Celstraf voor oud-parlementariër Sint Maarten voor kopen stemmen
PHILIPSBURG (ANP) - Voormalig parlementslid op Sint Maarten, Akeem Arrindell, is woensdag veroordeeld tot 18 maanden celstraf. Ook heeft hij een verbod gekregen op het bekleden van een openbare functie of deelname aan verkiezingen voor de komende 6,5 jaar. Volgens de rechtbank is hij schuldig aan het kopen van stemmen tijdens de parlementsverkiezingen van januari vorig jaar.
De rechtbank acht bewezen dat Arrindell mensen geld gaf in ruil voor een stem op zijn persoon. Het Openbaar Ministerie op het eiland voert al jarenlang een strijd tegen stemfraude en waarschuwt bewoners en politici bij elke verkiezing dat het kopen van stemmen strafbaar is. Volgens het OM is de straf "een duidelijke waarschuwing tegen pogingen om de democratie in Sint Maarten te ondermijnen".
Behalve Arrindell waren er nog twee verdachten. Een medeverdachte krijgt een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk, en een proeftijd van drie jaar. De andere medeverdachte werd veroordeeld tot 180 uur taakstraf, waarvan 90 uur voorwaardelijk, en een proeftijd van drie jaar.
Als op Sint Maarten een partij zetels haalt tijdens parlementsverkiezingen, worden die niet gegeven aan de mensen die het hoogst op de lijst staan, maar aan de kandidaten met het hoogste aantal persoonlijke stemmen. Volgens critici wekt dit systeem stemfraude in de hand, omdat het voor politici heel belangrijk is om persoonlijke stemmen te krijgen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Deze week komen 33 verdachten van het recente geweld in Overasselt voor de raadkamer van de rechtbank in Arnhem. Omdat het om veel mensen gaat, zijn de zaken verspreid over drie dagen, meldt de rechtbank. Drie rechters in de raadkamer beslissen over het voortduren van de voorlopige hechtenis met maximaal 90 dagen. Volgens een voorlopige planning gaat het om dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 september.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel, verdacht van onder meer een leidende rol in terreurorganisatie IS in zijn vaderland Syrië, betwist de verklaringen van de getuigen tegen hem. Volgens A. verwarren zij hem met andere personen. Hij ontkent dat hij iets met de terroristische beweging te maken heeft gehad.
1 uur geledenGERDERATH (ANP) - Drie personen zijn omgekomen door een vliegtuigongeluk net over de Duitse grens bij Gerderath, ter hoogte van Roermond. Het vliegtuigje vertrok maandagochtend uit Hilversum, meldt de krant Rheinische Post.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) gaat geen nader onderzoek doen naar de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam. Op woensdag 22 juli reed een tram daar tegen een stilstaande tram die stond te wachten omdat de brug open was. De raad heeft vertrouwen in het onderzoek dat het openbaarvervoerbedrijf, de RET, van Rotterdam laat doen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM zijn blij dat het kabinet met het advies van de Raad van State nieuwe regels voor de luchthaven kan vaststellen. De luchthaven en de luchtvaartmaatschappij noemen het advies maandag over nieuwe regels die Schiphol op papier stiller moeten maken "een belangrijke stap" daarnaartoe.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stichting Donorkind overweegt namens een aantal ouders en kinderen die gedupeerd zijn door massadonor Simon juridische stappen tegen de man te ondernemen. Volgens de stichting is dat de wens van dertig ouders. Eerst krijgt de man een brief met een uitnodiging voor een gesprek, om een rechtsgang te vermijden.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De gemeente Nijkerk wil dat het kabinet dinsdag op Prinsjesdag meer geld uittrekt voor het onderhouden van wegen, bruggen en vaarverbindingen. De A28 bij de Gelderse plaats was vorige week enkele dagen afgesloten, nadat er zand en grind bij een brug waren weggespoeld. Het verkeer tussen Zwolle en Amersfoort moest omrijden via Apeldoorn.
4 uur geleden