbedrijven. Ze nemen maatregelen om vier Natura 2000-gebieden rond het westelijk havengebied te verbeteren. Het kabinet heeft hiervoor vorig jaar al 50 miljoen euro gereserveerd. Zo moet de populatie konijnen in de duinen flink omhoog, omdat die dieren daar volgens experts voor de benodigde "dynamiek" zorgen.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Kinderrechtenorganisaties willen permanente wetgeving om onlinekindermisbruik beter te bestrijden. Volgens Defence for Children, Terre des Hommes, Free a Girl en International Justice Mission is het op dit moment niet goed geregeld. Volgens hen wordt er in Europa nu al vier jaar onderhandeld over permanente wetgeving, maar verschijnen nog iedere dag enorme aantallen beelden van kinderen die worden misbruikt op internet.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De oude transgenderwet heeft "diepe fysieke, psychologische en sociale schade toegebracht aan transgender en intersekse personen". Dat staat in een onderzoeksrapport van de Radboud Universiteit, uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW). De oude wet gold tussen 1985 en 2014.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland besmeurt het imago van China door te stellen dat Chinese hackers hun cyberaanvallen tegen Nederland zullen verhevigen. Dat schrijft de Chinese ambassade in Den Haag in een bericht op haar website.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De burgemeester van Amsterdam en de Amsterdamse politiechef hebben "met grote afschuw" gezien hoe demonstranten voor het monument op de Dam Hamas steunden. Dat meldt de woordvoerder van de burgemeester, Femke Halsema, woensdagavond. Op een pro-Palestijnse betoging hield een aantal demonstranten een groene vlag omhoog met daarop "we support Hamas".
11 uur geledenLANDGRAAF (ANP) - De gemeente Landgraaf gaat maximaal driehonderd asielzoekers tijdelijk opvangen op het evenemententerrein Megaland, waar jaarlijks het festival Pinkpop plaatsvindt. Volgens de Limburgse gemeente kwam het verzoek om het terrein te gebruiken voor tijdelijke noodopvang van de minister van Asiel en Migratie. "Daarmee voldoen we aan de wettelijke verplichting vanuit de Spreidingswet."
12 uur geleden