Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraf voor gevluchte zakenman wegens fraude

Celstraf voor gevluchte zakenman wegens fraude

ZWOLLE (ANP) - De naar Dubai gevluchte vastgoedmagnaat Roger Lips is vrijdag door de rechtbank in Zwolle veroordeeld tot vier jaar cel. De rechtbank acht grootschalige faillissementsfraude bewezen.

In 2013 stortte het imperium van de Brabantse vastgoedondernemer in, met een achtergebleven schuldenlast van 320 miljoen euro. De 60-jarige ondernemer vertrok begin 2014 naar Dubai nadat hij in het faillissement kort gegijzeld was geweest op last van de curatoren. Uiteindelijk werd aangifte gedaan van de verdwijning van 11 miljoen euro. Zo wist hij zijn luxe wagenpark met een waarde van 2 miljoen euro, bestaande uit onder meer Porsches, Mercedessen en een Ferrari, uit de boedel weg te sluizen.

De miljoenen verdwenen uit het failliete concern door gebruik te maken van fictieve schulden, meent de rechtbank. Lips stond opeens op papier voor miljoenen in het rood bij zijn vrouw. Die fictieve schuld werd onder meer vereffend door onder meer het wagenpark bij haar onder te brengen. Met hulp van zijn vrouw wist hij de auto's in 2014 via Antwerpen naar Dubai te verschepen. De vele schuldeisers van het concern werden zo benadeeld.

Geen verantwoordelijkheid

Beide verdachten verschenen niet in de rechtszaal. Ze hebben zo geen verantwoordelijkheid genomen en dat neemt de rechtbank ze zeer kwalijk, staat in het vonnis. De vrouw van Lips, Astrid van S., kreeg achttien maanden cel. Lips zelf was in maart 2022 nog door dezelfde rechtbank veroordeeld tot acht maanden cel voor het achterhouden van informatie in het faillissement. Beide verdachten zijn wel vrijgesproken van witwassen en van de verdwijning van de inventaris van het luxe kantoorpand van het concern.

De opgelegde celstraffen zijn gelijk aan de eisen van het Openbaar Ministerie. Lips en zijn vrouw verzochten de rechtbank eerder wel om de meerdaagse zaak via videoverbinding te volgen, maar dat werd afgewezen. "Ze kiezen ervoor om zich vrijwillig te onttrekken aan justitie in Nederland", aldus de rechtbank toen. Lips stelt in deze zaak nooit gehoord te zijn. Hij noemde in een gesprek met het ANP het doorgaan van de zitting zonder dat hij zijn zegje kon doen "surrealistisch".

Meer uit Binnenland

21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

38 minuten geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

1 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

4 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

6 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

12 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

17 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

18 uur geleden