Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraf voor acteur Club van Sinterklaas na misbruik

Celstraf voor acteur Club van Sinterklaas na misbruik

ZWOLLE (ANP) - Een voormalig acteur uit de Club van Sinterklaas is donderdag veroordeeld tot negen maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. De rechtbank in Zwolle acht bewezen dat de 58-jarige Tim de Z. ontucht pleegde met een minderjarig meisje uit Deventer.

De man wisselde berichten met zijn fan die steeds seksueler van toon werden. Zij was fan van hem in zijn rol als Hoge Hoogte Piet in de filmreeks de Club van Sinterklaas. Tijdens een ontmoeting in maart 2022 hebben ze in zijn woning in Amsterdam elkaars geslachtsdelen betast, bekende hij. Uiteindelijk boekte hij in juni 2022 in Deventer een hotelkamer. Onderweg daarnaartoe werd zowel het meisje als de acteur door de politie onderschept. De man heeft bekend dat het in die hotelkamer "mogelijk tot seks was gekomen".

Het meisje stuurde hem 708 foto’s en video’s waarop ze naakt seksuele handelingen met zichzelf verricht. Dat materiaal was volgens de rechtbank deels in opdracht van de verdachte gemaakt. De rechtbank meent dat hij misbruik maakte van het overwicht dat hij had op het meisje. Het slachtoffer was kwetsbaar en "moest huilen van blijdschap toen hij haar ging volgen op Instagram". Ze was bang dat de vriendschap zou eindigen, waarmee de verdachte ook dreigde, en liet mede daarom de afspraak in Deventer doorgaan.

Onderdeel van de voorwaardelijke straf is een contactverbod met het slachtoffer. Ook moet hij contact met minderjarige meisjes mijden en moet hij zich laten behandelen. Volgens de Club van Sinterklaas was de acteur de laatste vijf jaar al niet meer verbonden aan de filmreeks. Tegen de man was 1,5 jaar cel waarvan een halfjaar voorwaardelijk geëist.

Meer uit Binnenland

Persvereniging: in water geduwde journalist verdient compensatie

DEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.

3 uur geleden
Nederlandse jongeren denken negatiever over homoseksualiteit

UTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.

5 uur geleden
Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

7 uur geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

9 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

9 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

10 uur geleden
Drie XR-demonstranten verhoord na nacht op politiebureau

ZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.

10 uur geleden