Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraf voor frauderende pakketbezorgster

Celstraf voor frauderende pakketbezorgster

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een celstraf van dertig maanden, waarvan twaalf voorwaardelijk, opgelegd aan een frauderende pakketbezorgster. De 27-jarige Miranda W. uit het Friese Sint Jacobiparochie verduisterde duizenden euro's in haar dienstbetrekking als pakketbezorgster van DHL en een koeriersdienst die werkte voor Post NL.

W. bestelde tussen september 2022 en juli van vorig jaar 137 keer goederen als haarverzorgingsproducten, schoenen en kleding op naam van mensen met dezelfde achternaam die ze op internet vond. De pakketten liet ze vervolgens sturen naar een pakketpunt, vanwaar ze deze zelf meenam. De goederen hadden een gezamenlijke waarde van 16.740 euro. Het grootste deel van de producten verkocht ze via Facebook en Vinted.

De rechtbank stelde dat de vrouw "op grote en grove schaal" het vertrouwen schaadde dat werkgevers in hun werknemers hebben en zich daarnaast niet bekommerde om de slachtoffers die de dupe waren van de identiteitsfraude. "Ze ging geraffineerd en gewetenloos te werk." De vrouw wordt door haar autismespectrumstoornis en persoonlijkheidsstoornis door de rechtbank verminderd toerekeningsvatbaar geacht.

De vrouw liep nog in twee proeftijden als gevolg van soortgelijke gepleegde delicten in het verleden en moet daarom naast de opgelegde celstraf in deze zaak nog eens 817 dagen extra de gevangenis in.

Meer uit Binnenland

Politiechef: er werd direct geschoten op agenten in Overasselt

MALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.

3 minuten geleden
Douane ziet na nieuwe heffing fors minder pakjes uit China komen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.

5 minuten geleden
Burgemeester overweegt sluiting woning Overasselt

MALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt onder valt, overweegt de woning die doelwit was te sluiten. Het huis aan de Ewijkseweg werd in de nacht van maandag op dinsdag belaagd door een groep gewapende mensen. "Ik heb hier nog geen beslissing over genomen", zei de burgemeester tijdens een persconferentie. "Maar dit kan zo niet langer. Ik heb alleen nog geen sluitende oplossing."

19 minuten geleden
Verdachten Overasselt komen uit binnen- en buitenland

MALDEN (ANP) - Onder de 34 mensen die zijn aangehouden in verband met de schietpartij in Overasselt zijn Fransen, Belgen, Algerijnen en Nederlanders. Dat zei Monique Vinkesteijn, plaatsvervangend hoofdofficier van het parket Oost-Nederland van het Openbaar Ministerie tijdens een persconferentie. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij moord en doodslag, poging tot moord en doodslag en het voorbereiden van een ontvoering. Ze verwacht nog meer aanhoudingen.

59 minuten geleden
34 mensen aangehouden voor geweld in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft dinsdag 34 mensen aangehouden na het geweld in het Gelderse Overasselt. Agenten hebben de personen op verschillende plaatsen aangehouden, onder meer in een nabijgelegen maisveld en tijdens acties bij het station van Nijmegen en op de snelwegen A73 en A76 in Limburg. Ook zijn meerdere wapens en voertuigen in beslag genomen.

1 uur geleden
Doodgeschoten man Overasselt is 51-jarige man uit Wijchen

MALDEN (ANP) - De man die dinsdagochtend is omgekomen bij een schietpartij in Overasselt is een 51-jarige man uit Wijchen. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef bij de eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Koningspaar met prinsessen Beatrix en Amalia naar uitvaart Harald

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Beatrix en prinses Amalia gaan volgende week woensdag naar de uitvaart van koning Harald van Noorwegen. Dat maakte de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) dinsdag bekend.

1 uur geleden