Celstraf voor acteur Club van Sinterklaas na misbruik
ZWOLLE (ANP) - Een voormalig acteur uit de Club van Sinterklaas is donderdag veroordeeld tot negen maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. De rechtbank in Zwolle acht bewezen dat de 58-jarige Tim de Z. ontucht pleegde met een minderjarig meisje uit Deventer.
De man wisselde berichten met zijn fan die steeds seksueler van toon werden. Zij was fan van hem in zijn rol als Hoge Hoogte Piet in de filmreeks de Club van Sinterklaas. Tijdens een ontmoeting in maart 2022 hebben ze in zijn woning in Amsterdam elkaars geslachtsdelen betast, bekende hij. Uiteindelijk boekte hij in juni 2022 in Deventer een hotelkamer. Onderweg daarnaartoe werd zowel het meisje als de acteur door de politie onderschept. De man heeft bekend dat het in die hotelkamer "mogelijk tot seks was gekomen".
Het meisje stuurde hem 708 foto’s en video’s waarop ze naakt seksuele handelingen met zichzelf verricht. Dat materiaal was volgens de rechtbank deels in opdracht van de verdachte gemaakt. De rechtbank meent dat hij misbruik maakte van het overwicht dat hij had op het meisje. Het slachtoffer was kwetsbaar en "moest huilen van blijdschap toen hij haar ging volgen op Instagram". Ze was bang dat de vriendschap zou eindigen, waarmee de verdachte ook dreigde, en liet mede daarom de afspraak in Deventer doorgaan.
Onderdeel van de voorwaardelijke straf is een contactverbod met het slachtoffer. Ook moet hij contact met minderjarige meisjes mijden en moet hij zich laten behandelen. Volgens de Club van Sinterklaas was de acteur de laatste vijf jaar al niet meer verbonden aan de filmreeks. Tegen de man was 1,5 jaar cel waarvan een halfjaar voorwaardelijk geëist.
Meer uit Binnenland
BUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Fonds Slachtofferhulp en expertisecentrum Offlimits eisen dat socialmediaplatform X maatregelen neemt om zijn chatbot Grok aan banden te leggen. Grok is in de afgelopen maanden gebruikt om met kunstmatige intelligentie naaktbeelden te creëren van nietsvermoedende mensen, onder wie kinderen. De organisaties spannen daarom een kort geding aan.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken waren bij de bouw van een brug over het Twentekanaal bij Lochem hebben de risico's van dit bouwproject van tevoren onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een rapport over het fatale ongeluk in februari 2024 tijdens werkzaamheden aan de brug. Een brugdeel viel tijdens het hijsen uit de kranen en kwam op een montageplatform terecht, waarop op dat moment vier bouwlieden stonden. Twee van hen overleden, de andere twee raakten gewond.
2 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Het Bewonerscollectief Moerdijk is een juridisch beschermingsfonds begonnen om zich collectief te kunnen verdedigen, nu hun dorp mogelijk plaats moet maken voor uitbreiding van haven en industrie. Het collectief, een eind vorig jaar opgerichte stichting om de bewoners te vertegenwoordigen, wil geld inzamelen. Daarvan kunnen de kosten worden betaald van juristen, onafhankelijke contra-expertises en planschade- en onteigeningsdeskundigen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
18 uur geleden