
Celstraf van 27 jaar en tbs voor Vlaming die ex in Delft doodstak
DEN HAAG (ANP) - Voor het doodsteken van zijn ex-vriendin in Delft heeft de rechtbank in Den Haag de 32-jarige Juanito V. veroordeeld tot een celstraf van 27 jaar en tbs met dwangverpleging. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van 23 jaar en tbs geëist tegen de verdachte uit Vlaanderen. "De ernst van de feiten verdient een hogere straf", aldus de rechtbank.
Het 33-jarige slachtoffer werd op 5 februari vorig jaar op klaarlichte dag om het leven gebracht. Haar moeder en stiefvader raakten zwaargewond. Het slachtoffer had kort daarvoor haar relatie met V. verbroken. Daarop reed hij 's ochtends direct na een boksles met twee messen vanuit Antwerpen naar Delft. In een voortuin aan de Frederik van Eedenlaan werd de vrouw neergestoken, met in totaal 26 messteken. Haar toen 6-jarige dochter was getuige. "Mama niet doodgaan", zei het meisje. "Dit moet ook het laatste zijn wat haar moeder heeft gehoord toen ze haar dochter opdracht gaf om 112 te bellen", schetste de rechtbankvoorzitter.
De rechtbank acht twee pogingen tot doodslag bewezen en dat geldt ook voor de moord. Zo zou V. onderweg naar Delft naar zijn goede vriend in een bericht hebben geschreven: "Ik wil eerst die kapot en dan mijzelf", waarbij volgens de rechtbank met 'die' het slachtoffer wordt bedoeld. Hij heeft onderweg smeekbedes van een Belgische vriendin "om geen domme dingen te doen" in de wind geslagen. Daarmee is volgens de rechtbank sprake van planmatig handelen en dus voorbedachte raad. V. heeft zijn ex-vriendin volgens de rechtbank "op brute wijze van het leven beroofd". Hij heeft "op weerzinwekkende wijze" op het slachtoffer ingestoken nadat moeder en stiefvader waren uitgeschakeld.
Afgetapt telefoongesprek
De verdachte, die na een achtervolging in België werd aangehouden, schreef op de terugweg naar Antwerpen op Facebook dat hij drie mensen had neergestoken, "waaronder de persoon van wie ik hield. Ik kon het niet verkroppen dat ze me verliet".
De rechtbank neemt het V. kwalijk dat hij geen openheid van zaken heeft gegeven. Hij zegt zich niets meer te herinneren, terwijl hij in een afgetapt telefoongesprek met zijn broer vertelde dat hij zich wel alles kon herinneren. "Hiermee heeft hij laten zien dat hij zich niet bekommert om de nabestaanden en dat ze met vragen achterblijven", aldus de rechtbank, die mede daarom een hogere straf oplegde dan het OM had geëist.
V. was niet bij de uitspraak aanwezig. Dat had de rechtbank wel graag gewild.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst is een Duitse minister aanwezig bij de nationale herdenking van de Kristallnacht in de Portugese Synagoge in Amsterdam. Het gaat om de in Amsterdam geboren Karin Prien, die sinds mei van dit jaar onderwijsminister is en een Joodse achtergrond heeft. Het Centraal Joods Overleg, dat de herdenking organiseert, meldt dat Prien een toespraak zal houden tijdens de plechtigheid op zondag 9 november.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend een 32-jarige man aangehouden die wordt verdacht van belediging en bedreiging van Frans Timmermans. Informatie over de woonplaats van de verdachte zegt een politiewoordvoerder niet te kunnen geven. De GroenLinks-PvdA-leider werd vorige week zondag op een terras in Amsterdam geïntimideerd en deed daarvan aangifte.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Sinds de opening van de Blankenburgverbinding zijn er tot en met september 200.000 boetes uitgeschreven aan weggebruikers voor het niet betalen van de verschuldigde tol. In totaal gaat het om een bedrag van ongeveer 7 miljoen euro, bevestigde een woordvoerder van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) berichtgeving van de NOS.
9 uur geledenDE COCKSDORP (ANP) - Het slachtoffer van een fataal ongeval op Texel is een 50-jarige man uit België. De man fietste in de nacht van zaterdag op zondag rond 02.30 uur op de Postweg toen hij botste met een voertuig. De bestuurder daarvan, een 70-jarige Texelaar, wordt "volgens protocol ontboden voor verhoor", meldt de politie.
11 uur geledenDE COCKSDORP (ANP) - Bij een aanrijding met een auto is in de nacht van zaterdag op zondag in De Cocksdorp op Texel een fietser om het leven gekomen. Dat maakte de politie op X bekend.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Brankele Frank vindt het "totaal bizar" dat ze De Slimste Mens heeft gewonnen. De neurobioloog en schrijver stond zaterdagavond in de finale van het KRO-NCRV-programma met politicus Rob Jetten en schrijver Thomas van Luyn. "Rob is zo goed, dus ik dacht echt niet dat ik hem kon verslaan", zegt ze tegen het ANP. "En van Thomas dacht ik van tevoren dat hij dit seizoen zou winnen."
1 dag geledenHOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 24 april is het zaterdag nergens in Nederland warmer geworden dan 15 graden, meldt Weeronline. In Vlissingen en Hoek van Holland tikte de thermometer 14,5 graden aan, maar bij alle andere officiële meetstations was het koeler. De laagste maximumtemperatuur werd gemeten in Nieuw Beerta: 11,4 graden.
1 dag geleden