Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraf van 27 jaar en tbs voor Vlaming die ex in Delft doodstak

Celstraf van 27 jaar en tbs voor Vlaming die ex in Delft doodstak

DEN HAAG (ANP) - Voor het doodsteken van zijn ex-vriendin in Delft heeft de rechtbank in Den Haag de 32-jarige Juanito V. veroordeeld tot een celstraf van 27 jaar en tbs met dwangverpleging. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van 23 jaar en tbs geëist tegen de verdachte uit Vlaanderen. "De ernst van de feiten verdient een hogere straf", aldus de rechtbank.

Het 33-jarige slachtoffer werd op 5 februari vorig jaar op klaarlichte dag om het leven gebracht. Haar moeder en stiefvader raakten zwaargewond. Het slachtoffer had kort daarvoor haar relatie met V. verbroken. Daarop reed hij 's ochtends direct na een boksles met twee messen vanuit Antwerpen naar Delft. In een voortuin aan de Frederik van Eedenlaan werd de vrouw neergestoken, met in totaal 26 messteken. Haar toen 6-jarige dochter was getuige. "Mama niet doodgaan", zei het meisje. "Dit moet ook het laatste zijn wat haar moeder heeft gehoord toen ze haar dochter opdracht gaf om 112 te bellen", schetste de rechtbankvoorzitter.

De rechtbank acht twee pogingen tot doodslag bewezen en dat geldt ook voor de moord. Zo zou V. onderweg naar Delft naar zijn goede vriend in een bericht hebben geschreven: "Ik wil eerst die kapot en dan mijzelf", waarbij volgens de rechtbank met 'die' het slachtoffer wordt bedoeld. Hij heeft onderweg smeekbedes van een Belgische vriendin "om geen domme dingen te doen" in de wind geslagen. Daarmee is volgens de rechtbank sprake van planmatig handelen en dus voorbedachte raad. V. heeft zijn ex-vriendin volgens de rechtbank "op brute wijze van het leven beroofd". Hij heeft "op weerzinwekkende wijze" op het slachtoffer ingestoken nadat moeder en stiefvader waren uitgeschakeld.

Afgetapt telefoongesprek

De verdachte, die na een achtervolging in België werd aangehouden, schreef op de terugweg naar Antwerpen op Facebook dat hij drie mensen had neergestoken, "waaronder de persoon van wie ik hield. Ik kon het niet verkroppen dat ze me verliet".

De rechtbank neemt het V. kwalijk dat hij geen openheid van zaken heeft gegeven. Hij zegt zich niets meer te herinneren, terwijl hij in een afgetapt telefoongesprek met zijn broer vertelde dat hij zich wel alles kon herinneren. "Hiermee heeft hij laten zien dat hij zich niet bekommert om de nabestaanden en dat ze met vragen achterblijven", aldus de rechtbank, die mede daarom een hogere straf oplegde dan het OM had geëist.

V. was niet bij de uitspraak aanwezig. Dat had de rechtbank wel graag gewild.

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

7 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

11 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

13 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

14 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

16 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

17 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

19 uur geleden