Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraf voor oud-parlementariër Sint Maarten voor kopen stemmen

Celstraf voor oud-parlementariër Sint Maarten voor kopen stemmen

PHILIPSBURG (ANP) - Voormalig parlementslid op Sint Maarten, Akeem Arrindell, is woensdag veroordeeld tot 18 maanden celstraf. Ook heeft hij een verbod gekregen op het bekleden van een openbare functie of deelname aan verkiezingen voor de komende 6,5 jaar. Volgens de rechtbank is hij schuldig aan het kopen van stemmen tijdens de parlementsverkiezingen van januari vorig jaar.

De rechtbank acht bewezen dat Arrindell mensen geld gaf in ruil voor een stem op zijn persoon. Het Openbaar Ministerie op het eiland voert al jarenlang een strijd tegen stemfraude en waarschuwt bewoners en politici bij elke verkiezing dat het kopen van stemmen strafbaar is. Volgens het OM is de straf "een duidelijke waarschuwing tegen pogingen om de democratie in Sint Maarten te ondermijnen".

Behalve Arrindell waren er nog twee verdachten. Een medeverdachte krijgt een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk, en een proeftijd van drie jaar. De andere medeverdachte werd veroordeeld tot 180 uur taakstraf, waarvan 90 uur voorwaardelijk, en een proeftijd van drie jaar.

Als op Sint Maarten een partij zetels haalt tijdens parlementsverkiezingen, worden die niet gegeven aan de mensen die het hoogst op de lijst staan, maar aan de kandidaten met het hoogste aantal persoonlijke stemmen. Volgens critici wekt dit systeem stemfraude in de hand, omdat het voor politici heel belangrijk is om persoonlijke stemmen te krijgen.

Meer uit Binnenland

Geen gerechtigheid op Malta na vrijspraak, klaagt Omtzigt

ENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.

1 uur geleden
Politie: beelden arrestatie Balgoij na geweld Overasselt zijn nep

BALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".

4 uur geleden
Onderzoek ME bij Overasselt afgerond: meerdere wapens gevonden

OVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.

4 uur geleden
Meer dan 10.000 euro opgehaald voor doodgeschoten man Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.

4 uur geleden
Tekort studentenhuisvesting hoog ondanks nieuwbouw

UTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen in Nederland neemt amper af ten opzichte van vorig jaar, hoewel de afgesproken nieuwbouwbeloftes wel worden waargemaakt. Dat blijkt uit cijfers van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting. Het tekort wordt geschat op ruim 20.200 woningen. Dat is vergelijkbaar met het tekort van 21.000 in 2025. Kenniscentrum Kences stelt dat er meer maatregelen nodig zijn voor de realisatie van meer studentenhuisvesting. "Sociale studentenhuisvesters kunnen zo 15.000 tot 25.000 meer studentenwoningen bouwen."

6 uur geleden
Heumen besluit donderdag over sluiting huis Overasselt na geweld

HEUMEN (ANP) - De gemeente Heumen maakt donderdag bekend of het huis in Overasselt dat dinsdag werd belaagd door tientallen bewapende mensen, wordt gesloten. Ook komt er dan meer informatie over "eventuele aanvullende maatregelen", liet burgemeester Joerie Minses woensdag weten.

7 uur geleden
Burgemeester Heumen roept inwoners op rustig te blijven na video

OVERASSELT (ANP) - Joeri Minses, de burgemeester van de gemeente Heumen, roept de inwoners van Overasselt en omgeving op om rustig te blijven na dreigbeelden die in de media circuleren. Minses zegt dat de onrust in zijn gemeente toeneemt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van dinsdag.

7 uur geleden