Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraf van 17 jaar voor Zuid-Koreaanse oud-president definitief

Celstraf van 17 jaar voor Zuid-Koreaanse oud-president definitief

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse oud-president Lee Myung-bak moet definitief voor 17 jaar de gevangenis in, heeft het Hooggerechtshof van het Oost-Aziatische land geoordeeld. In een eerder hoger beroep viel zijn celstraf wegens omkoping en verduistering hoger uit dan in de eerste aanleg.

Het Hooggerechtshof houdt de straf die Lee in januari kreeg opgelegd in stand. Die straf bedraagt naast 17 jaar celstraf een boete van 13 miljard won (ongeveer 9,7 miljoen euro). Daarnaast werd een bedrag van 5,7 miljard won verbeurd verklaard.

De 78-jarige oud-president, die Zuid-Korea regeerde van 2008 tot 2013, werd in april 2018 aangeklaagd. Tegen hem werden 16 beschuldigingen ingediend, waaronder voor verduistering en het aannemen van steekpenningen. Later dat jaar kreeg hij een gevangenisstraf opgelegd van 15 jaar cel.

Nu 's lands hoogste rechtbank Lee's straf definitief heeft gemaakt, zal hij naar de gevangenis worden overgebracht. De acht maanden sinds zijn veroordeling in hoger beroep in februari mocht hij in vrijheid doorbrengen omdat er nog een gerechtelijke procedure liep.

Ook Lee's opvolger Park Geun-hye zit achter de tralies vanwege machtsmisbruik en corruptie. Zij werd in juli tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld nadat ze in hoger beroep was gegaan. In de eerste aanleg kreeg Park een straf van 30 jaar cel opgelegd.

Meer uit Buitenland

Israël: tientallen vliegtuigen vielen doelen rond Teheran aan

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische luchtmacht zegt in de nacht van vrijdag op zaterdag met tientallen gevechtsvliegtuigen aanvallen te hebben uitgevoerd op doelen in en rond de Iraanse hoofdstad Teheran. Het was de bedoeling de Iraanse luchtverdediging in het gebied "te ontmantelen" zodat die geen bedreiging meer vormt voor Israëlische vliegtuigen, zei een woordvoerder van de luchtmacht.

24 minuten geleden
Dodental vliegtuigongeluk India opgelopen tot 279

AHMEDABAD (ANP/AFP) - Het voorlopige dodental van het vliegtuigongeluk donderdag in de Indiase stad Ahmedabad is opgelopen tot 279. Dat heeft een politiebron zaterdag tegen persbureau AFP gezegd. Eerder waren zeker 265 doden geteld. Het exacte aantal slachtoffers kan pas na DNA-onderzoek worden vastgesteld.

1 uur geleden
Doden en tientallen gewonden na Iraanse raketaanvallen op Israël

TEL AVIV (ANP) - Zeker vier mensen zijn omgekomen door nachtelijke Iraanse raketaanvallen op Israël, melden Israëlische media op basis van hulpverleners. Ook raakten minstens zeventig mensen gewond. Volgens The Times of Israel vielen drie doden in de stad Risjon Letsion, 20 kilometer ten zuidoosten van Tel Aviv. In Tel Aviv overleed een vrouw, aldus The Jerusalem Post.

2 uur geleden
Iran bestookt Israël met nieuwe raketaanval

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft zaterdagochtend opnieuw tientallen raketten afgevuurd op Israël. "In verschillende delen van het land zijn waarschuwingen afgegeven na raketlanceringen vanuit Iran richting Israëlisch grondgebied", meldde het Israëlische leger op X.

2 uur geleden
Museumdirecteur Kim Sajet wacht niet op Trump en stapt zelf op

WASHINGTON (ANP) - Kim Sajet, de directeur van de National Portrait Gallery in Washington, stapt op. Dat meldt onder meer The New York Times op basis van een verklaring van Sajet in een interne e-mail van het Smithsonian, het instituut dat toezicht houdt op het museum. Eind mei deelde president Donald Trump dat hij Sajet wilde ontslaan, omdat hij haar om haar progressieve diversiteitsbeleid niet geschikt vond voor de functie.

7 uur geleden
Netanyahu in videoboodschap aan Iraans volk: er komt meer aan

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.

8 uur geleden
Veertig mensen in Israëlische ziekenhuizen na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In Israëlische ziekenhuizen zijn veertig mensen opgenomen na de Iraanse raketaanval, meldt de BBC. Twee gewonden bevinden zich in kritieke toestand.

8 uur geleden