Celstraf voor Bosschenaar die vriendin met kokend water overgiet
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank heeft vrijdag een 25-jarige man uit Den Bosch veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk. Hij gooide twee keer kokend water over zijn partner heen waardoor zij ernstige brandwonden opliep.
De verdachte kreeg in mei ruzie met zijn partner. Hij liep vervolgens naar de keuken, vulde de waterkoker en goot tot twee keer toe kokend water over de vrouw. Zij wist het huis uit te vluchten op het moment dat de man opnieuw de waterkoker wilde vullen.
Ze liep ernstige brandwonden op aan haar benen, armen en rug met ontsierende littekens als gevolg. De rechtbank in Den Bosch noemt dit een zware mishandeling. De rechtbank weegt ook mee dat het destijds 4-jarige dochtertje van het stel getuige was van de mishandelingen. Het meisje moest na deze traumatische ervaring een aantal maanden bij een pleeggezin wonen.
De verdachte moet na zijn vrijlating verplicht meewerken aan een onderzoek en een eventuele behandeling door een kliniek. Ook mag hij na zijn vrijlating niet direct contact hebben met zijn vrouw en dochter, maar moet hij afspraken maken over een bezoekregeling met hen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
12 uur geleden