Celstraf voor Marseille-supporter om bekogelen Lyon-fan
MARSEILLE (ANP) - Een supporter van de Franse voetbalclub Olympique Marseille moet vier maanden de cel in. Hij zou in oktober een fan van Lyon hebben bekogeld in aanloop naar de wedstrijd tussen de twee clubs. Ook krijgt de 22-jarige man een stadionverbod voor drie jaar.
Het duel tussen Marseille en Lyon ging niet door nadat de spelersbus van Lyon bij aankomst werd bekogeld met stenen en vuurwerk. De coach van de uitploeg, Fabio Grosso, raakte daarbij gewond aan zijn hoofd. Ook de assistent van Lyon hield verwondingen over aan de aanval. De man die nu de cel in moet wordt niet verdacht van het bekogelen van de bus.
De Marseille-fan stelt dat hij zelf ook werd aangevallen, maar op camerabeelden is dat niet te zien. De man werd twee dagen na de ongeregeldheden opgepakt.
Het duel tussen de twee Franse clubs staat nu op 6 december gepland.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
33 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
3 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
20 uur geleden