Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraf voor Hongkonger die 'opruiende' kinderboeken importeerde

Celstraf voor Hongkonger die 'opruiende' kinderboeken importeerde

HONGKONG (ANP/AFP) - Een man is in Hongkong schuldig bevonden aan het importeren van "opruiende" kinderboeken waarin prodemocratische activisten van de regio worden geportretteerd als schapen die hun dorp tegen wolven verdedigen. Hij is vrijdag veroordeeld tot vier maanden celstraf.

De veroordeling voor "het importeren van opruiende publicaties" is voor zover bekend de eerste in de recente jaren. In het vonnis staat dat de boeken "de waarden verdraaien en onjuiste boodschappen" met kinderen delen door Beijing af te schilderen als "kwaadaardig en de barbaarse indringer". "Ieder weldenkend mens kan zien dat de boeken opruiend zijn."

De 38-jarige Hongkonger gaf in de rechtbank toe schuldig te zijn en bood zijn verontschuldigingen aan. Zijn advocaat zei dat er geen bewijs is dat de boeken zijn verspreid of dat zijn cliënt opruiende bedoelingen had. De vijf makers van de boekenreeks werden vorig jaar veroordeeld tot negentien maanden celstraf vanwege opruiing. Zij werden toen door de rechter berispt voor het "hersenspoelen" van kinderen en het zaaien van een "zaadje van instabiliteit" in Hongkong en in heel China.

De Hongkongse autoriteiten doen sinds de massale demonstraties voor democratie in 2019 een beroep op een koloniale wet tegen opruiing. Aan die betogingen kwam in 2020 een einde met de invoering van een omstreden veiligheidswet door de centrale regering in Beijing. Hongkong heeft tot 2047 een speciale status binnen China waardoor de regio een grote mate van zelfbestuur heeft, maar volgens critici is die onafhankelijkheid de laatste jaren flink aangetast.

Meer uit Buitenland

Zelensky meldt nachtelijke aanvallen op stroomnet

KYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.

23 minuten geleden
Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

2 uur geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

7 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

7 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

7 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

7 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

11 uur geleden